Premiery miesiąca - czerwiec 2017


Materdea @ 20:14 02.06.2017
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.

Tekken 7, DiRT 4 czy też dodatek Morrowind do The Elder Scrolls Online. Choć wymienione pozycje to naprawdę solidny line-up, to reszta miesiąca nie wygląda tak kolorowo, przez co czerwiec 2017 wpisuje się w tendencję początku sezonu ogórkowego.

Czerwiec - sezon ogórkowy. Choć to smutna prawda, to sprawdzona już od wielu lat. Choć w tym gorącym - dosłownie - miesiącu wpadną na półki graczy pewne perełki, to nie zmienia faktu, że najlepsze wydawcy trzymają już dopiero na wrzesień, październik, listopad i grudzień.

Tekken 7 (PC, Xbox One, PlayStation 4)2 czerwca

Seria Tekken powraca po krótkiej nieobecności na rynku! Od ostatniej odsłony serii (przyjmijmy, że liczymy wydania europejskie i amerykańskie, dostępne na konsolach Microsoftu i Sony) minęło blisko 8 lat, więc naturalną rzeczą jest, iż fani klasycznej bijatyki, ikony kultowego PSX-a, po prostu się za tym cyklem stęsknili.

Na szczęście studio Bandai Namco zadbało, by wielbiciele Tekkena na każdej z wiodących platform sprzętowych mogli zakosztować kunsztu japońskiej szkoły tworzenia mordobić - Tekken 7 zadebiutuje bowiem, po raz pierwszy, oprócz PlayStation 4 i Xboksa One, również na komputerach osobistych!

Oprócz tego deweloperzy szykują zmiany w samej mechanice (m.in. seria krytycznych ataków nazwana „Power Crush”), a także najmroczniejszy w całej serii wątek fabularny, który rozwiąże sporne kwestie związane z historią rodowej waśni pomiędzy Heihachi Mishimą, jego synem Kazuyą oraz wnukiem Jinem Kazamą.

The Elder Scrolls Online: Morrowind (PC, Xbox One, PlayStation 4)6 czerwca

The Elder Scrolls Online zadebiutowało na początku kwietnia 2014 roku, jako pewnego rodzaju próba uszczknięcia odrobiny tortu niemal w całości pochłoniętego przez Blizzard i ich World of Warcraft. W tym czasie gra zdążyła zostać przebudowana z model abonamentowego na 60-dolarowy produkt triple-A, a także przejść na dopakowaną wersję Tamriel Unlimited na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. W czerwcu ujrzymy premierę pierwszego, pełnoprawnego dodatku – The Elder Scrolls Online: Morrowind.

Akcja rozszerzenia toczy się w legendarnej prowincji Morrowind, którą fani serii doskonale pamiętają z trzeciej odsłony cyklu The Elder Scrolls. W dodatku ponownie trafiamy na wyspę Vvardenfell i jej okolice, przeniesione tym razem do wariantu TES-a od Zenimax Online Studios. W trakcie rozgrywki odwiedzimy znane lokacje, jak doki Seyda Neen czy słynny las z ogromnymi muchomorami. Sama fabuła została umiejscowiona na 700 lat przed wydarzeniami, w jakich braliśmy udział ogrywając oryginalne TES: Morrowind.

Wśród nowości ujrzymy nową klasę postaci – Warden – łączącą w sobie cechy paladyna i druida, a także kolejny tryb – PvP Battlegrounds. W nim trafiamy z czteroosobową drużyną na zamkniętą arenę w celu rozpoczęcie igrzysk śmierci.

DiRT 4 (PC, Xbox One, PlayStation 4)9 czerwca

Studio Codemasters po pewnym odpoczynku od „pełnoprawnej” serii DiRT (a więc od trzeciej części) powraca do numerologicznego porządku swojego cyklu. DiRT 4 połączy w sobie rozrywkowo-arcade’owy charakter drugiego i trzeciego DiRT-a z wymagającym i symulacyjnym modelem jazdy, jaki twórcy zaserwowali nam w nastawionej na realizm odsłonie DiRT Rally. Znajdziemy tu mieszankę klasycznych rajdów z bardziej rozrywkowymi formami wyścigów, jak chociażby szaleństwem za kierownicami ciężarówek, pojazdów buggy i crosskartów na piaszczystych torach.

Deweloperzy zapowiadają, że do naszej dyspozycji zostanie oddanych blisko 50 licencjonowanych wozów. Pościgamy się w Australii, Hiszpanii, Michigan, Szwecji, Walii, Kalifornii, Nevadzie czy Meksyku, również na prawdziwych trasach - Montalegre, Lohéac Bretagne, Hell, Holjes i Lydden Hill.

Sprawdź także:

Get Even

Premiera: 23 czerwca 2017
PC, PS4, XBOX ONE

Get Even to kolejna strzelanka w dorobku polskiego studia The Farm 51. Tytuł, w odróżnieniu od reszty produkcji tego typu, miesza w jedną całość tryby single i multiplaye...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?