Premiery miesiąca - czerwiec 2019


Materdea @ 16:29 02.06.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Zaczęło się... okres letni, brak większych premier, wysokie temperatury, susze. Nie wiadomo co gorsze.

Nadchodzi czerwiec, a to oznacza, że gracze w tym czasie z reguły zgrzytają zębami – głównie z powodu powtarzanych jak mantra słów „sezon ogórkowy”. Chyba że należymy do tej, prawdopodobnie większej, części społeczności, która ma odłożoną całą pokaźną „kupkę wstydu” i będzie ją nadrabiała właśnie w wakacyjnym okresie, kiedy raczej nie dzieje się zbyt dużo.

The Elder Scrolls Online: Elsweyr (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 4 czerwca


Studio ZeniMax Online atakuje kolejnym rozszerzeniem do całkiem udanego MMORPG The Elder Scrolls: Online. Elsweyr pozwoli graczom wziąć udział w jednym z większych wydarzeń, które miały miejsce do tej pory, a mianowicie w Sezonie Smoka – jego część wystartowała już w lutym za sprawą DLC zatytułowanego Wrathstone. Event obejmie swoim zasięgiem w sumie aż 4 rozdziały, udostępniane w kolejnych miesiącach. Naturalnie głównym daniem jest nowa, tytułowa prowincja.

Historia The Elder Scrolls Online: Elsweyr zaprezentuje wątek związany z powrotem smoków do świata gry, a także rasy Khajitów. Ważną postacią jest Abnur Tharn oraz uzurpatorka tronu królowej Euraxi.

Oprócz tego producenci przygotowali taką ilość zadań głównych oraz pobocznych, aby rozgrywka wystarczyła na około 30 godzin. Dostaniemy też nową klasę postaci, Nekromantę, 12 świeżych wyzwań, lochy oraz usprawnienia w samej rogrywce.

Warhammer: Chaosbane (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 4 czerwca


Uniwersum Warhammer wkracza na nowe terytoria! Mieliśmy już przygodowe gry akcji, MMORPG, a teraz przyszedł czas na hack & slash z elementami cRPG. Warhammer: Chaosbane ma zamiar poważnie podejść do tematu diablopodobnego formatu rozgrywki, oferując ukochane przez wielu otoczenie i znajome twarze.

W Chaosbane wcielamy się w ostatnią nadzieję Imperium Ludzi z hordami Chaosu. Nasze zadanie sprowadza się do uratowania świata, co standardowo polega przede wszystkim na wyrżnięciu wszystkich wrogów. Co ciekawe, w nowym Warhammerze nie dostajemy określonej ścieżki fabularnej, a historia pozwala nam na rozegranie ikonicznych dla tego uniwersum wydarzeń oraz bitew, odwiedzając znane lokacje.

Rozgrywka z kolei również nie stawia na rewolucję, a raczej pozwala odnaleźć się graczom w dobrze znanych schematach. Do wyboru dostajemy cztery klasy postaci (żołnierza Imperium, krasnoluda, elfa Wysokiego Rodu oraz leśną elfkę). W trakcie zabawy rozwijamy naszą postać, zdobywamy coraz lepszy ekwipunek i umiejętności. Łącznie twórcy przyszykowali przeszło 180 skillów do przetestowania.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   22:54, 02.06.2019
No kurcze, to F1 2019 chodzi mi po głowie, ale nie wiem, czy ja na to czas znajdę (i spokój).
0 kudospetrucci109   @   00:02, 03.06.2019
W Sinking City w swoim czasie na pewno zagram. Reszta mnie nie obchodzi.
0 kudosmrPack   @   10:09, 03.06.2019
Z czerwcowych premier insteresuje mnie tylko brakujące w zestawieniu Judgment od twórców Yakuzy/Ryu Ga Gotoku Dumny
0 kudosTheCerbis   @   11:41, 03.06.2019
A właśnie, czemuż to Judgment nie pojawiło się w zestawieniu?
0 kudosfrycek88   @   17:16, 03.06.2019
W tym miesiącu nie ma takich wypasionych gier jak w minionym i chyba dobrze. Będzie można odłożyć kasę na następne miesiące.
0 kudosdabi132   @   09:43, 04.06.2019
F1 2019! Bierę. No może ciekawie zapowiada się jeszcze The Sinking City, ale to już będzie ograne gdzieś za rok Uśmiech
0 kudos_sputnik_   @   08:01, 08.06.2019
Faktycznie nic ciekawego :'(
0 kudosdenilson   @   15:06, 28.06.2019
Jedyne co mi się uśmiecha to projekt Igarashiego. Mam słabość do takich tytułów, po ograniu Castlevania SotN. Ponoć świetnie to wyszło Uśmiech
Dodaj Odpowiedź