Premiery miesiąca - marzec 2018 roku


Materdea @ 12:58 06.03.2018
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Assassin's Creed: Origins - The Curse of the Pharaohs (PC, Xbox One, PlayStation 4)13 marca

The Curse of the Pharaohs to drugie i – wedle zapowiedzi złożonych jeszcze przed premierą podstawowej wersji gry – ostatnie z fabularnych rozszerzeń dedykowanych Assassin’s Creed: Origins. Akcentuję to ponieważ Ubisoft w tym roku raczej nie przewiduje nowej odsłony serii, skupiając się na wspieraniu Origins właśnie – a przez brak trybu multiplayer, wiemy w jakim kierunku raczej skierują się projektanci przy kolejnych DLC.

The Curse of the Pharaohs kontynuuje historię Bayeka z Siwy. Akcja DLC rozgrywa się kilkanaście lat po wydarzeniach widzianych w podstawce, stawiając na nieco więcej surrealistycznych zjawisk niż poprzednie (The Hidden Ones). Do żywych w tajemniczych okolicznościach powraca jeden z faraonów, a Dolinę Królów nawiedzają zjawy oraz upiory znane wyłącznie z najmroczniejszych mitologii.

Dodatek w warstwie gameplayu oferuje nam wyłącznie zupełnie nowy teren, na który dostajemy się z poziomu mapy świata. Na Dolinę Królów składają się trzy prowincje zróżnicowane pod względem flory oraz fauny. Oprócz tego deweloperzy podnieśli możliwość awansowania na wyższy niż 40. poziom doświadczenia (maksymalnie 55), przy jednoczesnym wzbogaceniu drzewka umiejętności o 7 skilli.

Pure Farming 2018 (PC)13 marca

Pure Farming 2018 to kolejne podejście polskiego Techlandu, który do spółki z niezależnym studiem Ice Flames próbuje uszczknąć coś z przeogromnego (i niezwykle dochodowego) tortu zwanego „symulacjami rolnika”.

Podobnie jak wszystkie gry z tego segmentu, Pure Farming 2018 oferuje nam możliwość poprowadzenia własnego gospodarstwa. Wybieramy je w jednym z czterech krajów z różnych zakątków świata - USA, Kolumbii, Włoch lub Japonii - a decyzja istotnie wpływa na przebieg rozgrywki, bowiem ogranicza gracza do roślin charakterystycznych dla danego regionu. Do tego dochodzi blisko 70 licencjonowanych maszyn rolniczych, a także nowość – rozwój postaci wprost z jakiegoś cRPG-a!

Oprócz klasycznego trybu z otwartym światem, w którym bawimy się w zarządcę włości, gra Ice Flames oferuje również specjalne wyzwania oraz kampanię fabularną.

Surviving Mars (PC)14 marca

Podczas próby określenia Surviving Mars można pokusić się o sformułowanie: Tropico na Marsie. Gra jest bowiem autorstwa ludzi odpowiedzialnych za cykl strategii ekonomicznych Tropico, a więc studia Haemimont Games.

Zresztą podobne do obu marek są założenia. Rozgrywkę rozpoczynamy od wyboru terenu, na którym rozpoczniemy kolonizację, a także sponsora, niosącego rozmaite bonusy i inwestującego w naszą pozaziemską ekspedycję. Projektując kosmiczną bazę na odległej planecie musimy wziąć pod uwagę szereg czynników, jak dostęp do wody, tlenu czy energii, niezbędnych do przetrwania przyszłych mieszkańców.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   16:10, 06.03.2018
W tym miesiącu nie zabraknie dobrych gier, osobiście z całej tej listy mam póki co zamówione Ni no Kuni II: Revenant Kingdom gra urzekła mnie od pierwszej zapowiedzi, po za tym lubię ten styl graficzny rodem z anime. Troszkę kręci mnie też Remaster Burnouta, mimo iż grę ograłem na PC już dawno temu to mam do niej sentyment i miło by było pograć na plejce Dumny
0 kudosdabi132   @   16:50, 06.03.2018
Dla mnie jedynie nowy Far Cry wydaje się interesujący. Reszta albo nie moje klimaty, albo remastery. Ewentualnie jeszcze dodatek do Assassin's Creed: Origins.
0 kudosshuwar   @   21:20, 06.03.2018
A ja ciekaw jestem odbioru Agony.
0 kudosbinio1   @   20:15, 08.03.2018
Ja stawiam na FAR CRY5 i ciekaw jestem co pokażą Polacy w Agony. Może być mięsiście