PS Plus - korzyści z bycia subskrybentem


bigboy177 @ 15:50 28.12.2018
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Czy warto zainwestować w PS Plus? Jeśli gracie w multi, nie macie wyboru. Jeśli nie gracie online, także możecie rozważyć inwestycję.

PlayStation Plus jest z nami od dawna. Jako że końcówka roku to dobry okres na inwestycje (jest sporo przecen), spisaliśmy najważniejsze korzyści jakie płyną z bycia subskrybentem wspomnianej inicjatywy. Mamy nadzieję, że artykuł pomoże Wam podjąć decyzję dotyczącą tego czy warto w PS+ zainwestować czy nie.

Zacząć wypada od tego, czym konkretnie jest PlayStation Plus. To specjalny abonament, który wprowadzono jeszcze za czasów PlayStation 3. Wówczas nie był on jednak „obowiązkowy” do czerpania pełni przyjemności z posiadanych gier i zmieniło się to dopiero za czasów PlayStation 4. Najnowsza konsola Sony nie pozwala nam bowiem dołączyć do potyczek wieloosobowych, jeśli nie posiadamy wykupionego PS Plus. Na szczęście Sony kusi nas nie tylko multiplayerem, ale także m.in. grami, których listę z ostatnich 12 miesięcy znajdziecie w tym miejscu.

Wracając do meritum niniejszej publikacji, PlayStation Plus to wiele różnych korzyści dla właścicieli konsol Japończyków, a poniżej postaram się zaprezentować wszystkie z nich. Na pewno sporo jest bowiem abonentów, którzy nie do końca są w temacie i nie wykorzystują pełnego potencjału opłacanej przez siebie co miesiąc usługi.

Pierwszym, zasadniczym benefitem, jest możliwość spędzania wolnego czasu w trybach zabawy przeznaczonych dla sieci. Bez opłacania PS Plus nie da się grać w nic, co wymaga jakiejkolwiek wymiany informacji pomiędzy graczami z użyciem serwerów. Jest to do tego stopnia ograniczone, że nie działają nawet takie „drobnostki”, jak notki pisane przez innych graczy w cyklu Dark Souls oraz Bloodborne. Cała sieciowa funkcjonalność, również w grach darmowych, nie działa, jeśli nie mamy wykupionej subskrypcji, co w wielu przypadkach bardzo mocno ogranicza możliwości posiadanego przez nas projektu.

PS Plus w 2018 roku:W specjalnym artykule zawarliśmy listę wszystkich gier, udostępnionych za darmo subskrybentom PS Plus w 2018 roku.

Mimo że czytając powyższe możecie czuć pewne niezadowolenie (przecież na PS3 multiplayer był darmowy), Sony chce, aby PS Plus było bardzo konkurencyjną (w stosunku do Xbox Live Gold) i wartą Waszych pieniędzy ofertą. Z tego względu korporacja każdego miesiąca oddaje w ręce graczy kilka w pełni darmowych tytułów. Do tej pory były to dwa tytuły przeznaczone dla PS4, dwa dla PS3 oraz dwa dla PlayStation Vita. W przyszłym roku z zestawienia odpadną projekty dla PlayStation 3, ale nadal dostawać będziemy gry dla najnowszej konsoli, co na pewno zadowoli większość (choć to zależy od bieżącej oferty) jej właścicieli.

To, o czym musicie pamiętać, pobierając jakąkolwiek grę udostępnioną za darmo w PS Plus, to fakt, iż w usłudze jest pewien haczyk. Otóż każdy tytuł dostępny jest dla Was tak długo, jak płacicie subskrypcję. Jeśli w jakimkolwiek momencie przestaniecie, wszystkie darmowe gry również przestaną działać, aż do chwili gdy odnowicie abonament. Wówczas znowu pełen katalog będzie do Waszej dyspozycji. O czym również musicie pamiętać, gry udostępniane każdego miesiąca nie są automatycznie dodawane do Waszej biblioteki – jeśli nie zrobicie tego ręcznie, po prostu przepadną. Chodzi po prostu o to, że za darmo zaciągać możecie wszystkie bieżące produkcje, a nie te, które Sony oferowało wcześniej.

Sprawdź także:

Dark Souls

Premiera: 04 października 2011
PS3, XBOX 360

Dark Souls to produkcja studia From Software, będąca duchowym następcą ich starszego dziecka - Demon's Souls. Tytuł przeznaczony jest dla posiadaczy PlayStation 3 oraz Xb...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoskrzywy_banen   @   13:33, 29.12.2018
Szkoda że nie da się kupić samego dostępu do multi, bez gier.
0 kudosMicMus123456789   @   15:22, 29.12.2018
Nikt nie każe nam pobierać tych gier, ani przypisywać ich do konta, można je zignorować.
0 kudosdabi132   @   18:43, 29.12.2018
Dokladnie, gry są opcjonalne do dodania. Minusem jest to, że możemy w nie grać tylko wtedy gdy mamy wykupioną subskrypcję no i Sony nie robi promocji na abonament PS Plus jak M$ w których nawet za 1 zł można zakupić miesięczną subskrypcje.
0 kudoskrzywy_banen   @   19:17, 29.12.2018
To fajnie że gry są opcjonalne, ale skoro ich nie chcę to po co mam za nie płacić?
0 kudosdabi132   @   19:48, 29.12.2018
Cytat: krzywy_banen
To fajnie że gry są opcjonalne, ale skoro ich nie chcę to po co mam za nie płacić?

Nie płacisz za gry. Płacisz za cały abonament.
0 kudosMicMus123456789   @   21:51, 29.12.2018
Cytat: dabi132
Sony nie robi promocji na abonament PS Plus jak M$ w których nawet za 1 zł można zakupić miesięczną subskrypcje.


Ważne, że na roczny robią ;D
Cytat: krzywy_banen
To fajnie że gry są opcjonalne, ale skoro ich nie chcę to po co mam za nie płacić?


Nie płacisz za nie, tylko za właśnie możliwość grania po sieci, a gry co miesiąc są tylko dodatkiem do tego i to bardzo dobrym dodatkiem. Jak mam być szczery to nie wiem gdzie ty widzisz problem? Wiele firm już oferuje w ramach abonamentów darmowe gry i nikt nie narzeka tylko się cieszy i gra Uśmiech
0 kudoskrzywy_banen   @   19:10, 30.12.2018
W tym jest problem że nie oferują tańszego abonamentu bez gier.
0 kudosdabi132   @   23:10, 30.12.2018
Cytat: krzywy_banen
W tym jest problem że nie oferują tańszego abonamentu bez gier.

Ale abonament przecież nie kosztuje tyle dlatego, że są dodawane gry co miesiąc. Oprócz tych gier dostajesz np rabaty do zakupu gier, nawet tych w promocji, możliwość przechowywania plików (zapisów z gier) w chmurze co jest bardzo wygodne, bo w przypadku awarii konsoli nie tracisz savów do swoich gier no i dochodzi możliwość grania po sieci.
0 kudosTheCerbis   @   01:00, 31.12.2018
Tylko, że na PC nie ma takich płatności, pewnie o to się rozchodzi.
0 kudosdabi132   @   09:42, 31.12.2018
Cytat: TheCerbis
Tylko, że na PC nie ma takich płatności, pewnie o to się rozchodzi.

No niestety, każda platforma ma plusy i minusy. Konsole, w szczególności PS 4 mają bardzo mocną bibliotekę tytułów ekskluzywnych. Poza tym abonament nie jest obowiązkowy, bo chyba że ktoś chce grać w multi no to nie ma wyjścia. Dla mnie jako gracza singlowego nie jest to jakiś problem.
0 kudosWindsorIII   @   11:16, 02.01.2019
Cytat: krzywy_banen
Szkoda że nie da się kupić samego dostępu do multi, bez gier.

Faktycznie sam multi by się przydał, bo gry dają DAREMNE! Na wyprzedażach można się nieźle obłowić w dużo lepsze tytuły i to w cenie miesięcznego abonamentu. Cena Plusa w porównaniu z tym co oferuje... Nie będę nic mówił:-) Plus na PS3 i Xbox Live to całkiem inny poziom!
Dodaj Odpowiedź