Premiery miesiąca - marzec 2018 roku


Materdea @ 12:58 06.03.2018
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Marzec już w sumie trwa, ale zdążyliśmy z publikacją zestawienia na pierwszą premierę miesiąca - dodatek do Battlefield 1.

W marcu jak w garncu, ale nie w branży gier wideo! W tym miesiącu dominują naprawdę solidne produkcje – nie tylko pod względem wielkości budżetu, ale również wykonania oraz marketingu. Oprócz takich oczywistości, jak kolejna część serii Far Cry i porcja remasterów (Burnout Paradise oraz Assassin’s Creed: Rogue), marzec 2018 to też perełki artystyczne (Ni no Kuni II). Jest w czym wybierać!

Battlefield 1: Apokalipsa (PC, Xbox One, PlayStation 4)6 marca

Apokalipsa to ostatnie z zaplanowanych przez studio DICE rozszerzeń dedykowanych Battlefieldowi 1. Niestety i tym razem zawartość dodatku poświęcona jest trybowi wieloosobowemu, pomijając graczy, którzy chcieliby coś jeszcze wycisnąć z kampanii fabularnej.

Battlefield 1: Apokalipsa wprowadza do gry pięć nowych map: Passchendaele, na której rozegramy rekonstrukcję bitwę pod Passchendaele. Miała ona miejsce na zachodnim froncie Belgii, a trwała od lipca do listopada 1917 roku; Caporetto – walka pośród górskich okopów niedaleko rzeki Isonzo w Słowenii; Rzeka Somma – rekonstrukcja bitwie nad Sommą, która miała miejsce w 1916 roku; Niebo nad Londynem oraz Na krawędzi - obie dedykowane walkom samolotów.

Twórcy przygotowali też garść nowych broni, w tym m.in. AA Rocket Gun, Camera Pigeon czy też Chauchat-Ribeyrolles SMG, a prócz tego udostępniony został także nowy tryb zabawy skupiony właśnie na powietrznych starciach.

Warhammer: Vermintide 2 (PC)8 marca

Warhammer: Vermintide 2 to kontynuacja dość zaskakująco dobrze przyjętej kooperacyjnej gry akcji w uniwersum Warhammera właśnie z 2015 roku, lecz wydanej pod nieco innym tytułem - Warhammer: End Times – Vermintide. Nie zmienia to jednak faktu, iż „dwójka” czerpie z dorobku poprzedniczki garściami, chcąc zaoferować fanom „więcej, lepiej, ciekawiej” we wszystkich aspektach.

Akcja Vermintide 2 przenosi nas do Helmgartu - potężnego, ufortyfikowanego miasta na granicy pomiędzy Imperium, a Bretonią. Wspólne siły armii Chaosu oraz Skavenów uderzają, ale na szczęście pojawili się również potężni bohaterowie gotowi stawić czoła najokropniejszym czempionom mrocznych bogów.

Rozgrywka charakteryzuje się wysokim poziomem brutalności. Jako gracz jesteśmy częścią czteroosobowej drużyny, zaś naszym zadaniem jest walka z pułapkami rozsianymi na mapie i przebijanie się przez hordy nie tylko zmutowanych szczurów, ale również groźniejszych wyznawców Chaosu.

W marcu debiutuje wersja dedykowana komputerom osobistym, później w tym roku ukażą się również edycje na konsole Xbox One oraz PlayStation 4.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   16:10, 06.03.2018
W tym miesiącu nie zabraknie dobrych gier, osobiście z całej tej listy mam póki co zamówione Ni no Kuni II: Revenant Kingdom gra urzekła mnie od pierwszej zapowiedzi, po za tym lubię ten styl graficzny rodem z anime. Troszkę kręci mnie też Remaster Burnouta, mimo iż grę ograłem na PC już dawno temu to mam do niej sentyment i miło by było pograć na plejce Dumny
0 kudosdabi132   @   16:50, 06.03.2018
Dla mnie jedynie nowy Far Cry wydaje się interesujący. Reszta albo nie moje klimaty, albo remastery. Ewentualnie jeszcze dodatek do Assassin's Creed: Origins.
0 kudosshuwar   @   21:20, 06.03.2018
A ja ciekaw jestem odbioru Agony.
0 kudosbinio1   @   20:15, 08.03.2018
Ja stawiam na FAR CRY5 i ciekaw jestem co pokażą Polacy w Agony. Może być mięsiście