Premiery miesiąca - wrzesień 2019


Materdea @ 11:07 04.09.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

The Legend of Zelda: Link's Awakening (Nintendo Switch) – 20 września


The Legend of Zelda: Link's Awakening to tym razem nie kontynuacja obsypanego nagrodami Breath of the Wild z 2017 roku – starsi gracze pewnie rozpoznają podtytuł, młodsi już nieszczególnie. Link's Awakening to część serii poświęconej przygodom Linka, wydana w 1993 roku na konsoli GameBoy.

W grze wcielamy się w Linka, lecz tym razem nie zwiedzamy krainy Hyrule. W wyniku sztormu, w trakcie którego uszkodzeniu uległ okręt protagonisty, ten trafia na tajemniczą wyspę Koholint. Jedynym sposobem na wydostanie się z niej jest obudzenie strażnika śpiącego na szczycie góry Tamaranch. W tym celu musimy zebrać osiem magicznych instrumentów, które pozwolą przebudzić jegomościa.

Link’s Awakening na Nintendo Switch zostało zbudowane praktycznie od zera, wszak oryginał z 1993 roku nie nadawał się nawet na remaster, mowa więc tu o pełnym remake’u. Przede wszystkim oko cieszą trójwymiarowe modele postaci, lecz struktura poziomów została taka sama – to zamknięte „pomieszczenia” (nawet mimo tego iż akcja rozgrywa się na zewnątrz), imitując możliwości edycji gry na GameBoyu. Reszta rozgrywki pozostała w identycznej formule – do czynienia mamy z przygodową grą akcji nastawioną na eksplorację. Akcję nadal obserwujemy z perspektywy top-down, a więc niemal z lotu ptaka.

The Surge 2 (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 24 września


The Surge 2 od współtwórców m.in. rodzimego Lords of the Fallen, studia Deck13, idzie torem podobnym do Borderlands 3. W stosunku do poprzedniczki nie stara się na siłę o innowacje, a raczej rozbudowuje doskonale znane schematy, by je poprawiać i tym samym zaoferować fanom znane środowisko.

Wrażenia z ogrywania przedpremierowej wersji The Surge 2 możecie znaleźć na naszych łamach!

Dosłownie, wszak akcja „dwójki” dzieje się w tym samym uniwersum co oryginał. Wcielamy się we własnoręcznie wykreowanego bohatera, którego samolot spadł na miasto Jericho. Lokacja została zdominowana przez wojnę domową, a my budzimy się po kilku tygodniach od nieszczęśliwego wypadku. W więzieniu. Ruszamy zatem rozwikłać tajemnicę stojącą za zbuntowanymi maszynami przejmującymi władzę nad metropolią.

Rozgrywka The Surge 2 nosi znamiona kilku gatunków – od bycia soulslike, gdzie każdy oponent to pewnego rodzaju wyzwanie, zaś bossowie to wyjątkowo specyficzni oponenci, przez przygodową grę akcji, na RPG-u z drzewkami umiejętności i levelami kończąc. Osoby grające w pierwsze The Surge poczują się tu jak w domu.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   21:12, 04.09.2019
Niby dużo ale nic ciekawego. Ja tu widzę dla siebie tylko GreedFall.
0 kudosshuwar   @   08:49, 05.09.2019
GreedFall będzie chyba pierwszą grą z nadchodzących nowości, którą zakupię. Ale mimo wszystko poczekam na werdykt choćby Metacritic i pierwsze recki.
1 kudosmrPack   @   11:38, 05.09.2019
Od siebie dodam, że 3 września premierę miała Catherine: Full Body (PS4) czyli remaster Catherine z 2011 roku wzbogacony o nowe wątki oraz opcje Puszcza oko
0 kudosMicMus123456789   @   16:36, 05.09.2019
W moim przypadku obowiązkowo i na premierę biorę dodatek do Monstera i The Surge 2. W dużo późniejszym terminie Gears 5 i Borderlands 3, ale po premierze na steamie.

Bardzo chciałem zakupić Code Vein bardzo chciałem i chce ograć, ale niestety brak polskiej wersji póki co zniechęcił mnie do zakupu. W przeciwieństwie do innych gier z gatunku soulsów tu jest dużo tekst i fabuły.