Nowy trend w tworzeniu automatów online:  Elementy z gier RPG i strategii czasu rzeczywistego


Kasyno Orzeł @ 14:10 11.10.2018

Nie tylko klasyczne gry się rozwijają, także automaty online.

Automaty do gier online buduje się na wzór tych klasycznych, które dostępne są w legalnych kasynach naziemnych. Z tego powodu w większości z nich zobaczysz 5 bębnów i trzy rzędy. Na nich rozmieszczone są symbole. Gra na maszynie hazardowej polega na wprawieniu bębnów w ruch i trafieniu kombinacji, która da wygraną. Klasyczne gry hazardowe pełne są symboli takich jak gwiazdki, owoce, dzwonki, symbole kart, symbole BAR, szczęśliwe siódemki. Coraz więcej producentów decyduje się jednak na coś nowego. Zdecydowanie pionierem w tej dziedzinie jest Net Entertainment, który zawsze stara się zaskoczyć graczy.

Ci z Was, którzy byli w kasynie naziemnym choć raz, powinni wiedzieć, że, oprócz zwykłego trybu gry, producenci bardzo często dodają coś extra, czyli gry bonusowe, podczas których mamy szansę wygrania dodatkowej nagrody pieniężnej lub zakręcenia spinów za darmo.

Bardzo często gry takie mają formę rzutu monetą, zabawy, w której wybieramy przedmioty (pod nimi, kryją się nagrody), koła fortuny, które obraca się i zatrzymuje na losowo wybranych polach z nagrodami... Wszystko to ma urozmaicić grę na automatach, która, nie oszukujmy się, w przeciwnym razie byłaby nieco monotonna i schematyczna. Gra nie wymaga bowiem od graczy niczego oprócz zasobnego portfela, nie jest konieczne posiadanie żadnych innych umiejętności.

Ostatnio jednak pojawił się nowy trend w tworzeniu automatów online. Już nie tylko dodaje się nowatorskie opcje bonusowe, ale szuka inspiracji w grach komputerowych, przede wszystkim grach społecznościowych, strategiach czasu rzeczywistego i RPGach. Trudno sobie to wyobrazić? A jednak! Producenci starają się jeszcze bardziej zaangażować graczy w zabawę na automacie, przez co czerpią ze sposobów, w jaki gry komputerowe angażują graczy w rozgrywkę. Chcesz przepis na dobry automat online? Poniżej kilka sposobów, wystarczy wzorować się na najnowszych trendach w igamingu!

Kreacja bohatera


Podczas gdy w pierwszych automatach online gracz był sam na sam z maszyną hazardową, w najnowszych tego typu produkcjach pojawia się również kreacja bohatera. Bardzo często asystuje on grze i pojawia się z prawej lub lewej strony bębnów automatu. Bohaterowi zdarza się komentować nasze niepowodzenia i sukcesy, wykonywać gesty, kiedy kręcimy spiny; wszystko po to, by jeszcze bardziej zaangażować gracza w zabawę.

W swojej najnowszej grze hazardowej, której premiera zaplanowana jest na październik, Betsoft poszedł o krok dalej. W Max Quest: Wrath of Ra nie tylko wybieramy awatar na podobieństwo RPG-a, strzelamy do mumii i innych potworów, jak w grach zręcznościowych i współzawodniczymy z innymi graczami, jak w grach społecznościowych! Zaraz, zaraz, czy aby nie za dużo tego?

Dotychczas producenci ograniczali się do dodania jednego elementu. Wydaje się, że obawiali się eksperymentów, które wcale niekoniecznie musiały zakończyć się sukcesem. To, co zrobił więc Betsoft to nie jeden krok do przodu, ale trzy odważne susy. By zdecydować się na taki krok, trzeba było nie tyle odwagi, co uważnego badania preferencji klienta i obserwowanie konkurencji. Tak czy inaczej, nowa gra Betsoft zrewolucjonizuje rynek gier hazardowych.

Castle Builder II - Strategia czasu rzeczywistego?


Jak już pisaliśmy wcześniej, producenci bardzo często ograniczają się do wprowadzenia jednego elementu, tak jakby obawiano się, że zbyt duże zmiany zniechęcą graczy. Dla przykładu automat do gry online Castle Builder II od Microgaming zawiera elementy strategii czasu rzeczywistego. Na samym początku, gracz wybiera jednego spośród trzech awatarów, a następnie konsekwentnie buduje swoje królestwo i odkrywa nowe obszary na mapie świata. Nadal kręcimy spiny na automacie, z tym że zabawie towarzyszą zadania, np. budowa zamku. Podczas kręcenia spinów zbieramy więc symbole, które przedstawiają cenne materiały budowlane: metal, drewno, kamień, marmur, etc. Ukończenie inwestycji równa się ożenkowi którejś z dostępnych księżniczek, a zadaniem gracza jest wybranie jej męża. Klikamy na jeden z awatarów, pod którym nota bene nie kryje się nic innego jak nagroda pieniężna. Nie chodzi bowiem o romantyzm ani przeniesienie fabuły harlequina do automatu online. Kandydaci do ręki księżniczki mają czysto materialny interes. Im lepszy zamek, tym więcej kawalerów się zleci, a gracz ma większe szanse na wyższą wygraną. W Castle Builder II podbijasz również królestwa i rozszerzasz swoje wpływy. Zupełnie jak w strategiach czasu rzeczywistego!

Max Quest: Wrath of Ra: RPG i strzelanka w jednym?


Wspominaliśmy już o tym, że Max Quest: Wrath of Ra to automat do gry online, który wykorzystuje elementy gier zręcznościowych z RPG-iem. Pisaliśmy też, że by odważyć się na taki krok, trzeba było włożyć ogromny wysiłek i podjąć ryzyko. Na razie nie wiemy jeszcze jak gra Max Quest: Wrath of Ra zostanie przyjęta przez graczy. Jej premiera zaplanowana jest na koniec października tego roku. Wiemy natomiast w jaki sposób została skonstruowana mechanika tej gry i czego możemy się spodziewać.

Na samym początku gracz stworzy swój awatar, który będzie go reprezentował w grze. Esencją jest strzelanie do celów, które poruszają się na ekranie. Max Quest: Wrath of Ra traktuje bowiem o eksplorowaniu starożytnych egipskich grobowców i poszukiwaniu skarbów. Dotarcie do nich nie jest takie proste, gdyż na przeszkodzie stoją hordy mumii i przerażających pół żywych potworów...

Samo strzelanie do nich nie wymaga żadnych umiejętności. Max Quest: Wrath of Ra, jak wszystkie inne video sloty, zawiera element losowy. Gracz zwalnia pocisk, a gra pobiera stawkę zakładu. Szybko okaże się, czy będzie on celny, czy chybiony (zależy to wyłącznie od szczęścia, a nie umiejętności zręcznościowych gracza). Cena jednego pocisku to stawka zakładu. Jeśli wyeliminujemy potwora, gra zwraca stawkę. W przeciwnym razie tracimy ją, jak w każdym innym automacie online.

Zabawa w Max Quest: Wrath of Ra polega więc na eliminowaniu potworów i zbieraniu ukrytych nagród. Podobnie jak w innych strzelankach, za zabicie maszkary otrzymujemy bonus. W tym wypadku będą to punkty doświadczenia, które pozwalają graczowi wskoczyć na wyższy poziom. Na ich podstawie tworzona jest lista zwycięzców w rundzie. W Max Quest: Wrath of Ra może brać udział jednocześnie 6 graczy, co jest absolutną nowością! Do tej pory na żadnym, innym automacie nie mógł grać więcej, niż jeden gracz. Wszyscy uczestnicy podzielą między sobą pulę nagród.

Podsumowując, w najnowszej grze od Betsoft nie tylko wygrywamy pieniądze, co zdobywamy doświadczenie, pokonujemy wrogów i współzawodniczymy z innymi graczami. Mamy również możliwość zakupu broni i stworzenia własnego awatara.

Jak widać, producenci video slotów próbują prześcignąć samych siebie. Konkurencja na rynku jest bardzo duża, co powoduje, że sięgają oni po innowacje i decydują się na unikalne rozwiązania. W ten sposób powstają hybrydy i gry takie, jak Castle Builder II, czy Max Quest: Wrath of Ra. Jest to próba zaangażowania klienta w grę jeszcze bardziej niż dotychczas i zaoferowania mu jedynego w swoim rodzaju doświadczenia. Trudno o lepsze automaty online.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?