Premiery miesiąca - lipiec 2019


Materdea @ 09:51 02.07.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

The Executioner (PC) – 17 lipca


The Executioner to z pewnością jedna z tych gier, których nie spotyka się na co dzień – zwłaszcza na sklepowych półkach. Mamy tutaj bowiem mieszaninę klasycznego cRPG-a z interfejsem opartym o oldschoolowe gry tekstowe. Za produkcję odpowiada niezależne studio Lesser Evil Games (sic!).

W The Executioner wcielamy się w postać kata, który dzięki swoim umiejętnościom ma za zadanie wydobywać informacje z podrzucanych mu delikwentów. Rozgrywka sprowadza się do aspektów logiczno-przygodówkowych – podejmujemy (wierzcie lub nie) moralne decyzje (możemy np. sprzedać przesłuchiwanego na targu niewolników), decydujemy o tym czy do sprawy przydzielić asystenta itd. Każda z postaci opisana jest szeregiem wyznaczników definiujących jej odporność na ból fizyczny i psychiczny.

Akcja gry ma miejsce w średniowiecznej Europie, więc repertuar środków przymusu bezpośredniego jest nad wyraz bogaty. Co ma odzwierciedlenie w warstwie wizualnej – brudnej, szaroburej i niezwykle mrocznej.

Beyond: Dwie Dusze (PC) – 22 lipca


Kolejna gra Davida Cage’a i jego studia Quantic Dream ukaże się na komputerach osobistych, choć podobno nigdy nie miało mieć to miejsca (kolejne produkcje były wydawane jako tytuły ekskluzywne na konsolę PlayStation 4). Beyond: Dwie Dusze, to po Heavy Rain, kolejna przygoda nazywana „interaktywnym filmem”.

Rozgrywka w istocie pokazuje, że niewiele jest tu „gry w grze” – wcielamy się w postać dziewczyny o imieniu Jodie Holmes (w bohaterkę wcieliła się aktorka Ellen Page, nominowana do Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie Juno), która ucieka przed ścigającą ją jednostką specjalną. Wszystko przez posiadanie nadnaturalnych zdolności.

W istocie najważniejszym mechanizmem są tutaj wybory – dokonujemy ich cały czas, a ich rezultaty widoczne są w późniejszych etapach. Gameplay urozmaicany jest momentami, gdy sami przejmujemy kontrolę nad bohaterką, spacerując po lokacji czy rozwiązując prostą łamigłówkę.

Wolfenstein: Youngblood (PC, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch) – 26 lipca


Wolfenstein: Youngblood to spin-off głównego cyklu Wolfenstein, który zatrzymał się na The New Colossus z 2017 roku. Choć za produkcją stoją autorzy poprzedniczek, studio Machine Games, to wspierają ich autorzy ostatniego Preya i serii Dishonored – Arkane Studios.

W Youngblood, zgodnie z podtytułem, wcielamy się w młodą krew rodu Blazkowiczów – córki Williama, Jessicę i Sophie. Akcja rozgrywa się w latach 80. XX wieku i dziewczęta zaangażowane są w lokalnych ruch oporu w walce z Trzecią Rzeszą.

Rozgrywka nie odbiega od formuły wypracowanej przez lata. Mamy do czynienia z klasyczną strzelanką pierwszoosobową, a za przeciwników robią charakterystyczni dla serii żołnierze, mutanci, a także bojowe roboty. Całość została zaprojektowana jednak pod współpracę z innym graczem i to właśnie dwuosobowy co-op jest tutaj motorem napędowym.

Sprawdź także:

Sea of Solitude

Premiera: 05 lipca 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Sea of Solitude to gra opracowana przez niezależne studio Jo-Mei Games, a wydana przez firmę Electronic Arts w ramach inicjatywy EA Originals, w której firma zapewnia wsp...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   13:11, 02.07.2019
Niby sezon ogórkowy ale Wolfenstein i Sea of solitude ciekawe Uśmiech