Shrek 2 (PC)

ObserwujMam (56)Gram (40)Ukończone (21)Kupię (14)

Shrek 2 (PC) - recenzja gry


@ 03.02.2005, 00:00
"Cates"

Nie tak dawno temu fani bohaterów filmu Shrek, mogli szturmem wtargnąć do kin, aby obejrzeć drugą część ich przygód. Niemalże w tym samym czasie mogli zaopatrzyć się również w gierkę dla swoich dzieciaków jak i dla siebie.

Nie tak dawno temu fani bohaterów filmu Shrek, mogli szturmem wtargnąć do kin, aby obejrzeć drugą część ich przygód. Niemalże w tym samym czasie mogli zaopatrzyć się również w gierkę dla swoich dzieciaków jak i dla siebie. Mowa tutaj oczywiście o produkcji studia Luxoflux a mianowicie o grze Shrek 2: The Game.

Shrek 2 (PC)

Shrek 2 jak sama nazwa wskazuje, oparty jest fabularnie na drugiej części opowieści filmowej. Po hucznym weselu, zieloni małżonkowie stają przed niebanalnym wyzwaniem. Rodzice Fiony chcą poznać jej małżonka "księcia ze bajki" i zapraszają ich do swego królestwa w Zasiedmiogórogrodzie. Oczywiście nie mają pojęcia, że ich córka i zięć są ogrami. Po wstępnym szoku monarchów i wszystkich zebranych mieszkańców królestwa, do głosu dochodzi wróżka, matka chrzestna Fiony. Chcąc ożenić swego jedynaka z Fioną, wróżka knuje intrygę. Zostaje w nią wplątany król, który nie potrafi się przeciwstawić wróżce. Umawia się ze Shrekiem na polowanie w lesie, chce w ten sposób się go pozbyć.

Tak mniej więcej rozpoczyna się druga część bajki. Gra natomiast ma swój początek już w leśnych ostojach. Na początku osiołek jest nauczycielem Shreka, wprowadza go w arkana rozgrywki, po czym wszystko się zaczyna. Rozpoczynamy grę, napotykamy pierwszych przeciwników, z którymi Shrek (jako ogr i przystojniak), osiołek (rumak), kot w butach, ciastek stopniowo muszą się zmierzyć. Wraz z bohaterami przemierzamy las, laboratoria, kanały, więzienie oraz zamek. Po drodze omijamy bądź stawiamy czoła przeciwnościom losu. Atakujemy chłopów z widłami, rzucające jabłkami drzewa, ubranych w gumowe kombinezony pracowników wróżki chrzestnej, rycerzy w zamku i innych.

Shrek 2 (PC)

Jak w każdej szanującej się zręcznościowej platformówce 3D, zbieramy po drodze monety, za które w napotykanych sklepikach wróżki, możemy nabyć różne eliksiry o prześmiesznych nazwach jak na przykład wywar z pędzistolca. Oprócz monet znajdujemy również listy gończe. Jest ich w całej grze dwanaście a po zebraniu trzech mamy dostęp do poziomu bonusowego, w którym jak najszybciej musimy zebrać jak najwięcej monet. Aby podreperować nieco stan zdrowia należy poszukać czerwono niebieskich czekoladek lub czterolistnej koniczynki, która na trwałe zwiększy ilość sił witalnych. Po drodze napotykamy również skrzynie z niespodzianką (zazwyczaj pieniążkami lub batonikami) jak i skrzynie wybuchowe, których z wiadomych przyczyn nie należy rozbijać.

Omawiana gra jest typową zręcznościówką z widokiem z trzeciej osoby, czyli TPP. Gra składa się z szesnastu poziomów złożonych z jednej, dwóch, czasami trzech części. Pomiędzy każdą z części znajdują się punkty kontrolne. Nie są to jednak zwykłe miejsca, w których pojawia się napis "zapis gry". W takich miejscach napotykamy ustrojoną w różowe łaszki baletnicy, grubawą i łysiejącą nibywróżkę o imieniu... Rysiek. Po pierwszym kontakcie z tym cukiereczkiem można paść na zawał ze śmiechu.


Screeny z Shrek 2 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmadzialena1996   @   13:54, 13.08.2009
Posiadam tę grę i mówię z ręką na sercu, że te minusy wcale do niej nie
zniechęcają. Uśmiech
0 kudoskamil8649   @   19:53, 23.02.2010
grałem w to i jedynym minusem (moim zdaniem) jest bardzo niski poziom trudności
0 kudosMicMus123456789   @   20:06, 23.02.2010
po obejrzeniu wszystkich trzech filmów miło popykać se w gierkę
0 kudosmaciekqpa   @   13:46, 02.08.2010
Pomimo słabej grafiki i niskiego poziomu grafiki , gra mi sie podoba . Gram w tą grę z 5 letnim kuzunem , podczas wspólnej zabawy przed ekranem komputera nie brakowalo nam śmiechu . Osobiście mam 12 lat i gra mi sie bardzo podoba . Pozdrawiam i polecam . Maciek
0 kudosmaciekqpa   @   14:05, 02.08.2010
Pomimo słabej grafiki i niskiego poziomu trudności , gra mi sie podoba . Gram w tą grę z 5 letnim kuzunem , podczas wspólnej zabawy przed ekranem komputera nie brakowalo nam śmiechu . Osobiście mam 12 lat i gra mi sie bardzo podoba . Pozdrawiam i polecam . Maciek
Dodaj Odpowiedź