PS Plus - korzyści z bycia subskrybentem


bigboy177 @ 15:50 28.12.2018
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Jeśli multiplayer oraz darmowe gry to dla Was wciąż za mało, Japończycy przygotowali kolejną zachętę, która powinna Was skusić do wykupienia subskrypcji. Praktycznie bezustannie na łamach PlayStation Store dostępne są różnej maści wyprzedaże. Wiele z nich dość istotnie (nawet o kilkadziesiąt procent) obniża ceny wybranych tytułów, a jeśli dodatkowo macie PS Plus, dostaniecie jeszcze lepszą cenę. Dla przykładu, Sony może przecenić dla wszystkich grę Wiedźmin 3: Dziki Gon, oferując ją za – powiedzmy – 60 zł. Jeśli macie PS Plus, Was obowiązywać będzie jednak cena jeszcze atrakcyjniejsza, wynosząca np. 35 zł. Rozpisany tu deal to jedynie przykład, ale podobnych ofert jest w PlayStation Store całe mnóstwo i choć nie zawsze są one równie atrakcyjne, bardzo często tak jest. Dzięki temu za niewielkie pieniądze szybko, sprawnie i niedrogo uzupełnicie braki we własnej bibliotece i zapewnicie sobie wirtualną rozrywkę.

Mimo że wymienione powyżej korzyści z posiadania PlayStation Plus są zdecydowanie najistotniejsze, jest jeszcze jeden plus z bycia abonentem. Otóż każdemu z nich firma Sony udostępnia specjalnie wygospodarowaną przestrzeń na swoich serwerach (10 GB), na którą przenoszone są wszystkie zapisy. Dzięki temu mamy do nich dostęp z każdego innego urządzenia, mogącego korzystać z gier, przy których się bawiliśmy. Chmura przydać może się w dwóch zasadniczych przypadkach. Albo w momencie awarii konsoli i konieczności zakupu innej (zapisy można wtedy bez problemu odzyskać) albo w przypadku chęci zabawy np. u znajomego albo członka rodziny. Nie trzeba wówczas biegać z dyskami przenośnymi, tudzież pendrivami. Wystarczy po prostu zalogować się na swój profil i pobrać wszystkie savy.

Wisienką na torcie PS Plus są różnej maści drobniejsze inicjatywy, ekskluzywne dla subskrybentów. Może to być np. wcześniejszy dostęp do premierowej gry albo szansa na uczestnictwo w beta testach, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Mimo że nie jest to coś, co skusi graczy do zostania abonentami (nie ma żadnej rozpiski planowanych wydarzeń), zawsze fajnie jest być miło zaskoczonym czymś, na co się nie było przygotowanym, czyż nie?

Jeśli powyższe korzyści nadal do Was nie przemawiają, pamiętajcie, że wiele gier, a także konsole PlayStation 4, dostarczanych jest ze specjalnym kodem, umożliwiającym aktywowanie PlayStation Plus za darmo. Najczęściej okres próbny to jedynie 14 dni, ale trafiają się również kody miesięczne i dłuższe. Skorzystajcie z nich w PlayStation Store i sprawdźcie PS Plus na własnej „skórze”, a nuż zdecydujecie się przedłużyć subskrypcję i cieszyć się rozpisanymi benefitami.

Jakkolwiek by nie było, nabyć PS Plus możecie w wielu różnych sklepach (internetowych i stacjonarnych), a także za sprawą PlayStation Store. Ceny subskrypcji wyglądają w następujący sposób:

  • 30 dni: około 33 zł;
  • 90 dni: około 96 zł;
  • 365 dni: około 210-240 zł (zależnie od aktualnej promocji).

Na koniec zachęcamy do zapoznania się ze styczniową ofertą PS Plus – jedna z gier to całkiem udany tytuł o zimowych sportach ekstremalnych, przygotowany przez firmę Ubisoft.

Sprawdź także:

Dark Souls

Premiera: 04 października 2011
PS3, XBOX 360

Dark Souls to produkcja studia From Software, będąca duchowym następcą ich starszego dziecka - Demon's Souls. Tytuł przeznaczony jest dla posiadaczy PlayStation 3 oraz Xb...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoskrzywy_banen   @   13:33, 29.12.2018
Szkoda że nie da się kupić samego dostępu do multi, bez gier.
0 kudosMicMus123456789   @   15:22, 29.12.2018
Nikt nie każe nam pobierać tych gier, ani przypisywać ich do konta, można je zignorować.
0 kudosdabi132   @   18:43, 29.12.2018
Dokladnie, gry są opcjonalne do dodania. Minusem jest to, że możemy w nie grać tylko wtedy gdy mamy wykupioną subskrypcję no i Sony nie robi promocji na abonament PS Plus jak M$ w których nawet za 1 zł można zakupić miesięczną subskrypcje.
0 kudoskrzywy_banen   @   19:17, 29.12.2018
To fajnie że gry są opcjonalne, ale skoro ich nie chcę to po co mam za nie płacić?
0 kudosdabi132   @   19:48, 29.12.2018
Cytat: krzywy_banen
To fajnie że gry są opcjonalne, ale skoro ich nie chcę to po co mam za nie płacić?

Nie płacisz za gry. Płacisz za cały abonament.
0 kudosMicMus123456789   @   21:51, 29.12.2018
Cytat: dabi132
Sony nie robi promocji na abonament PS Plus jak M$ w których nawet za 1 zł można zakupić miesięczną subskrypcje.


Ważne, że na roczny robią ;D
Cytat: krzywy_banen
To fajnie że gry są opcjonalne, ale skoro ich nie chcę to po co mam za nie płacić?


Nie płacisz za nie, tylko za właśnie możliwość grania po sieci, a gry co miesiąc są tylko dodatkiem do tego i to bardzo dobrym dodatkiem. Jak mam być szczery to nie wiem gdzie ty widzisz problem? Wiele firm już oferuje w ramach abonamentów darmowe gry i nikt nie narzeka tylko się cieszy i gra Uśmiech
0 kudoskrzywy_banen   @   19:10, 30.12.2018
W tym jest problem że nie oferują tańszego abonamentu bez gier.
0 kudosdabi132   @   23:10, 30.12.2018
Cytat: krzywy_banen
W tym jest problem że nie oferują tańszego abonamentu bez gier.

Ale abonament przecież nie kosztuje tyle dlatego, że są dodawane gry co miesiąc. Oprócz tych gier dostajesz np rabaty do zakupu gier, nawet tych w promocji, możliwość przechowywania plików (zapisów z gier) w chmurze co jest bardzo wygodne, bo w przypadku awarii konsoli nie tracisz savów do swoich gier no i dochodzi możliwość grania po sieci.
0 kudosTheCerbis   @   01:00, 31.12.2018
Tylko, że na PC nie ma takich płatności, pewnie o to się rozchodzi.
0 kudosdabi132   @   09:42, 31.12.2018
Cytat: TheCerbis
Tylko, że na PC nie ma takich płatności, pewnie o to się rozchodzi.

No niestety, każda platforma ma plusy i minusy. Konsole, w szczególności PS 4 mają bardzo mocną bibliotekę tytułów ekskluzywnych. Poza tym abonament nie jest obowiązkowy, bo chyba że ktoś chce grać w multi no to nie ma wyjścia. Dla mnie jako gracza singlowego nie jest to jakiś problem.
0 kudosWindsorIII   @   11:16, 02.01.2019
Cytat: krzywy_banen
Szkoda że nie da się kupić samego dostępu do multi, bez gier.

Faktycznie sam multi by się przydał, bo gry dają DAREMNE! Na wyprzedażach można się nieźle obłowić w dużo lepsze tytuły i to w cenie miesięcznego abonamentu. Cena Plusa w porównaniu z tym co oferuje... Nie będę nic mówił:-) Plus na PS3 i Xbox Live to całkiem inny poziom!
Dodaj Odpowiedź