Premiery miesiąca - kwiecień 2019


Materdea @ 21:43 01.04.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

W kwietniu mamy nieco mniej premier niż miesiąc wcześniej. Niemniej jednak znajdzie się tu trochę więcej niezależnych perełek niż zazwyczaj. Choćby polskie God's Trigger czy Fade of Silence. Ale zaszczyci nas również potężne Mortal Kombat 11.

Kwiecień-plecień, bo przeplata… Powiedzenie, które rokrocznie stanowi wstęp dla wszelakich podsumowań czy zestawień, również w tym roku jest bardzo aktualne. Choć trzeba przyznać, że kwiecień w 2019 roku jest wyjątkowo lichy, jeśli chodzi o ilość godnych uwagi premier.

Anno 1800 (PC) – 16 kwietnia


Strategia ekonomiczna Anno, po kilku latach nieobecności, wróciła na rynek. Anno 2205 z 2015 roku co prawda kontynuowało zamianę miejsca akcji z historycznych realiów na wymyślne, futurystyczne okoliczności, lecz nadchodzące Anno 1800 z powrotem zabiera graczy tam, gdzie czują się najlepiej – do przeszłości.

W nowej odsłonie cyklu ponownie stajemy na czele niewielkiej osady, która, dzięki naszym umiejętnościom zarządczym, i zręcznej dyplomacji wyrasta na hegemona, konkurując na mapie z innymi ośrodkami. Jako burmistrz niewielkiej osady i grupki mieszkańców, w pierwszej kolejności planujemy układ budynków, by zachodzące procesy były jak najbardziej płynne, w późniejszych etapach na czele stawiając takie problemy, jak m.in. wysokość podatków.

Podobnie jak we wszystkich poprzednich odsłonach, musimy zwracać uwagę na szczęście mieszkańców oraz stały przypływ wymaganych surowców do ekspansji i funkcjonowania metropolii.

God's Trigger (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 18 kwietnia


Pierwszy raz o nowej grze polskiego studia ONE MORE LEVEL (autorów m.in. nie takiego najgorszego Warlocks vs Shadows) dowiedzieliśmy się jeszcze w 2015 roku. W tamtym czasie mieliśmy dostać siekankę w rzucie top-down (do góry), wykonaną na modłę m.in. Hotline Miami z postacią bałkańskiego kapłana, Zorana, jako głównym bohaterem. O ile pierwszy człon pozostał w podobnym zarysie, o tyle warstwa fabularna zmieniła się nie do poznania.

W God's Trigger z 2019 roku mamy do wyboru dwójkę protagonistów – Harry’ego, zbuntowanego anioła oraz Judy, uciekinierkę z piekła. Bohaterowie posiadają nie tylko szereg ataków wręcz, przy pomocy karabinów, pistoletów oraz wymyślniejszego oręża, ale przede wszystkim posiadają specjalne umiejętności urozmaicające nieustanną sieczkę. W zamian otrzymujemy punkty doświadczenia pozwalające nabijać nowe levele i dostawać nowe skille.

Mortal Kombat 11 (PC, Xbox One, PlayStation 4, Switch) – 23 kwietnia


Mortal Kombat 11 to kolejna bijatyka od studia NetherRealm. Po Mortal Kombat X wydanym w 2015 roku deweloperzy rozwinęli jeszcze bardziej swoje kolejne dzieło, wzbogaceni doświadczeniami pochodzącymi z Injustice 2 – gry z tego samego gatunku, jednak osadzonej w innym uniwersum.

Rozgrywka Mortal Kombat 11 ponownie pozwala rozegrać efektowne starcia kultowym bohaterom marki w dwóch wymiarach z użyciem trójwymiarowego otoczenia. Do wyboru oddano ponad 50 postaci, wśród których nie zabrakło takich legend, jak Scorpion, Baraka, Raiden oraz Goro. Oprócz tego po zwycięskiej potyczce mamy, rzecz jasna, możliwość wykonania elementu poniżania pokonanego wroga za pomocą okrutnych finisherów zwanych fatality. Nowość stanowi system pozwalający dostosować wojowników wedle własnych preferencji.

Sprawdź także:

God's Trigger

Premiera: 18 kwietnia 2019
PC

God's Trigger to po Warlocks vs. Shadows kolejne dzieło rodzimego studia ONE MORE LEVEL. Tym razem mamy do czynienia ze slasherem w izometrycznym rzucie kamery z rozgrywk...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?