SWAT 4 (PC)

ObserwujMam (215)Gram (87)Ukończone (39)Kupię (12)

Recenzja gry SWAT 4 (PC)


@ 11.06.2005, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Godzina 23:06 grupa uzbrojonych mężczyzn sieje zamęt wśród bawiącej się młodzieży na jednej z dyskotek… 23:07 słychać strzały oraz krzyki dochodzące z sal dyskoteki… 23:08 jeden z przechodzących w pobliżu ludzi zaniepokojony hałasem postanawia zadzwonić na policję.

Godzina 23:06 grupa uzbrojonych mężczyzn sieje zamęt wśród bawiącej się młodzieży na jednej z dyskotek… 23:07 słychać strzały oraz krzyki dochodzące z sal dyskoteki… 23:08 jeden z przechodzących w pobliżu ludzi zaniepokojony hałasem postanawia zadzwonić na policję. 23:09 zgłoszenie zostaje przyjęte, na miejsce wydarzenia wyruszają funkcjonariusze… Kilka minut później docierają, i przekonują się, że dyskoteka została opanowana przez grupę szalonych nastolatków. Mają broń i grożą, że zabiją zakładników jeśli ich żądania nie zostaną spełnione… 23:21 oddziały policji powiadamiają S.W.A.T. w ciągu kilku kolejnych minut jednostka jest gotowa do spacyfikowania dyskoteki… 23:35 S.W.A.T. wkraczają do akcji…

To nie jest scenariusz filmowy, to wydarzenia jakie będziesz mógł przeżyć grając w S.W.A.T. 4 – grę stworzoną przez Irrational Games a wydaną przez Sierra na świecie a w Polsce przez firmę CD Projekt. Minął szmat czasu odkąd na naszych komputerach ostatni raz wędrowały oddziały S.W.A.T. Producent nie spieszył się i tworzenie S.W.A.T. 4 zabrało im 5 lat. Na szczęście rezultaty ich pracy są bardzo dobre. Poprzednie części gry, mimo tego, że były dobre nie wywołały u graczy ataków niekontrolowanego szaleństwa, i koszmarów nocnych, których akcja toczyłaby się w specjalnych oddziałach policji. Były zrobione przyzwoicie, oferowały całkiem spory realizm, przyjemną grafikę i bardzo dobry, lecz nie koniecznie do końca wykorzystany pomysł. S.W.A.T. 4 poprawia wszystko co było niedopracowane w poprzednich edycjach, i podrzuca całe mnóstwo nowych i ciekawych rzeczy. Najważniejszym z wszystkich elementów taktycznej gry pokroju S.W.A.T. jest prostota sterowania. Poprzednie części pod tym względem nie należały do wzorów – sterowanie było zagmatwane i mało intuicyjne. W najnowszej odsłonie, cały interfejs użytkownika został przebudowany i jest teraz tak prosty, że nawet dziecko sobie z nim poradzi. Aby kontrolować oddziały, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na wybranym obiekcie, określić czynność i puścić przycisk myszy. Nasi podwładni bardzo szybko i bez sprzeciwów wykonają rozkaz. Czasami zdarza im się niestety niedosłyszeć rozkazu lub po prostu go zignorować. Jest to wynik szwankującej sztucznej inteligencji. Na szczęście takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko.

SWAT 4 (PC)

Wiele godzin zabawy z grą zapewnią nam różne tryby rozgrywki. Do wyboru jest tryb kariery, pojedynczych misji oraz możliwość gry wieloosobowej.
Misji dla pojedynczego gracza jest 14. W każdej z nich będziemy kontrolować 4 osobowy oddział policji plus oczywiście dowódcę oddziału, którego śmierć jednoznaczne jest z niepowodzeniem misji. Kiedy ranny zostanie jeden z pozostałych członków oddziału możemy kontynuować misję. Jedyną konsekwencją stracenia funkcjonariusza będą ujemne punkty podczas podsumowania zadania. Każdą wyprawę w teren poprzedza krótka odprawa. Dowiadujemy się z niej: w jakim miejscu doszło do wypadku, jaka jest sytuacja zakładników oraz z iloma bandytami będziemy mieć do czynienia. Po odprawie możemy zająć się ekwipunkiem policjantów. Całe uzbrojenie podzielone jest na kilka typów: broń podstawową – karabinek, broń pomocniczą – pistolet, broń taktyczną – lustro, gaz pieprzowy lub też paralizator, oraz granaty. Bardzo ważnym elementem uzbrojenia oddziałów są granaty. W grze są w sumie trzy typy. Granat hukowy – pozwala oślepić na chwilę wrogów, granat - gazowy powoduje duszenie oraz granat kulkowy – którego efektem działania jest wyrzucenie setek drobnych kulek, które żądląc zgromadzonych dookoła ludzi bardzo efektywnie powodują ich obezwładnienie.


Screeny z SWAT 4 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?