Diablo Immortal (PC)

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Diablo Immortal (PC) - recenzja gry


@ 12.06.2022, 12:48
Filip "zubal22" Sudoł

Czy Diablo Immortal to gra, której powinieneś dać szansę? Odpowiedź nie jest taka oczywista i zależy w dużej mierze od tego, jakie będziesz mieć oczekiwania wobec tego tytułu. Koniec końców, jest to tylko (ale i aż) mobilne Diablo. Więcej w naszej recenzji.

Diablo Immortal to produkcja stworzona przede wszystkim z myślą o rynku mobilnym. Mimo to wydanie tego tytułu nadal jest sporym wydarzeniem na rynku, bo to pierwsza nowa gra z serii od przeszło 10 lat! Tak. Od debiutu Diablo 3 minęło już 10 lat. Na czwartą część cyklu przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać, zaś w międzyczasie mamy szansę sprawdzić, jak się sprawdza jego młodszy, mniejszy, brzydszy i nieco ułomny brat, który mimo wszystko ma w sobie „to coś”, co może przyciągnąć niejednego gracza i sprawić, że wciągnie się na dłużej. O ile wytrzyma to wszystko, co Immortal rzuci mu w twarz. No ale właśnie, czy jest to dobry substytut dla fanów oczekujących na Diablo IV? Tego dowiecie się w dalszej części recenzji.

Ocenianie tego typu produkcji nie jest łatwe. Przede wszystkim warto pamiętać, że w recenzji skupiam się przede wszystkim na wersji PC, bo w tę grałem najdłużej i byłem jej najbardziej ciekawy. Pewne odniesienia do edycji mobilnej również się pojawią, ale koniec końców to właśnie omawianiem portu na komputery osobiste się zajmę.

Jak to w slasherze, naszą przygodę zaczynamy od wyboru klasy i stworzenia własnej postaci. Nie ma tutaj szczególnego szału, bo do wyboru mamy tylko 6 klas, a opcje customizacji herosa tudzież heroiny to klasyczne bawienie się suwakami, które wielu możliwości nie dają. Po zabawie w kreatorze trafiamy na prolog, który wprowadza nas w klasyczną fabułkę typu "jesteśmy jedyną nadzieją ludzkości", bla bla bla, po czym zaczynamy regularną rzeź z demonami w tle. Tłuczemy wszystko, docieramy w końcu do pierwszego HUB-u dla naszej postaci i wchodzimy w "strefę MMO", w której przemierzamy świat z innymi ludźmi na serwerze pomiędzy misjami fabularnymi. To wszystko zajmie nam mniej więcej około 10 minut, a potem czekają na nas kolejne misje tak sobie zajmującej opowieści, sidequesty i możliwość gry z innymi. Jak więc się gra?

Z rozgrywką, przyznam szczerze, mam pewien problem. Jest ona niby przyjemna, a tłuczenie zastępów demonów wciąga niezmiennie, ale przy tym gameplay przy pomocy myszy i klawiatury zdaje się naprawdę nieprecyzyjny i zawodny. Chodzi głównie o wszelkiego rodzaju błędy typu spartolone hitboxy, kursor, który łapie oddalonych wrogów, przez co zamiast przejść w dane miejsce atakujemy losowego mobka. Być może jest to wina serwerów, a nie samej gry, ale wspomnieć o tym trzeba. Bo poza tym, co więcej tutaj mówić? Jest to w dużej mierze normą w świecie Diablo. Z tym, że nieco okrojone i za darmo. Ale czy powinno to kogoś martwić? Przecież to port z telefonów. Gra się mimo wszystko nieźle, zabawa potrafi wciągnąć, a różne błędy w trakcie walki są jedynie okazjonalne i zdarzają się głównie w węższych lokacjach oraz w trakcie starć z bossami. Na pytanie, jak się gra, mimo wszystko mogę odpowiedzieć jedno - dobrze. Rdzeń rozgrywki - pomimo tego że jest to port tytuły mobilnego - daje radę i pod tym względem zdecydowanie mamy do czynienia z kompetentnym tytułem.


Screeny z Diablo Immortal (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?