Premiery miesiąca - marzec 2018 roku


Materdea @ 12:58 06.03.2018
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Burnout Paradise Remastered (PC, Xbox One, PlayStation 4)16 marca

Wydawcy nie odpuszczają i nadal inwestują w remastery – tym razem pod dłuto wpadła wydana w 2008 roku zręcznościowa ścigałka Burnout Paradise. Wracamy więc do szalonego Paradise City, by brać udział w niekonwencjonalnych wyścigach, a także dewastować billboardy, śmietniki, ruch uliczny oraz samych przeciwników. Ta część bowiem odznacza się szerokim wachlarzem destrukcji otoczenia.

Burnout Paradise Remastered zaoferuje na konsolach rozgrywkę w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę na PlayStation 4 Pro oraz Xbox One X. Twórcy portu poprawili także grafikę, modele i wprowadzili tekstury wyższej jakości. Gra będzie wyposażona we wszystkie wydane z myślą o Burnout Paradise dodatki.

Sea of Thieves (PC, Xbox One)20 marca

Droga Sea of Thieves do premiery nie była usłana różami. Produkcja studia Rare, ludzi odpowiedzialnych m.in. za m.in. Banjo-Kazooie oraz Viva Pinata, została zapowiedziana jeszcze w 2015 roku i – co ciekawe – jej wygląd od tego czasu nie uległ praktycznie jakiejkolwiek zmianie, a mimo to deweloperzy pracowali nad nią jeszcze blisko 3 lata.

Tak czy owak perturbacje związane z procesem dewelopingu są już za Rare. Gra jest konsolowym tytułem ekskluzywnym na Xboksa One, a ukaże się również na komputerach osobistych. Wcielamy się w niej w członka czteroosobowej załogi piratów, zaś naszym zadaniem jest po prostu uskutecznianie tego, co robił typowy korsarz pośród morskich fal – grabienie wysp z zakopanych tam skarbów, walka z innymi, potencjalnie wrogimi załogami, a także odgrywanie roli na łajbie.

Produkcja nie jest jednak grą MMO. Podczas sesji istnieje maksymalny limit żywych graczy, zaś pozostałymi przeciwnikami (m.in. kościotrupy lub obrońcami fortów) zarządza sztuczna inteligencja.

Assassin's Creed: Rogue Remastered (Xbox One, PlayStation 4)20 marca

Jak powiadają starzy górale: rok bez Assassin’s Creed rokiem straconym. Zgodnie z tą maksymą firma Ubisoft planuje swój rok wydawniczy związany ze wspomnianym cyklem przygodowych gier akcji. W 2018 nie uświadczymy raczej kolejnego pełnoprawnego AC, więc w zastępstwie otrzymamy inną, zremasterowaną część.

Assassin's Creed: Rogue Remastered szykowany jest z dedykacją dla sprzętów "najnowszej generacji", a więc PlayStation 4 Pro oraz Xboksa One X, na których uzyska on wsparcie sztandarowej rozdzielczości 4K. Dla zwykłych wersji tych konsol będzie to stabilne 1080p. Oprócz, co jest oczywistością, poprawionych tekstur, oświetlenia, a także animacji, producenci ze studia Ubisoft Sofia (autorzy oryginału) zapowiedzieli zaimplementowanie wszystkich wydanych do tej pory DLC: dwóch bonusowych misji (The Armor of Sir Gunn Quest i The Siege of Fort de Sable) oraz paczek Master Templar i Explorer packs, zawierających broń, modyfikatory i specjalne stroje - w tym nawiązujące do Bayeka z Assassin's Creed: Origins.

Oryginalny Rogue ukazał się na rynku w 2014 roku i prezentował opowieść z nieco innej perspektywy. Scenariusz wypełnia lukę pomiędzy Assassin's Creed III i Assassin's Creed IV: Black Flag. Gracze wcielają się w postać asasyna o imieniu Shay Patrick Cormac, który, rozczarowany postawą pozostałych braci oraz samego bractwa, postanawia przejść na drugą stronę barykady i zostać templariuszem.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   16:10, 06.03.2018
W tym miesiącu nie zabraknie dobrych gier, osobiście z całej tej listy mam póki co zamówione Ni no Kuni II: Revenant Kingdom gra urzekła mnie od pierwszej zapowiedzi, po za tym lubię ten styl graficzny rodem z anime. Troszkę kręci mnie też Remaster Burnouta, mimo iż grę ograłem na PC już dawno temu to mam do niej sentyment i miło by było pograć na plejce Dumny
0 kudosdabi132   @   16:50, 06.03.2018
Dla mnie jedynie nowy Far Cry wydaje się interesujący. Reszta albo nie moje klimaty, albo remastery. Ewentualnie jeszcze dodatek do Assassin's Creed: Origins.
0 kudosshuwar   @   21:20, 06.03.2018
A ja ciekaw jestem odbioru Agony.
0 kudosbinio1   @   20:15, 08.03.2018
Ja stawiam na FAR CRY5 i ciekaw jestem co pokażą Polacy w Agony. Może być mięsiście