Premiery miesiąca - marzec 2018 roku


Materdea @ 12:58 06.03.2018
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

A Way Out (PC, Xbox One, PlayStation 4)23 marca

A Way Out to kolejna produkcja z programu EA Originals, nad którą piecze sprawuje nielubiane w wielu kręgach Electronic Arts. Idea – jak najbardziej zacna zresztą – zrzesza najciekawsze zdaniem korporacji projekty niezależnych producentów i pomaga im zaistnieć na tym brutalnym rynku gier wideo.

Studio odpowiedzialne za A Way Out, Hazelight, to osoby mające już do czynienia z tym światem. Zespół tworzą głównie ludzie stojący za Brothers: A Tale of Two Sons, a więc dość głośną kooperacyjną przygodówką z 2013 roku. Stąd też debiutancki jego projekt jak żywy przypomina pomysł na Brothers.

Tytuł to kooperacyjna gra akcji przeznaczona dla dwóch osób – dosłownie dwóch, ponieważ autorzy nie przewidzieli takiej możliwości, by jednym z bohaterów kierowała sztuczna inteligencja. Wcielamy się w duet Vincenta i Leo, którzy uciekają z więzienia oraz próbują przetrwać na wolności.

Rozgrywka stawia na wiele mechanik zapożyczonych z całego przekroju gatunków – od sekwencji skradanych jeszcze w więzieniu, po dynamiczne wymiany ognia ze stróżami prawa, kończąc na typowych przygodówkowych łamigłówkach w celu rozwiązania blokującego nas problemu. Jednocześnie wszystko obserwujemy z rzutu izometrycznego.

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom (PC, PlayStation 4)23 marca

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom to kontynuacja bardzo ciepło przyjętego jRPG pt. Ni no Kuni: Wrath of the White Witch wydanego w 2013 roku. Za produkcję, podobnie jak w przypadku „jedynki”, odpowiada studio Level-5 mające na swoim koncie takie tytuły, jak Dark Cloud czy Inazuma Eleven.

Głównym bohaterem jest młody król, którego wygnano z jego własnego królestwa. Oprócz odzyskania korony musi zmierzyć się on z odwiecznym złem zagrażającym całemu światu.

W Ni No Kuni II mamy ponownie do czynienia z otwartym światem. Rozgrywka opiera się na eksploracji, wykonywaniu zadań, a także werbowaniu nowych bohaterów do drużyny. System walki zmieniono na starcia w czasie rzeczywistym, w których sterujemy jedną postacią, inne zaś kontroluje sztuczna inteligencja. Rzecz jasna, nie ma przeszkód, by przełączać się dowolnie między nimi.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   16:10, 06.03.2018
W tym miesiącu nie zabraknie dobrych gier, osobiście z całej tej listy mam póki co zamówione Ni no Kuni II: Revenant Kingdom gra urzekła mnie od pierwszej zapowiedzi, po za tym lubię ten styl graficzny rodem z anime. Troszkę kręci mnie też Remaster Burnouta, mimo iż grę ograłem na PC już dawno temu to mam do niej sentyment i miło by było pograć na plejce Dumny
0 kudosdabi132   @   16:50, 06.03.2018
Dla mnie jedynie nowy Far Cry wydaje się interesujący. Reszta albo nie moje klimaty, albo remastery. Ewentualnie jeszcze dodatek do Assassin's Creed: Origins.
0 kudosshuwar   @   21:20, 06.03.2018
A ja ciekaw jestem odbioru Agony.
0 kudosbinio1   @   20:15, 08.03.2018
Ja stawiam na FAR CRY5 i ciekaw jestem co pokażą Polacy w Agony. Może być mięsiście