Graliśmy w Code Vein - kolejny solidny tytuł soulslike


bigboy177 @ 11:32 06.08.2019
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Na potrzeby Code Vein przygotowano w sumie trzy archetypy postaci: wojownika, łotrzyka oraz maga. Przeskakiwać pomiędzy nimi możemy w dowolny sposób, a zatem jeśli nie podpasuje nam wybrany wcześniej styl walki, będziemy w stanie go zmienić na odmienny i ponownie spróbować skutecznego eliminowania bandziorów. Każdy archetyp dysponuje oczywiście odmiennymi statystykami, umiejętnościami oraz wyposażeniem.

W trakcie sesji ogrywania Code Vein najpierw sprawdzić mogłem pierwsze kilkadziesiąt minut głównego wątku fabularnego, począwszy od tutorialu, przez wstęp, do misji właściwej. Fragment ten prezentowano na wcześniej ujawnionych materiałach z rozgrywki, miałem też okazję poznać go na innych sesjach zabawy w Code Vein. Zdecydowanie ciekawiej prezentował się drugi etap naszej sesji. Główny bohater był w nim bardziej dopasiony, a próbka zawierała nowe ujęcia. Mogłem się też zetrzeć z bossem, którego wcześniej nie miałem szansy poznać. Sama walka była dość wymagająca i niestety nie udało mi się w niej tryumfować. Sesja ograniczona była niestety do 35 minut, a gdy licznik dobiegł końca, próbka się wyłączała. Nic jednak straconego, premiera Code Vein już za niespełna dwa miesiące.

Dwa miesiące, w trakcie których twórcy dopieszczą swój projekt. Już teraz widać, że mamy do czynienia z dobrze przemyślaną i solidnie wykonaną produkcją. Pod względem technicznym nie sposób się do czegokolwiek przyczepić, choć oprawa wizualna nie jest jakoś szczególnie porywająca. Jeśli chodzi o sprawy czysto merytoryczne, godzinna próbka to za mało, by móc sprawiedliwie ją ocenić. Nie wiadomo bowiem czy progresja będzie satysfakcjonująca, a świat ciekawy i angażujący. Wiele wskazuje na to, że tak właśnie będzie, ale na potwierdzenie poczekamy do września. Ja jestem nastawiony optymistycznie.

Sprawdź także:

Code Vein

Premiera: 27 września 2019
PS4, XBOX ONE, PC

Code Vein to gra akcji z elementami RPG osadzona w mrocznym, post-apokaliptycznym uniwersum. Za projektem stoją weterani z Bandai Namco, którzy sami przyznają się do insp...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?