MG Hyde Park #1 - redakcyjne przemyślenia na tematy przeróżne


Redakcja @ 18:44 13.05.2019
"Redakcja"

Co czytaliśmy?


.:: Dirian


Ostatnio z braku czasu nie czytam zbyt wiele, ale pochłonął mnie reportaż Tomka MichniewiczaChrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata. Książka przedstawia życie kilku osób z różnych części świata – od dzieciaka, aż do dorosłości. Świetne dzieło, które bardzo wyraźnie nakreśla różnice kulturowe, zwyczaje czy metody wychowawcze. Jest tu też cała masa ciekawostek dotyczących życia w różnych krajach (od Japonii, przez USA, aż po kraje Afryki). Chłonie się to niemal na raz, a wysokie oceny na różnych czytelniczych portalach niech służą za przystemplowanie mojej rekomendacji.

.:: LuKaS77PL


W przypadku literatury zaproponuję Wam klasyk, który jest obecnie jednym z filarów pisanej przeze mnie pracy magisterskiej – Neuromancer autorstwa Williama Gibsona. Moim zdaniem powinien zapoznać się z nim każdy, kto czeka na Cyberpunka 2077 i zastanawia się, jak wkręcić się w uniwersum. Neuromancer to zdecydowanie najważniejsze dzieło w historii cyberpunku, które oficjalnie wprowadziło ten gatunek do literatury, będąc inspiracją dla wielu kolejnych powieści, filmów i gier. 

Nie przeszkadzają Wam skomplikowane opisy przesycone neologizmami stworzonymi na potrzeby hakerskich działań głównego bohatera? Szukacie mrocznego i ciężkiego klimatu zepsutego przez technologię społeczeństwa przeludnionych metropolii przyszłości? Sięgnijcie po dzieło Gibsona! 

.:: Materdea


Swoje literackie życie dzielę na dwa gatunki – fabularne i popularnonaukowe. Dziś jednak chciałbym szczerze polecić jedną pozycję z tej drugiej kategorii. Chodzi o „Polski umysł na rozdrożu. Wokół kultury umysłowej w Polsce” autorstwa profesora Andrzeja Zybały ze Szkoły Głównej Handlowej. Jeśli zastanawiałeś się, dlaczego debata w Polsce ma tak mierny poziom, politycy czy „tęgie głowy” nie są w stanie wznieść się na pewien poziom abstrakcyjnego myślenia, korzystając wyłącznie z erystycznych figur rodem z „Erystyki” Schopenhauera, to Zybała udzieli Wam odpowiedzi na te nurtujące kwestie.

Jeśli jesteście zapatrzonymi w swoją ojczyznę patriotami, nie czytajcie tego – szkalowanie historycznych wyborów Waszych przodków i negatywny stosunek do romantyzmu (jego mit jako fantastycznej epoki powinien być ustawowo zdelegalizowany) są tam na porządku dziennym.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosGuilder   @   10:43, 14.05.2019
Kusi mnie ten Ace Combat, ale musi jeszcze z ceny spaść.
No i ciekaw jestem nadchodzących nowinek w sprzęcie, zarówno procków od AMD jak i nowej generacji konsol.
Tak samo chciałbym, żeby plotki o grze od From Software w Westeros okazały się prawdą. Ależ by to była petarda!
0 kudosDirian   @   15:17, 15.05.2019
Cytat: Guilder
Tak samo chciałbym, żeby plotki o grze od From Software w Westeros okazały się prawdą. Ależ by to była petarda!

A ja nie jestem do końca przekonany. Wydaje mi się, że takie usilnie narzucone uniwersum mogłoby nieco przytłoczyć From Software. Oni jednak są świetni w tworzeniu własnych uniwersum, i nie wiadomo czy poradziliby sobie z czymś licencjonowanym. Już prędzej chyba by sobie CDP RED tu poradziło, no ale nie fantazjujmy za mocno Dumny