Premiery miesiąca - sierpień 2019


Materdea @ 12:23 04.08.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Polski horror Blair Witch, kolejna strzelanka trzecioosobowa od Remedy - Control - czy strategia turowa Age of Wonders: Planetfall. W sierpniu będziemy mieli w czym wybierać.

Nareszcie – koniec sezonu ogórkowego można oficjalnie ogłosić! Tegoroczny sierpień atakuje naprawdę mocnymi premierami, oferując szeroki przekrój gatunkowy. Jednak najważniejszą informacją jest fakt, iż już we wrześniu zacznie się „growa jesień”, a więc zalew rynku najistotniejszymi, wysokobudżetowymi blockbusterami.

Age of Wonders: Plantefall (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 6 sierpnia


Age of Wonders: Planetfall to kolejna, choć poboczna, część serii turowych gier strategicznych Age of Wonders od Triumph Studios. Ostatnia, trzecia, jej odsłona została wydana w 2014 roku i doczekała się dwóch dodatków: Golden Realms i Eternal Lords.

Tym razem jednak nie mamy do czynienia z rozszerzeniem a pełnoprawną, dużą odsłoną. Najistotniejszą zmianą w Planetfall są realia – zamiast smoków, elfów, krasnoludów i klimatu fantasy dostajemy roboty, karabiny laserowe i science-fiction. Wybieramy jedną z kilku frakcji (począwszy od wojowniczej Awangardy, a skończywszy na dosiadających dinozaurów Amazonkach i cyborgów-zombie Zgromadzenia) i obejmujemy podupadłe galaktyczne imperium, by dzięki ekonomii oraz podbojom wznieść je na wyżyny kosmicznej hierarchii międzynarodowej.

Rozgrywka bazuje na fundamentach gatunku. Na mapie strategicznej podzielonej na heksy poruszamy jednostkami, posiadając ograniczoną liczbę punktów tur. Oprócz tego dostajemy do dyspozycji takie narzędzia, jak dyplomacja, by problemy np. ze spornymi terytoriami rozwiązywać słowem i dogadywaniem się, nie zaś siłą fizyczną. Kiedy jednak dojdzie do zwarcia, możemy zasymulować starcie lub samemu przejąć kontrolę nad żołnierzami.

RAD (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 20 sierpnia


RAD to nowa produkcja studia Double Fine. Deweloperzy stworzyli w przeszłości takie projekty, jak Psychonauts, Grim Fandango czy Brutal Legends. Tym razem jednak nie mamy do czynienia z przygodówką, a hack & slashem utrzymanym w konwencji roguelike!

RAD osadza gracza w roli nastoletniego poszukiwacza przygód w postapokaliptycznym środowisku. Skuszony przez legendy o rozwiązaniu problemu związanego z promieniowaniem, a ukrytym na powierzchni skażonego świata, postanawia ruszyć na zewnątrz i ocalić świat!

Zadanie to jest nie tylko utrudnione przez liczne zmutowane poczwary i wyewoluowaną do nierzadko wielkich rozmiarów agresywną florę – by odpowiednio walczyć z przeciwnikami, bohater zmuszony jest sam aplikować sobie pewną część promieniowania za nowe umiejętności, przez to z czasem i progresem w historii sam zacznie stawać się potworem.

Rozgrywka w RAD serwuje nam rzut izometryczny kamery, a także elementy walki charakterystyczne dla gatunku hack & slash. Wbijamy kolejne poziomy doświadczenia i zdobywamy skille, o których trudności wspomniałem akapit wyżej.

Sprawdź także:

Control

Premiera: 27 sierpnia 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Control to kolejne nowatorskie podejście do gier akcji z elementami przygodowymi od studia Remedy - twórców rewolucyjnego cyklu Max Payne oraz Alan Wake.W Control gracz w...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   20:36, 04.08.2019
Niby koniec sezonu ogórkowego, ale jednak tylko Age of wonders 4 i Control ciekawe.
0 kudospetrucci109   @   00:21, 05.08.2019
Moje typy to Control, Blair Witch i ewentualnie Man of Medan.
0 kudosdabi132   @   09:00, 05.08.2019
Mało trochę tych gier, jedynie Control mnie ciekawi, a reszta tak średnio. Czekam do następnego miesiąca.
1 kudosshuwar   @   12:25, 05.08.2019
Ja to się boję końca tego i początku nowego roku... Wyjdzie tyle tytułów, że człowiek nie będzie wiedział za co się zabrać Uśmiech