Premiery miesiąca - marzec 2019

Tom Clancy’s The Division 2 (PC, Xbox One, PlayStation 4) |
---|
15 marca |
The Division 2 to jeden z największych projektów francuskiej firmy Ubisoft. Za produkcję odpowiada blisko 1000 osób z takich studiów, jak Ubisoft Annecy, Redstorm Reflections, Ubisoft Bucharest, Ubisoft Shanghai oraz Massive Entertainment, które przewodzi wszystkim deweloperom.
„Dwójka” to przede wszystkim rozwinięcie i poprawienie koncepcji stworzonych na potrzeby pierwszej części serii. Rozgrywka w niewielkim stopniu różni się od poprzedniczki, stawia przede wszystkim na tryb współpracy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarówno główny wątek fabularny, jak i tzw. end-game ogrywać samodzielnie. W naszej sesji gry nie występują bowiem inni gracze, chyba że takowych zaprosimy. Akcję nadal obserwujemy zza pleców własnoręcznie stworzonego bohatera, wykonując zadania, likwidując grupy wrogo nastawionych bojówkarzy i zdobywając informacje o otaczającym nas środowisku poprzez porozrzucane wszędzie audiologii oraz strzępki notatek, dzienników etc.
Największą zmianą jest zaoferowanie innego miejsca akcji. Tym razem trafiamy do zrujnowanego Waszyngtonu. I choć nie zagraża nam żaden wirus, to metropolia została zniszczona i opuszczona w wyniku fałszywych informacji dotyczących przeprowadzenia zbrojnego zamachu stanu.
We. The Revolution (PC) |
---|
21 marca; Nintendo Switch - 2019 |
Krakowskie studio Polyslash po udanym debiucie survival-horrorem pt. Phantruk z 2016 roku tym razem przygotowało coś z goła odmiennego. We. The Revolution - którego koncept opiera się na elementach gry strategicznej oraz przygodowej - pozwoli przenieść nam się w czasie, do 1794 roku. Będąc sędzią Trybunału Rewolucyjnego, musimy podejmować ważne społecznie decyzje dotyczące ewentualnej gilotyny dla winnych i ułaskawień dla niesprawiedliwie skazanych. Jednak tło towarzyszące We. The Revolution jest zdecydowanie głębsze. Będzie wymagało od gracza stania się samemu politycznym graczem, mając na uwadze również zdrowie rodziny i własne życie.
Rozgrywka w dziele Polaków to nie tylko przybijanie pieczęci i składanie podpisów na kolejnych wnioskach podsuwanych przed doradców. Do zadań sędziego należy też przesłuchiwanie świadków, analizowanie dowodów i poszlak oraz czytanie raportów.
Pod płaszczykiem modelu znanego chociażby ze świetnie przyjętego Papers, Please ukryte są wybory moralne, lawirowanie pomiędzy frakcjami istniejącymi wówczas w niestabilnej I Republice Francuskiej, a także tak prozaiczna czynność, jak wygranie rozprawy sądowej.
PodglądBICodeURLIMGCytatSpoiler