Premiery miesiąca - wrzesień 2019


Materdea @ 11:07 04.09.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Devil's Hunt (PC) – 17 września

Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch – 2020 r.


Kolejne polskie studio może zapisać się złotymi zgłoskami w historii gamingu! No, może nie złotymi, ale przynajmniej srebrnymi. Layopi Games wydaje bowiem w tym miesiącu swoje debiutanckie dzieło – trzecioosobową przygodową grę akcji pt. Devil’s Hunt.

Devil’s Hunt to adaptacja powieści Pawła Leśniaka, która zatytułowana jest Równowaga (Equilibrium). Co ciekawe, sam Paweł stoi na czele zespołu deweloperskiego, który założył, żeby… stworzyć adaptację własnej książki.

Wcielamy się w postać Desmonda. Bohater umiera, jednak trafiając przed oblicze Lucyfera dostaje propozycję – może skazać się na wieczne męki albo wrócić na Ziemię, żeby dla samego belzebuba pozyskiwać dusze. Wybiera to drugie i w tym momencie zaczyna się rola gracza. Dodam, że świat ogarnięty jest wojną demonów z aniołami, po zniszczonych ulicach biegają piekielne bestie i ich niebiańskie odpowiedniki, zaś w środku konfliktu znajduje się Desmond.

Rozgrywka Devil's Hunt to połączenie stylu Devil May Cry z wieloma znanymi dzisiaj przygodowymi grami akcji. Wydarzenia obserwujemy zza pleców bohatera, zaś motywem przewodnim stają się zagadki środowiskowe oraz walka z kolejnymi wymyślnymi piekielnymi pokrakami. Do tej ostatniej czynności użyjemy nie tylko własnych pięści, ale też specjalnych pazurów w stylu Wolverina z nadgarstków głównego bohatera. Do tego dochodzą oczywiście nadnaturalne umiejętności - nomen omen - z piekła rodem.

eFootball PES 2020 (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 20 września


Jak zapewne widzicie, marka Pro Evolution Soccer przeszła niemały rebranding. Czy idzie za tym zmiana również w mechanikach? I tak i nie – jak co roku popularny symulator piłki nożnej od firmy Konami zaoferuje jakieś elementy gameplayowe, które zostaną poddane modyfikacjom, ale zmianie tytułu nie towarzyszy głębsza filozofia.

W eFootball PES 2020 deweloperzy obiecują większa aktywność w temacie rozwoju swojej gry pod kątem rozgrywek esportowych. Na tym polu do tej pory dominowała FIFA, która zagarnęła pokaźny kawał tego tortu. Konami chce, by tegoroczna odsłona PES-a również gościła na największych esportowych imprezach.

Oprócz tego twórcy zapowiedzieli ewolucję w temacie kreowania akcji, zmieniono też mechanizm odpowiadający za przyjmowanie piłki przez zawodników oraz jej prowadzenia. Do tego doliczyć należy udoskonalone animacje oraz jeszcze lepiej odwzorowane twarze piłkarzy.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   21:12, 04.09.2019
Niby dużo ale nic ciekawego. Ja tu widzę dla siebie tylko GreedFall.
0 kudosshuwar   @   08:49, 05.09.2019
GreedFall będzie chyba pierwszą grą z nadchodzących nowości, którą zakupię. Ale mimo wszystko poczekam na werdykt choćby Metacritic i pierwsze recki.
1 kudosmrPack   @   11:38, 05.09.2019
Od siebie dodam, że 3 września premierę miała Catherine: Full Body (PS4) czyli remaster Catherine z 2011 roku wzbogacony o nowe wątki oraz opcje Puszcza oko
0 kudosMicMus123456789   @   16:36, 05.09.2019
W moim przypadku obowiązkowo i na premierę biorę dodatek do Monstera i The Surge 2. W dużo późniejszym terminie Gears 5 i Borderlands 3, ale po premierze na steamie.

Bardzo chciałem zakupić Code Vein bardzo chciałem i chce ograć, ale niestety brak polskiej wersji póki co zniechęcił mnie do zakupu. W przeciwieństwie do innych gier z gatunku soulsów tu jest dużo tekst i fabuły.