Premiery miesiąca - sierpień 2018


Materdea @ 14:55 02.08.2018
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Strange Brigade (PC, Xbox One, PlayStation 4)28 sierpnia

Brytyjskie studio Rebellion ewidentnie dobrze czuje się kooperacyjnych klimatach – próbkę ich umiejętności poznaliśmy m.in. przy okazji serii spin-offu Sniper Elite: Nazi Zombie Army, gdzie w czteroosobowej drużynie ścieraliśmy się z hordami nieumarłych nazistów. Deweloperzy na koniec sierpnia zaplanowali wydanie swojej kolejnej gry utrzymanej w niemal identycznym klimacie (a na pewno gatunku) - Strange Brigade.

W Strange Brigade wcielamy się w grupę archeologów, którzy eksplorują ruiny pozostawione przez starożytnych Egipcjan, a ich celem jest oczywiście poszukiwanie skarbów. Akcja dzieje się w latach 30. ubiegłego wieku, lecz opracowane przez deweloperów uniwersum prezentuje nam alternatywny bieg wydarzeń.

Podobnie jak miała się sprawa w przypadku serii Sniper Elite, również tutaj mamy do czynienia z trzecioosobową strzelanką, w której eliminujemy nie tylko ludzkich przeciwników, ale mierzymy się również ze zjawiskami nadprzyrodzonymi oraz mitycznymi pokrakami. Do dyspozycji jednak oddano arsenał – plus minus – wierny historycznym realiom, w przeciwieństwie do okoliczności. Dużą rolę grać będzie umiejętne oskrzydlanie pozycji przeciwników oraz sprawne przemieszczanie się pomiędzy osłonami.

Pro Evolution Soccer 2019 (PC, Xbox One, PlayStation 4)30 sierpnia

Tegoroczna edycja PES-a będzie szczególnie biedna. I nie mówię tego z uwagi na bycie fanem serii FIFA czy też innych względów – po prostu Konami utraciło licencję na Ligę Mistrzów (a była to niewątpliwie jedna z silniejszych kart przetargowych w walce o uwagę konsumenta), a także na wiele najważniejszych lig (m.in. angielską czy hiszpańską). Niemniej jednak z tego powodu Pro Evolution Soccer 2019 będzie o połowę tańszy!

A co słychać będzie w gameplayu? Nowe umiejętności oraz animacje charakterystyczne dla tych najbardziej rozpoznawalnych twarzy światowego futbolu (ma być ich 11), poprawki w systemie strzelania, przekształcony tryb menadżerski z przedsezonowymi rozgrywkami ICC, głębokimi modyfikacjami transferów i nowymi licencjami na ligi – potwierdzono już m.in. rosyjską, belgijską czy nawet turecką! Pod względem technicznym dostaniemy rozdzielczość 4K oraz HDR.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   07:29, 03.08.2018
W sierpniu, a dokładnie 28 wychodzi jeszcze Yakuza Kiwami 2, na którą bardzo czekam Dumny Poza tym może skusiłbym się jeszcze na zestaw Shenmue I&II Puszcza oko
0 kudosMicMus123456789   @   15:49, 03.08.2018
W tym miesiącu dla mnie nie ma nic, ale za to wrzesień i październik zapowiadają się bardzo kosztownie xD Z tych wszystkich gier w sumie We Happy Few zapowiada się dość interesująco.