Prosiaczek i Przyjaciele (PC)

ObserwujMam (0)Gram (6)Ukończone (1)Kupię (1)

Prosiaczek i Przyjaciele (PC) - recenzja gry


@ 08.01.2005, 00:00
"Cates"

Prosiaczek i przyjaciele jest grą przygodową, wydaną przez Disney Interactive, na podstawie jednej z wielu bajek o przygodach przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Spotykamy się w niej przede wszystkim z różowym Prosiaczkiem, który jest głównym bohaterem gierki.

Prosiaczek i przyjaciele jest grą przygodową, wydaną przez Disney Interactive, na podstawie jednej z wielu bajek o przygodach przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Spotykamy się w niej przede wszystkim z różowym Prosiaczkiem, który jest głównym bohaterem gierki. Nie można jednakże pominąć bardzo istotnych, pozostałych postaci, z Disney'owskich bajek. Witamy więc Kubusia Puchatka - misia o bardzo małym rozumku, Królika - złośnika, Tygryska, który uwielbia brykać i fikać, zawsze ponurego Kłapouchego, Kangurzycę z Maleństwem i mądrego Pana Sowę.

Grę rozpoczynamy w momencie, kiedy Prosiaczek wczesnym rankiem zastanawia się, o czym istotnym zapomniał. Udaje się do Królika i dowiaduje się o tym, że Królik ma w planach ugotować Wielce Wielką Zupę dla wszystkich przyjaciół. Królik prosi również Prosiaczka o pomoc w przygotowaniu tej zupy.

Prosiaczek i Przyjaciele (PC)

Prosiaczek otrzymuje kosz i musi nazbierać warzyw w ogródku Królika. Musi również spotkać się z pozostałymi bohaterami, aby zaprosić ich na zupę i odebrać od nich potrzebne do niej dodatki. Odwiedza Pana Sowę, pomaga mu znaleźć klucz do drzwi i ustawić w porządku alfabetycznym przyprawy w słoiczkach na półce. W podziękowaniu otrzymuje pieprz. Spotyka się też z Kłapouchym, koloruje z nim obrazki i dostaje oset do zupy. Idzie z wizytą do Puchatka, pomaga mu przejść przez rów i skleja rozbity garnczek, który zabiera ze sobą do Tygryska. Tygrysek zdejmuje z drzewa ul i napełnia miodem garnczek. Prosiaczek znajduje również słoik z mlekiem, który Kangurzyca pozostawiła na kocu. Po drodze zbiera żołędzie bardzo potrzebne do zupy. Z wszystkimi składnikami udaje się z powrotem do Królika i pomaga mu uwarzyć bardzo smaczną i zdrową zupkę. Bohaterowie zasiadają przy wspólnym stole i delektują się Wielce Wielką zupą.

W opcjach gry możemy ustawić tryb z napisami, zmienić głośność muzyki i rozmów, w dowolnym momencie zapisać rozgrywkę. Grafika jak na 2D jest bardzo ładna. Postacie porażają dokładnością niemalże jak z bajki, krajobrazy zachwycają swoją realnością i pięknymi kolorami. Dźwięk jest bardzo wyraźny, nawet małe dzieci nie będą miały problemu ze zrozumieniem dialogów. W tle płynie spokojna, cicha, miła dla ucha muzyka. Sterujemy myszką i prowadzimy Prosiaczka w dowolnie wybrane miejsce (planszę) lub klikamy w rzecz, której chcemy użyć lub podnieść.

Prosiaczek i Przyjaciele (PC)

Ogólnie gra zachwyca swoją bajkowością. Możemy wkroczyć w świat ulubionych postaci z kreskówek i bawić się razem z nimi ucząc zarazem. Niestety w momencie, kiedy gra dociera do punktu kulminacyjnego, musimy sie już pożegnać. Dziecko może być zawiedzone, że nie mogło razem z Królikiem ugotować zupki dla wszystkich, że cała przygoda trwała zdecydowanie za krótko.


Długość gry wg redakcji:
5h
Długość gry wg czytelników:
nie podano

oceny graczy
Świetna Grafika:
Świetny Dźwięk:
Świetna Grywalność:
Świetne Pomysł i założenia:
Świetna Interakcja i fizyka:
Słowo na koniec:
Werdykt - Świetna gra!
Screeny z Prosiaczek i Przyjaciele (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?