Premiery miesiąca - sierpień 2019


Materdea @ 12:23 04.08.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

The Dark Pictures: Man of Medan (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 30 sierpnia


Studio Supermassive Games to autorzy dobrze przyjętego Until Dawn, które w 2015 roku zadebiutowało jako tytuł ekskluzywny dla konsoli PlayStation 4. Ich najnowsze dzieło, The Dark Pictures: Man of Medan, zostało utrzymane w identycznej konwencji thrillera psychologicznego, który na pierwszym miejscu stawia otoczkę horroru i wybory moralne wpływające na zakończenie przygody, a nie zaawansowane mechanizmy rozgrywki.

Man of Medan, zgodnie z zapowiedziami projektantów, jest pierwszą częścią większej serii The Dark Picters – niemniej jednak nie będzie to jedna i spójna historia, a zbiór osobnych historii.

W Man of Medan obserwujemy historię grupy płetwonurków, którzy podczas eksploracji morskich głębin w poszukiwaniu zaginionego statku pasażerskiego sprzed kilku dekad odkrywają jego krwawą tajemnicę. Późniejsze wydarzenia przekonują ich, że gra nie była warta świeczki – rozpoczyna się krwawe polowanie.

Waszej uwadze polecamy artykuł Adama przybliżający prawdziwą historię statku-widmo, który stanowił kanwę dla opowieści studia Supermassive Games.

Blair Witch (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 30 sierpnia


Blair Witch to horror z domieszką survivalu od polskiej ekipy Blobber Team – autorów takich zacnych produkcji jak seria Layers of Fear czy Observer. Tym razem pracowali na licencji popularnego cyklu filmów.

W Blair Witch wcielamy się w byłego policjanta o imieniu Ellis, który wkracza do lasu Black Hills w stanie Maryland poszukując zaginionego chłopca. Nie wie, że wszedł właśnie na terytorium wiedźmy Blair odpowiadającej za zniknięcie wielu osób. Staje zatem nie tylko twarzą w twarz z kryminalną zagadką, lecz również ze śmiertelnym zagrożeniem, które może dotknąć jego samego.

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, co tylko potęguje uczucie strachu i przerażenia. Rozgrywka prowadzi nas raczej po sznurku, gdzieniegdzie oferując nieco większe lokacje, kreując przede wszystkim krępujący klimat oraz pozwalając na rozwiązywanie zagadek środowiskowych.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   20:36, 04.08.2019
Niby koniec sezonu ogórkowego, ale jednak tylko Age of wonders 4 i Control ciekawe.
0 kudospetrucci109   @   00:21, 05.08.2019
Moje typy to Control, Blair Witch i ewentualnie Man of Medan.
0 kudosdabi132   @   09:00, 05.08.2019
Mało trochę tych gier, jedynie Control mnie ciekawi, a reszta tak średnio. Czekam do następnego miesiąca.
1 kudosshuwar   @   12:25, 05.08.2019
Ja to się boję końca tego i początku nowego roku... Wyjdzie tyle tytułów, że człowiek nie będzie wiedział za co się zabrać Uśmiech