Premiery miesiąca - sierpień 2018


Materdea @ 14:55 02.08.2018
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Sierpień wydaje się być nieco lepszy od tegorocznego lipca, ale nadal jest bez szału. Radzi się brać pozycje z "kupek wstydu" i bez skrupułów je kończyć!

W sierpniu sytuacja się lekko poprawia, jeśli mówimy o szczycie sezonu ogórkowego, niemniej jednak nadal nie jest zbyt korzystnie dla fanów „poważnego gamingu”. Jeśli zastanawiacie się nad tym, czy może warto odpuścić sobie nadchodzące premiery i zająć się „kupką wstydu”, to zalecamy rozważenie tego drugiego rozwiązania.

Pillars of Eternity II: Deadfire - Beast of Winter (PC)2 sierpnia

Beast of Winter to pierwszy z trzech zapowiedzianych przed premierą Pillars of Eternity II: Deadfire dodatków. DLC pierwotnie miało pojawić się już w lipcu, jednak chęć dopracowania warstwy technicznej przez ludzi ze studia Obsidian Entertainment zwyciężyła, przez co tytuł zaliczył obsuwę. W tym rozszerzeniu przenosimy się do tytułowej krainy, by stawić czoła kultystom i wytworom ich czarów – przerażających maszkar.

Jak to bywa z dodatkami do gier cRPG (a zwłaszcza tych utrzymanych w klasycznym tonie), nie modyfikują one raczej mechaniki rozgrywki, dodając ew. jakieś drobne elementy. Tym razem jednak wszystko zostaje po staremu, do czego przyzwyczaiła nas podstawowa wersja. Zmienia się, a właściwie dodaje, świeża lokacja, garść postaci niezależnych oraz umiejętności dla naszych bohaterów.

We Happy Few (PC, Xbox One, PlayStation 4)10 sierpnia

We Happy Few przeszło dosyć wyboistą drogę na ścieżce zwanej „wydajmy grę”. Tytuł zaczynał jeszcze w 2015, kiedy to zostało ogłoszone przez studio Compulsion Games, że taka produkcja powstaje w kooperacji z Microsoftem i będzie „konsolowym tytułem ekskluzywnym” na Xboksie One. Skończyło się na tym, że będzie to wieloplatformowy tytuł wydawany pod egidą firmy Gearbox Software już w normalnej formule, bowiem do stycznia 2018 roku funkcjonował w programach wczesnego dostępu – zarówno na Steam, jak i XONE.

Mamy tutaj do czynienia z elementami zarówno przygodowej gry akcji nastawionej na fabułę, w której kierujemy trójką bohaterów, jak i survivalu – zbieranie surowców, rozbudowany crafting, eksploracja otoczenia. Akcja rozgrywa się w alternatywnej, retro-futurystycznej Anglii lat 60. Wszyscy mieszkający tam ludzie są wiecznie szczęśliwi. Niestety uczucie jest wywoływane zażywanymi narkotykami, a nie beztroską życia. Nie wszyscy jednak chcą podporządkować się wiecznemu zadowoleniu i cześć z mieszkańców Wellington Wells nie zażywa używki, a reszta społeczeństwa nie patrzy na nich zbyt życzliwie.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   07:29, 03.08.2018
W sierpniu, a dokładnie 28 wychodzi jeszcze Yakuza Kiwami 2, na którą bardzo czekam Dumny Poza tym może skusiłbym się jeszcze na zestaw Shenmue I&II Puszcza oko
0 kudosMicMus123456789   @   15:49, 03.08.2018
W tym miesiącu dla mnie nie ma nic, ale za to wrzesień i październik zapowiadają się bardzo kosztownie xD Z tych wszystkich gier w sumie We Happy Few zapowiada się dość interesująco.