Nintendo Direct Mini - podsumowanie konferencji z 11 stycznia


Dirian @ 16:45 11.01.2018
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Dark Souls Remastered, Mario Tennis Aces, Donkey Kong Country - to tylko część z zapowiedzianych dziś tytułów.

Firma Nintendo opublikowała na YouTube materiał Nintendo Direct Mini, w ramach którego możemy zapoznać się z listą nowych gier zmierzających w ciągu kolejnych kilku miesięcy na Nintendo Switch. 

Pełna lista pokazanych tytułów prezentuje się następująco:

 • Dark Souls Remastered - zgodnie z wcześniejszymi plotkami, dzieło From Software trafi na Switcha wraz z dodatkiem Artorias of the Abyss. Otrzymamy wyższą rozdzielczość i poprawione animacje. Premiera 25 maja.
 • Donkey Kong Country: Tropical Freeze - gra znana z Nintendo Wii zostanie wiosną przeportowana na Switcha.
 • Mario Tennis Aces - tenis w luźnym wydaniu z zawodnikami charakterystycznymi dla gier Mario. Nie zabraknie kampanii fabularnej, a premierę zapowiedziano na wiosnę.
 • Hyrule Warriors: Definitive Edition - znana z Wii U produkcja, w kompletnym wydaniu trafi na Switcha. Premiera wiosną.
 • Kirby Star Allies - zapowiedziana już jakiś czas temu platformówka swoją premierę będzie mieć 16 marca.
 • The World Ends with You: Final Remix – dość wiekowa produkcja (debiut w 2008 roku na Nintendo DS) także zmierza na Switcha. Pojawią się dodatkowe wątki i wykorzystane zostaną możliwości konsoli (dotykowy ekran, kontrolery Joy Con). Premiera w bliżej niesprecyzowanym miesiącu bieżącego roku.
 • SNK HEROINES ~Tag Team Frenzy~ - bijatyka w formule dwuosobowego tag-battles. Debiut latem.
 • PayDay 2 - wieloosobowa strzelanka z napadami na banki w roli głównej... zadebiutuje 27 lutego.
 • Ys VIII: Lacrimosa of Dana - action RPG w japońskim stylu, w którym wcielamy się w rozbitka trafiającego na bezludną wyspę, pełną dziwnych i groźnych potworów. Sporą rolę odegra eksploracja i zręcznościowy system walki.
 • Fe - oryginalnie wyglądająca platformówka, którą poznaliśmy już wcześniej, zadebiutuje na Switchu za nieco ponad miesiąc, 16 lutego. Twórcy obiecują m.in. wykorzystanie technologii HD Rumble (zaawansowane wibracje) z Joy Con-ów
 • Celeste –pikselowa platformówka zadebiutuje już niebawem, 25 stycznia.

Oprócz tego, Nintendo poinformowało o zbliżających się aktualizacjach trzech gier i dwóch demach.

Super Mario Odyssey otrzyma tryb sieciowy "Baloon World". W jego ramach jeden z graczy, jako Luigi, będzie chował balony gdzieś na mapie, natomiast drugi poszuka ich w butach Mario. Pojawią się sieciowe rankingi, a także nowe stroje. To wszystko w lutym.

Pokkén Tournament DX Battle Pack - gra zostanie wzbogacona o dwa nowe DLC z kolejnymi Pokemonami. Pierwszy dodatek pojawi się 31 stycznia, drugi z kolei 23 marca.

Mario + Rabbids Kingdom Battle otrzyma dodatek z Donkey Kongiem wraz z nową fabułą. Dodatek będzie płatny, ale posiadacze Season Passa dostaną go w jego ramach.

Kirby: Battle Royale oraz Dragon Quest Builders otrzymały dema. Są już dostępne w eShopie.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosLucas-AT   @   20:50, 11.01.2018
Na pewno będzie w co grać na Switchu w 2018 roku, tym bardziej, że to nie jest ostatnie Nntendo Direct. Cieszę się z Donkey Kong Country: Tropical Freeze, bo Wii U nie miałem, a gra jest genialna. Story Mode w Mario Tennis wyglada ciekawie i może dostaniemy coś na wzór Golf Story. Czekam także na szczegóły Virtual Console, gdzie będa wpadać klasyki z innych konsol Nintendo.