Premiery miesiąca - wrzesień 2019


Materdea @ 11:07 04.09.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Code Vein (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 27 września


Code Vein od ekipy Bandai Namco jest w produkcji od dłuższego czasu. To gra akcji z elementami RPG osadzona w mrocznym, postapokaliptycznym uniwersum, twórcy zaś jasno określili swoje inspiracje – to seria Dark Souls, zatem wiemy, czego możemy się spodziewać.

Nasze ostatnie spotkanie z przedpremierową wersją Code Vein znajdziecie na łamach MG!

W Code Vein wcielamy się w postać tzw. Revenanta – wampira, któremu udało się przetrwać apokalipsę. Przeżyła ją jedynie garstka ludzi (choć nie do końca można ich tak nazwać), którzy muszą teraz bezustannie walczyć o przetrwanie. Po pierwsze, stają do boju z samym sobą oraz własnymi żądzami. Po drugie zaś, stawiają czoła osobom, które przegrały bój o człowieczeństwo, przemieniając się w krwiożercze bestie. Deweloperzy nazwali tę grupę mianem Zagubionych (ang. Lost).

Rozgrywka ma przypominać formułę znaną z cyklu Dark Souls od japońskiego studia From Software. Mamy zatem widok z trzeciej osoby, model gameplayu typowy dla przygodowych gier akcji, w których przemierzamy kolejne lokacje przetykając to walką ze skomplikowanymi i bardziej prostymi przeciwnikami, kompletując wyposażenie i zdobywając nowe umiejętności. W trakcie zabawy jednak możemy przyłączać do swojej drużyny postacie niezależne, które – co nie powinno stanowić zaskoczenia – mogą zginąć. Z pokonanych oponentów zaś wysysamy krew, co stanowi odpowiednik dusz z Dark Souls.

FIFA 20 (PC, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch) – 27 września


FIFA 20 od ekipy EA Sports będzie jedną z bardziej rewolucyjnych w historii serii. Przede wszystkim przez fakt, że oprócz standardowej symulacji spotkań piłkarskich na klasycznych stadionach dostaniemy też – niezwykle rozbudowany – wariant uliczny, który do tej pory był wydawany jako osobna gra pod nazwą FIFA Street.

Volta, bo taki ten tryb będzie nosił tytuł, pozwoli na rozegranie spotkań nietypowych miejscówkach takich jak przejście podziemne czy dach wieżowca. Twórcy udostępnili parę trybów dla tej formy zabawy: mecze 3v3, 4v4 (oraz ich warianty bez bramkarzy – Rush), 5v5 oraz Professional Futsal.

W przypadku tradycyjnej części, a więc meczy rozgrywanych na trawie, tutaj zbyt wiele nowości nie będzie. Deweloperzy w tej części skupili się na poprawie sztuczek wykonywanych przez zawodników oraz na ulepszeniu sztucznej inteligencji.

Sprawdź także:

Borderlands 3

Premiera: 13 września 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Borderlands 3 to kolejna część słynnej serii strzelanek, w których wcielamy się w rolę jednego z czterech protagonistów i na pełnej niebezpieczeństw planecie Pandora star...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   21:12, 04.09.2019
Niby dużo ale nic ciekawego. Ja tu widzę dla siebie tylko GreedFall.
0 kudosshuwar   @   08:49, 05.09.2019
GreedFall będzie chyba pierwszą grą z nadchodzących nowości, którą zakupię. Ale mimo wszystko poczekam na werdykt choćby Metacritic i pierwsze recki.
1 kudosmrPack   @   11:38, 05.09.2019
Od siebie dodam, że 3 września premierę miała Catherine: Full Body (PS4) czyli remaster Catherine z 2011 roku wzbogacony o nowe wątki oraz opcje Puszcza oko
0 kudosMicMus123456789   @   16:36, 05.09.2019
W moim przypadku obowiązkowo i na premierę biorę dodatek do Monstera i The Surge 2. W dużo późniejszym terminie Gears 5 i Borderlands 3, ale po premierze na steamie.

Bardzo chciałem zakupić Code Vein bardzo chciałem i chce ograć, ale niestety brak polskiej wersji póki co zniechęcił mnie do zakupu. W przeciwieństwie do innych gier z gatunku soulsów tu jest dużo tekst i fabuły.