Armies of Exigo (PC)

ObserwujMam (164)Gram (81)Ukończone (22)Kupię (9)

Armies of Exigo (PC) - recenzja gry


@ 25.12.2004, 00:00
Piotr "Dante" Wolny


Jeśli chodzi o filmiki to chciałem je opisać osobno, gdyż oferowany nam program stawia poprzeczkę dosyć wysoko. Widzieliście filmiki z Warcrafta3? Fajne co nie? Jak film. Tutaj chłopaki zbili Blizzarda ostro. Grafika fimików jest profesjonalna, przyprawia o dreszcze satysfakcji i jak to mówiłem o intro wgniata nas w fotel, zwija, wsysa, wysysa między wymiarami. Kampanie można grać tylko po to, aby zobaczyć wszystkie.

Skoro poruszyłem ten temat to rozwinę go. Kampanie są dla wszystkich trzech stron konfliktu. Misji jest w sumie 30 parę, ale nie samą kampanią strategia żyje, lecz trybem zmagań kilku homo nie zawsze sapiens. Multiplayer jest bazowany na warcrafcie i starcrafcie, więc nie ma tu co mówić. Możemy zapisywać powtórki by potem je dowoli oglądać i analizować. Co do gry w internecie to nawet nie próbowałem, ponieważ jest to gra ciepła jak bułeczki, więc wątpię, żeby serwery pękały w szwach.

Armies of Exigo (PC)

Jasiu wiedział jak chodzić, myśleć, robić, dobrze wyglądał, ale czy mówić umiał? Umi, umi i to całkiem nieźle. Bardzo dobrze dobrane odgłosy bawią nasze uszy w chwili spokoju (perfekcyjny odgłos rąbania drzewa "stu.. stuk.. stuk... errr. errrrrrrrrrr BUM) i podczas walki (stukanie mieczy, padający trup). Niestety, albo stety, nie ma tu takiego bajeru jaki był w produktach blizzarda a mianowicie wkurzanie jednostek, lecz to nie przeszkadza w delektowaniu się grą. Jeśli chodzi o muzykę to wypada przeciętnie a nawet kiepsko. Nutki nie zagrzewają nas specjalnie do boju a szczerze mówiąc lepsze było słychać w kultowym starcrafcie, lecz co do muzyki każdy ma inne upodobania.

Wszystko pięknie ładnie, ale coś tu jednak nie tak. Mimo, że gra jest piękną perełką ciężko nie zauważyć faktu, że jednak upodabnia się do Warcrafta i Starcrafta trochę za bardzo. Fabuła gry nie odstaje niestety od pierwowzoru na tyle, żeby można było się nią zachwycić. Gracze nie znający warcrafta z pewnością nie zwrócą na to uwagi, ale jednak grze brakuje tego, ponieważ kampania po pierwszych misjach pachnie tylko dobrze wypraną starością. Czemu jednak produkt wybija się? Ponieważ jest ładnie opakowany grafiką, daje nam nowe doświadczenia związane z grą poszczególnymi armiami, które są małą mieszanką starcrafta z warcraftem. Ratunkiem dla gry jest tryb multiplayer i mam nadzieje przyszłe zainteresowanie graczy grą na serwerach internetowych.

Czy warto wydać te grosze? Moim zdaniem warto. Dla gracza nie obeznanego w produktach Blizzarda jest to na pewno dobry produkt... a dla wyjadacza stara i wara? Jest to kolejna możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Jeśli komuś się znudził star i war to znajdzie tu coś nowego co go zainteresuje. Dużym plusem jest fakt, że gra jest już dostępna w wersji polskojęzycznej (angielskie dialogi, polskie napisy)


Długość gry wg redakcji:
12h
Długość gry wg czytelników:
19h 5min

oceny graczy
Genialna Grafika:
Świetny Dźwięk:
Genialna Grywalność:
Genialne Pomysł i założenia:
Genialna Interakcja i fizyka:
Słowo na koniec:
Werdykt - Genialna gra!
Screeny z Armies of Exigo (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosNitro2050   @   01:03, 05.12.2012
Jeszcze brakuje minus powinni być dodaj poziom trudności bardzo wysokie!