Premiery miesiąca - sierpień 2017


Materdea @ 14:22 02.08.2017
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.

Blisko, coraz bliżej... ewidentnie czuć zapowiedź jesiennej ofensywy wydawniczej! W sierpniowym zestawieniu premier miesiąca prawdziwe zatrzęsienie produkcji, na które warto chociaż łypnąć okiem w naszej encyklopedii - Hellblade: Senua's Sacrifice, Sudden Strike 4 czy Uncharted: Zaginione Dziedzictwo.

W sierpniu na pewno nie możemy narzekać na brak dobrych premier - liczba gier w zestawieniu jest tego dobitnym przykładem. Przygodówka od Telltale Games? Proszę bardzo - Batman: The Telltale Series - The Enemy Within! Strategia? Sudden Strike 4 oraz XCOM 2: War of The Chosen. Przekrój gatunkowy jest naprawdę szeroki, więc nikt nie powinien narzekać.

Tacoma (PC, Xbox One)2 sierpnia

Tacoma to kolejna gra studia The Fullbright Company, które dało się poznać społeczności za sprawą „chodzonej” przygodówki Gone Home z 2013 roku. Deweloperzy nie zmienili zwycięskiego składu, jak mówi stare porzekadło, przez co pomysł na rozgrywkę pozostał – wcielając się w daną postać, zostajemy rzuceni w wir przedziwnych wydarzeń, a naszym jedynym celem jest wyjaśnienie zaistniałych na miejscu sytuacji. Brak scen walki, brak głębszej mechaniki – czysta narracja przez otoczenie i analiza znajdowanych przedmiotów.

W przypadku Tacomy trafiamy do przyszłości, do roku 2088. Kierujemy poczynaniami Amy Ferrier, która jest świeżym narybkiem na pewnej stacji kosmicznej. Po przybyciu na miejsce nikogo nie zastaje, rusza więc przez kolejne korytarze, by rozwiązać tajemnice zniknięcia całej załogi.

Batman: The Telltale Series Season 2 - The Enemy Within (PC, Xbox One, PlayStation 4)8 sierpnia

Telltale Games nie zwalnia swojej ofensywy i bombarduje kolejnymi produkcjami! Niedawna zapowiedź trzech kolejnych projektów – The Walking Dead: Season Four, The Wolf Among Us 2 oraz Batman: The Telltale Series - The Enemy Within – zwiastuje ogrom materiału na kilkanaście najbliższych miesięcy. Na pierwszy ogień idzie ostatni z wymienionych tytułów.

Nowy Batman od Telltale będzie kontynuował oraz rozwijał wątki zapoczątkowane w poprzednim sezonie – nasze wybory oczywiście będą miały znaczenie! Tym razem do Gotham powrócił Człowiek-Zagadka, a ponadto sam Bruce ma problemy prywatne, którym musi stawić czoła. Rozgrywka to standard, do którego przyzwyczaili nas deweloperzy przy poprzednich dziełach, niemniej jednak w The Enemy Within znajdzie się jeden z nowszych „ficzerów” – Crowd Play, czyli pomoc ludzi z zewnątrz, którzy, głosując przez aplikację mobilną, mogą ułatwić nam podejmowanie decyzji o zabarwieniu moralnym.

Sprawdź także:

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Premiera: 10 maja 2016
PS4

Uncharted 4: Kres Złodzieja to pierwsza odsłona popularnej serii gier akcji na konsolę PlayStation 4. Za tytuł jak zwykle odpowiada studio Naughty Dog.Podczas zabawy pono...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   19:17, 02.08.2017
Sierpień prezentuje się bardzo interesująco Szczęśliwy Czekam na pewno na premiery Hellblade: Senua's Sacrifice, Uncharted: Zaginione Dziedzictwo, Life is Strange: Before the Storm oraz nieobecnej w tym zestawieniu Yakuza Kiwami.
0 kudostinyLiza   @   19:47, 02.08.2017
Mnie najbardziej cieszy Life is Strange Szczęśliwy
0 kudospetrucci109   @   20:48, 02.08.2017
Life is Strange i Hellblade to moi faworyci na tej liście Uśmiech
0 kudosLucas-AT   @   21:36, 02.08.2017
Uncharted: Zaginione Dziedzictwo oczywiście Day One. Uśmiech Co do Hellblade to poczekam na recenzje.
0 kudosmart1   @   09:52, 07.08.2017
Co do Uncharted to chyba nie jest koniec. Ostatnio Naughty Dog mówił, że świat jest bardzo bogaty i chcą go rozwijać. Na pewno zakończyli historię Natana.

Myślę, że następne Uncharted będzie historią Sully'ego zanim poznał Drake'a
0 kudosshuwar   @   08:09, 01.09.2017
Nowe Life is Strange od wczoraj!
Ale czekam na grajpopolsku.pl na tłumaczenie. Podobno mają się z tym szybko uwinąć.
Dodaj Odpowiedź