The Sims 4: Zostań gwiazdą (PC)

ObserwujMam (2)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (3)

Recenzja gry The Sims 4: Zostań gwiazdą (PC)


@ 19.11.2018, 14:10
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

The Sims 4 rozrasta się o kolejny dodatek, a niektórzy mogą mieć deja vu - w końcu podobne rozszerzenie ogrywaliśmy już przy okazji poprzedniej odsłony.

Studio Maxis kontynuuje rozwój The Sims 4, czego efektem jest kolejny większy dodatek. Mowa tutaj o świeżo wydanym Zostań gwiazdą, czyli rozszerzeniu pozwalającym nam poczuć się niczym gwiazda Hollywood. Czy warto poszerzyć swoją podstawową wersję gry o ten dodatek?

The Sims 4: Zostań gwiazdą, podobnie jak poprzednie rozszerzenia, przynosi ze sobą garść świeżej zawartości, która urozmaica zabawę z obecną na rynku od 4 lat grą. Zacznijmy od nowego miasta, Del Sol Valley, które zostało podzielone na trzy dzielnice (a w zasadzie cztery, bo jedna jest ukryta). Pierwsza z nich jest przeznaczona dla Simów, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją aktorską karierę, druga, położona w bardziej ekskluzywnym miejscu, zamieszkana jest przez bogatszych i już popularnych aktorów. Trzecia z kolei mieści w sobie klub fitness, dyskotekę oraz mały park, czyli miejsce, gdzie można spotkać innych Simów. Niestety miasteczko, choć na pierwszy rzut oka wygląda ciekawie i jest bardzo estetyczne, szybko okazuje się mało atrakcyjne - liczba domów do kupienia to zaledwie kilka parceli, a obecna na mapie miasta plaża jest niemożliwa do odwiedzenia. Trochę słabo, ale poprzednie rozszerzenia już chyba przyzwyczaiły nas do tego, że zbyt wiele po nowych miastach spodziewać się nie można.

Całkiem przyjemna garść nowości czeka na nas w edytorze Simów. Możemy przebierać w szeregu nowych strojów, od oficjalnych sukni i kolorowych swetrów (znajdzie się też z zimowym wzorkiem), przez bardziej luźne ubrania związane z tematyką filmową, a nawet takie, które można potraktować jak filmowe rekwizyty. Doszła też mała garść dodatków, jak kolorowe skarpetki czy zegarek na rękę, ale twórcy mogli pokusić się o więcej modeli niż tylko jeden. Wśród innych nowinek znajdziemy kilka dodatkowych fryzur dla dwojga płci, nową cechę (zadufany w sobie) i po dwie aspiracje (mistrz aktorstwa/gwiazda światowej sławy).

Coś interesującego znajdą dla siebie fani budownictwa, bo w edytorze dodano nowe modele okien, drzwi, podłóg czy schodów. Jest też przeszło 20 nowych gotowych pokojów, ale większa część z nich powiązana jest z planem filmowym. Oprócz tego możemy liczyć na nowe elementy wyposażenia domu, jak kolejne szafy na ubrania, wielki telewizor, pozłacany zlew, wannę i prysznic, czy też rzeczy ściśle związane z telewizyjnym studio: kamery, stolik do stylizacji, stanowisko do nagrywania, itp. Nie brakuje także rozmaitych rekwizytów oraz wyposażenia sceny. Trzeba przyznać, że jest w czym wybierać, a wszelkie nowości są dobrze powiązane z tematyką dodatku. 


Screeny z The Sims 4: Zostań gwiazdą (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   08:30, 25.11.2018
No z ceną, to ktoś pojechał. Na liście życzeń do mikołaja mojej córy widniał ten tytuł, ale gdy zobaczyłem ile za to wołają, powiedziałem - dość, nie można się dać zwariować! Toż to tylko dodatek!
0 kudosdabi132   @   10:02, 25.11.2018
Te dodatki do Simsów to jest jakaś masakra. Nie dość, że wprowadzają niewielką zawartość, i to wyciętą z pełnej wersji to jeszcze trzeba za nie płacić tyle co za samodzielną grę. Ale jak widać, wiele osób to kupuję skoro w taki sposób jest to wydawane.