Premiery miesiąca - wrzesień 2019


Materdea @ 11:07 04.09.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

GreedFall (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 10 września


Studio Spiders ostatnio dumnie stwierdziło, że m.in. poprzez premierę GreedFall, ale także kolejnymi projektami w przyszłości, chce zapełnić pustkę po BioWare, które – jak wiemy – radzi sobie coraz gorzej pod rządami firmy Electronic Arts. I mogą mieć w tym sporo racji, wszak ich nadchodzące cRPG wydaje się mieć wszystko to, co w przeszłości miałaby gra BioWare – taktyczną walkę, na poły realistyczny, a na poły fantastyczny świat, kompletowanie drużyny, duży nacisk na aspekty stricte RPG-owe (statystyki postaci).

W GreedFall wcielamy się we własnoręcznie wykreowaną postać, która przywdziewa płaszcz bohatera ratującego tzw. Stary Świat przed szalejącą na nim zarazą (zwaną Malichor). Jednak nie przemierzamy skażonych terytorium, a penetrujemy terytoria Nowego Świata – konkretnie wyspy Teer Fradee. Żyją na niej zarówno oportuniści-imigranci, chcący najmniejszym kosztem wzbogacić się znajdującymi na niej złożami naturalnymi, a także rdzenna ludność, która para się magią. Nasze działania decydują o rozkładzie sił na wsypie.

Borderlands 3 (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 13 września


Marka Borderlands wraca ku uciesze fanów z pełnoprawną, trzecią odsłoną! Gracze musieli na nią czekać całkiem sporo, bowiem Borderlands 2 ukazało się na rynku w 2012 roku. Minęło zatem blisko 7 lat, co przy tak rozchwytywanej serii nie zdarza się często. Co prawda w międzyczasie było wiele pobocznych projektów w tym uniwersum, m.in. przygodówka od studia Telltale Games (Tales from the Borderlands) czy też spin-off zatytułowany Borderlands: The Pre-Sequel, jednak wszystkich interesuje zawsze główna gałąź cyklu.

Borderlands 3 nie zaskoczy nikogo – to stary, dobry, pokręcony humor, cel-shadingowa oprawa graficzna, tona strzelania i jeszcze więcej pukawek do zdobycia. Kontynuacja wykonana w modelu „więcej, lepiej, ciekawiej” – tego też chyba wszyscy się spodziewali. Historia skupi się tym razem na roli Syren – kobiet posiadających nadnaturalne moce. Antagonistą w tej części będzie – a właściwie będą – para bliźniaków przewodząca kultowi Children of the Vault: Calypso Twins (Syrena i jej brat).

Największą nowością „trójki” jest rozmiar świata – akcja gry nie ogranicza się teraz tylko do Pandory. Deweloperzy zaprojektowali kilka różniących się od siebie klimatem planet. Istotną, o ile nie najistotniejszą, rolę w trybach rozgrywki pełnić będzie kooperacja, która – podobnie jak miało to miejsce we wszystkich poprzednich odsłonach serii – pozwoli na wspólną zabawę czterem osobom.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   21:12, 04.09.2019
Niby dużo ale nic ciekawego. Ja tu widzę dla siebie tylko GreedFall.
0 kudosshuwar   @   08:49, 05.09.2019
GreedFall będzie chyba pierwszą grą z nadchodzących nowości, którą zakupię. Ale mimo wszystko poczekam na werdykt choćby Metacritic i pierwsze recki.
1 kudosmrPack   @   11:38, 05.09.2019
Od siebie dodam, że 3 września premierę miała Catherine: Full Body (PS4) czyli remaster Catherine z 2011 roku wzbogacony o nowe wątki oraz opcje Puszcza oko
0 kudosMicMus123456789   @   16:36, 05.09.2019
W moim przypadku obowiązkowo i na premierę biorę dodatek do Monstera i The Surge 2. W dużo późniejszym terminie Gears 5 i Borderlands 3, ale po premierze na steamie.

Bardzo chciałem zakupić Code Vein bardzo chciałem i chce ograć, ale niestety brak polskiej wersji póki co zniechęcił mnie do zakupu. W przeciwieństwie do innych gier z gatunku soulsów tu jest dużo tekst i fabuły.