Bob Budowniczy: Damy radę? (PC)

ObserwujMam (6)Gram (19)Ukończone (0)Kupię (0)

Bob Budowniczy: Damy radę? (PC) - recenzja gry


@ 13.01.2005, 00:00
"Cates"

Gra, powstała na podstawie bajki i jest jedną z wielu gier o przygodach Boba, jego przyjaciół i maszyn. Jest gierką z gatunku logicznych przeznaczoną raczej dla najmłodszych.

Gra, powstała na podstawie bajki i jest jedną z wielu gier o przygodach Boba, jego przyjaciół i maszyn. Jest gierką z gatunku logicznych przeznaczoną raczej dla najmłodszych. Jest produktem BBC Multimedia a na rynku polskim wydawcą jest firma Lem. Bob, jest bohaterem bajek. Wbrew pozorom, nie są to bajki przeznaczone tylko dla chłopców. To, że Bob jest fachowcem od wszystkiego, co trzeba zbudować i naprawić, podoba się wszystkim dzieciom.

Gierka składa się z kilku zadań o trzech poziomach trudności, oczywiście dopasowanych do wieku graczy, czyli około 4 lat. Dziecko może w znaczny sposób przyczynić się na przykład do naprawy starego mostu. Wciela się w kierowcę dźwiga, spychacza lub innej maszyny Boba i wykonuje jego polecenia. Najpierw musi zburzyć zniszczony most a następnie zbudować go od podstaw z nowych kolorowych części.
Bardzo ważne jest to, żeby ustawiło elementy mostu w odpowiedniej kolejności, od podstaw po zwieńczenie zwracając uwagę na kolorystykę poszczególnych filarów.

Bob Budowniczy: Damy radę? (PC)

Inną tego typu zabawą, jest pomaganie Bobowi, w zakładaniu instalacji centralnego ogrzewania, w domu jego koleżanki. Dziecko musi dopasować odpowiednią część we właściwe miejsce. Pomocne w tym momencie są kolory części dopasowane do kolorów pokoi. W tej grze, na poziomie trudniejszym, należy zreperować cieknącą instalację. Tutaj także, mały gracz musi wykazać się spostrzegawczością i odnaleźć wszystkie uszkodzenia.

Do odprężających elementów w grze, można zaliczyć ozdabianie tortu urodzinowego dla Marty, przyjaciółki Boba. Dziecko ma w tym momencie do dyspozycji kilka rodzajów ozdób. Może przyozdobić tort kolorowymi cukierkami bądź masą, figurkami samochodów, świeczkami. Ten element wprowadza w grę możliwość zrealizowania własnego pomysłu.

Bob Budowniczy: Damy radę? (PC)

Wyścigi na czas, przeganianie Strachem na wróble ptaków z pola uprawnego, zaganianie jeżyków do bezpiecznego przejścia pod drogą, czy też nauka tańca Country po pracy, to kilka przykładów na to, że gra jest bardzo ciekawa jak dla czterolatków.

Szata graficzna przypomina nieco wyglądem samą bajkę. Mimo, że jest to dwuwymiar, w pewnych momentach można zauważyć na postaciach ciekawy efekt trójwymiarowości. Chodzi mi o to, że na przykład na kasku Boba, pojawia się odblask, który daje efekt wypukłości. Ogólnie grafika jest na dość wysokim poziomie i łącznie z piękną kolorystyką tworzą efekt zbliżony do tego, jaki możemy obserwować w bajkach. Dodatkowo gra przeplatana jest urywkami animacji.

Dźwięk, czyli polski dubbing w wykonaniu tych samych aktorów co w bajce, daje dziecku poczucie realizmu. Może ono poczuć się, jakby uczestniczyło w życiu swojego ulubionego bohatera. W tle słyszymy muzykę. Poziom głośności rozmów możemy w każdej chwili ściszyć w miejscu z którego startujemy czyli w biurze.

Biuro właśnie, to jakby główne menu gry. Spotykamy tu Martę, która siedzi przy komputerze. Słyszymy odgłos wciskanych klawiszy, dzwoniącego telefonu, nadejścia faksu. Wszystkie te dźwięki dają się słyszeć po najechaniu myszką na daną rzecz. Prawie każde z urządzeń biurowych jest jakby ikonką do danej gry. Po najechaniu na nie myszką, wyświetla się dymek, w którym jest napisane, jaką grę możemy rozpocząć. Po wybraniu gry, możemy zaznaczyć jeden z trzech poziomów trudności i rozpocząć grę. Sterujemy myszką i klawiszami kierunkowymi, w zależności od tego, co w danym momencie robimy.

Bob Budowniczy: Damy radę? (PC)

Bardzo ważną zaletą gry, jest to, że nie ma ona zakończenia. Dziecko może wykonywać dowolną ilość razy wszystkie zabawy. Gra może się jedynie znudzić po pewnym czasie wykonywania podobnych czynności.


Długość gry wg redakcji:
9h
Długość gry wg czytelników:
nie podano

oceny graczy
Świetna Grafika:
Dobry Dźwięk:
Świetna Grywalność:
Świetne Pomysł i założenia:
Świetna Interakcja i fizyka:
Słowo na koniec:
Werdykt - Świetna gra!
Screeny z Bob Budowniczy: Damy radę? (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?