Warhammer 40 000: Dawn of War (PC)

ObserwujMam (274)Gram (61)Ukończone (84)Kupię (5)

Warhammer 40 000: Dawn of War (PC) - recenzja gry


@ 14.12.2004, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

W 41 tysiącleciu Ludzkość rozprzestrzeniła się po wielu światach. Podbijanie obcych światów nie przeszło jednak bez echa, ludzkość stoi teraz u progu kolejnej wojny, która może zadecydować o jej istnieniu.

W 41 tysiącleciu Ludzkość rozprzestrzeniła się po wielu światach. Podbijanie obcych światów nie przeszło jednak bez echa, ludzkość stoi teraz u progu kolejnej wojny, która może zadecydować o jej istnieniu. Wrogowie ludzi, wśród których są dzicy i spragnieni krwi Orkowie, zdradliwe Siły Chaosu oraz tajemniczy i potężni Eldar, pragną za wszelką cenę zniszczyć przybyszów z ziemi. Życia miliardów istnień ludzkich oraz przeżycie naszego gatunku zależy od istnienia Mistrza Ludzkości. Imperator Ludzi oraz jego wierna armia muszą stoczyć największe bitwy jakie kiedykolwiek miały miejsce, aby zapewnić sobie i swoim potomnym przetrwanie.

W tych mrocznych czasach na pole bitwy wkracza gracz. Otrzymuje rozkazy, od których wykonania zależy życie setek tysięcy ludzi… Jak wspomniałem wcześniej walkę o przetrwanie będziemy toczyć z trzema wrogimi rasami:

CHAOS SPACE MARINES – kiedyś byli oni dumnymi obrońcami Imperium, ci zdrajcy modlą się do diabolicznych Bogów Chaosu.
ORKOWIE – spragnione krwi, mordercze I brutalne bestie. Zajmują większą część Galaktyki niż jaka kolwiek inna rasa. Jeśli nie zostaną powstrzymani już wkrótce może nie być o co walczyć.
ELDAR – starożytna rasa o nieopisanych siłach psychicznych, ELDAR kiedyś rządzili rozległym imperium. Pomimo że czasy ich świetności przeminęły, są oni nadal potężną siłą, z którą należy się liczyć

Pomimo że przewaga liczebna wrogów jest ogromna, nie musimy się niczego obawiać. Nasi żołnierze należą do kosmicznej elity, mamy do dyspozycji najnowsze bronie i oczywiście wiele różnych pojazdów i robotów.

Warhammer 40 000: Dawn of War (PC)

Po uruchomieniu gry, oglądamy niesamowicie zrobione intro. Widzimy znane wcześniej mordy Orków dostające łupnia od Kosmicznych Marines. Intro wykonane jest naprawdę niesamowicie, świetna praca kamery, genialnie animowane postacie i świetnie pokazana akcja sprawiają, że można oglądać je raz za razem. Już dawno nie widziałem tak dobrze wykonanego i interesującego wstępu do gry. Kiedy intro dobiega końca wczytuje się menu główne, w którym poustawiać możemy najważniejsze opcje w grze, jest ono wykonane bardzo przejrzyście a ilość opcji pozwala dobrze dopasować grę do naszych preferencji.
Kiedy już wszystko ustawimy w odpowiadający nam sposób, włączamy grę. Pierwsza misja jest wstępem do kampanii i zarazem tutorialem, w którym gracz zostaje wtajemniczony, krok po kroku we wszystkie najważniejsze czynności jakie będzie wykonywał podczas gry. Wszystko prezentuje się świetnie, cały interfejs użytkownika jest bardzo przejrzysty, i opanowanie go nie sprawia najmniejszych nawet problemów.


Screeny z Warhammer 40 000: Dawn of War (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosjacekj245   @   12:13, 31.07.2009
Gra jest fajna, ale jak pograsz rok albo dwa znudzi się, mi już się znudzila, ale na początku była całkiem fajna.