Disney's Tarzan: Gra Akcji (PC)

ObserwujMam (34)Gram (51)Ukończone (16)Kupię (15)

Disney's Tarzan: Gra Akcji (PC) - recenzja gry


@ 01.02.2005, 00:00
"Cates"

Nadszedł czas na kolejną omawianą przeze mnie grę dla dzieci, wyprodukowaną przez studio Disney Software. Mowa tutaj o grze Tarzan, ze znanym i zapewne lubianym, muskularnym bohaterem z przepastnej dżungli.

Nadszedł czas na kolejną omawianą przeze mnie grę dla dzieci, wyprodukowaną przez studio Disney Software. Mowa tutaj o grze Tarzan, ze znanym i zapewne lubianym, muskularnym bohaterem z przepastnej dżungli. Gra jest wzorowana na animowanej adaptacji powieści Edgara Rice Burroughsa o chłopcu wychowywanym w dżungli przez stado goryli.

Disney's Tarzan: Gra Akcji (PC)

Tarzan jest typową zręcznościową platformówką składającą się z trzynastu różnych etapów. Na samym początku nasz bohater jest małym chłopcem. Biega po dżungli, napotyka na swej drodze niewielkie przeszkody jak i wrogów. W miarę dorastania, swobodne poruszanie się po lesie nastręcza mu wiele problemów. Wrogów jest znacznie więcej, są silniejsi, bardziej wytrwali. Tak właśnie jest w przypadku, kiedy do wyspy przybija statek z naukowcami szukającymi śladów goryli. Na drodze Tarzana staje piękna Jane jak i Clayton, jego późniejszy nieprzyjaciel. Nie można nie wspomnieć o lamparcie Saborze, który swego czasu zabił biologicznych rodziców Tarzana i przez całe życie czeka na to, żeby uśmiercić i jego.

Podczas wędrówki przez deszczowy las nasz bohater wszystkiego uczy się od podstaw. Na początku nie wie, że piękne zielone żabki odbierają mu siły witalne, jeśli wejdzie się im w drogę. Uczy się uników przed uderzeniami kokosów, które z góry zrzucają na niego nieznośne ptaki. Dowiaduje się, że piękne małpiatki i lemury nie są przyjaźnie nastawione i że lepiej zawczasu rzucać w nie jabłuszkami. Po czasie potrafi odnajdywać ukryte skarby w postaci życiodajnych owoców, literek, żetonów i kawałków rysunku. Znalezienie bananów zaowocuje w zregenerowanie życia. Zbieranie innych owoców zagwarantuje zawsze pełen ładunek owocowych pocisków na przeciwników. Zebranie całego szkicu składającego się z czterech części otwiera dostęp do poziomu bonusowego a poskładanie z literek całego słowa TARZAN umożliwia obejrzenie kolejnego urywka filmu.

Disney's Tarzan: Gra Akcji (PC)

Podczas jedenastu z trzynastu etapów gry sterujemy tylko Tarzanem, raz mamy przyjemność uczestniczyć w szalonej ucieczce Jane przed rozwścieczonym stadem małp oraz w buszowaniu małpki Terk (przyjaciółki Tarzana) po obozie naukowców. Przez osiem pierwszych etapów gry poruszamy się tylko po lesie w tym zaliczamy walkę z Saborem, ucieczkę przed małpami oraz wielkim stadem słoni, poza dżunglą zwiedzamy obóz a nawet statek.

Prawie każdy etap gry podzielony jest na odcinki, które wyznaczają unoszące się w powietrzu motylki. Są to odcinki, od których wznawiamy grę, gdy powinie nam się noga i stracimy życie. Tak jak w każdej platformówce, wznawiać odcinek można tylko określoną ilość razy, gdy nie uda się przejść całego etapu w kilku podejściach, musimy zaczynać go od początku. Sterowanie jest ograniczone do poruszania się w prawo bądź lewo, ataku i uniku. Myślę, że więcej nie trzeba.

Disney's Tarzan: Gra Akcji (PC)

Grafika gry jest na całkiem dobrym poziomie. Animowana dżungla żyje swoim życiem. Biegają po niej małpki, skaczą żabki, latają ptaki i motylki, słychać tętno życia dżungli. Na plus można zaliczyć kamerę, która inteligentnie dopasowuje się do miejsca, w którym się znajdujemy i nigdy nie zdarza się sytuacja, że czegoś nie widać. Grafika prezentuje nam trójwymiarowe postacie, drzewa, zwierzęta i dwuwymiarowe środowisko gry.

Dźwięk jest dobrze dopasowany do oprawy graficznej w grze. Momentami można zapomnieć, że znajdujemy się przed monitorem komputera. Gdybyśmy zamknęli oczy, usłyszymy niemalże namacalną atmosferę dżungli. Śpiew ptaków, piski i krzyki małp, rechotanie żab, trzaski łamanych gałęzi, to wszystko składa się na podkład dźwiękowy w grze.

Ogólnie gra prezentuje się bardzo poprawnie. Może jest odrobinę monotonna, a przejście jej całej zajmuje tylko kilka godzin, ale można zaliczyć ją do miana dobrych. Dla dzieciaków zapewne będzie świetną rozrywką, dla starszych może być powodem do zdenerwowania :) Kilkukrotne powtarzanie nieudanych etapów to jak dla moich nerwów zdecydowanie za dużo (chyba jestem zbyt dużym nerwusem). Jednakże, polecam ją chociażby za efekty audio wizualne wszystkim zwolennikom platformówek a przede wszystkim dzieciom młodszym niż dwunastoletnie.


Długość gry wg redakcji:
6h
Długość gry wg czytelników:
6h 6min

oceny graczy
Dobra Grafika:
Dobry Dźwięk:
Dobra Grywalność:
Dobre Pomysł i założenia:
Dobra Interakcja i fizyka:
Słowo na koniec:
Werdykt - Dobra gra!
Screeny z Disney's Tarzan: Gra Akcji (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?