The Sims 4: Kraina magii (PC)

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Recenzja gry The Sims 4: Kraina magii (PC)


@ 23.09.2019, 09:40
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Kolejny pakiet rozgrywki do The Sims 4 stawia na magię. Czy warto się nim zainteresować?

Magia to kolejny z tematycznych "elementów", który ląduje w The Sims 4. Stało się to za sprawą wydanego niedawno pakietu rozgrywki Kraina magii. Czy czarowanie urozmaica akcję na tyle, by warto było zainteresować się zakupem? Sprawdźmy!

Czarodziejskie rozszerzenia gościły już w Simsach, dostało je nawet pierwsze The Sims w postaci wydanego w 2003 roku rozszerzenia Abrakadabra - które, swoją drogą, bardzo dobrze wspominam. Czarowania nie mogło zabraknąć więc także w najnowszej generacji symulatora życia, choć tym razem nie wydano go jako pełny dodatek, a jako nieco mniejszy pakiet rozgrywki. Czy nowej zawartości jest więc mało? Na szczęście nie.

The Sims 4: Kraina magii pozwala nam stworzyć nowego Sima - czarodzieja. Jeśli wolelibyśmy aby magiem stał się dotychczasowy członek naszej rodzinki, to nic nie stoi na przeszkodzie - będzie musiał on jednak przejść specjalny kurs. A dokładniej - rytuał przejścia.

Po jego zaliczeniu, odwiedzamy tytułową Krainę magii na dobre. Jest nią nowa połać terenu, zwana Glimmerbrook. Jak pewnie się domyślacie, znajdziemy tam garść atrakcji powiązanych z czarowaniem - możemy wyskoczyć na bazar i kupić magiczne przedmioty oraz pogadać z potężnymi czarnoksiężnikami.

Krainę magii mogą odwiedzić także zwykli Simowie, ale czekają ich ograniczenia związane z używaniem czarodziejskiego ekwipunku. Nabyta różdżka przyda się najwyżej jako patyk do dłubania w nosie, a magiczny kocioł, w którym uzdolniony czarodziejsko Sim uwarzy eliksir, (łącznie przygotowano ich 15 rodzajów - w tym na nieśmiertelność!) dla przeciętnego zjadacza chleba przyda się najwyżej do ugotowania potężnego gara... zupy.

Ciekawie prezentują się opcje związane z samym czarowaniem. Simowie mogą nauczyć się magii z różnych dziedzin, dzięki czemu będą w stanie rzucać na innych uroki, wyczarować smaczny posiłek, albo... zamienić irytujący przedmiot w popiół. Co interesujące, gdy przesadzimy z używaniem czarów (tych jest łącznie 24), może spaść na nas klątwa! 


Screeny z The Sims 4: Kraina magii (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosamdep50   @   13:08, 01.11.2019
Tytuł oczywiście przyciągnął moją uwagę - MAGIA !!! ;) - ale po przeczytaniu, zastosuję się do rady Autorki i zaczekam na solidną obniżkę ceny. ;)
Z taką ilością ograniczeń i braków, 20 zeta to maks, co chciałabym zapłacić. ;)
0 kudosshuwar   @   09:03, 02.11.2019
Cytat: amdep50
(...) zastosuję się do rady Autorki (...)
Dirian... płeć zmieniłeś? Puszcza oko