Wywiad z Tomkiem Bagińskim - rozmawiamy m.in. o serialu Wiedźmin


bigboy177 @ 19:55 17.05.2017
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Zwiastuny cyklu Wiedźmin, serial, ulubione gry - Tomek Bagiński odpowiada na nasze pytania.

Przed kilkoma godzinami świat obiegła informacja o tym, że Platige Image (studio, w którym pracuje Tomek Bagiński) oraz Sean Daniel Company podpisały umowę z firmą Netflix. Na jej podstawie trio opracuje serial oparty na powieściach oraz opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego, czyli słynnym Wiedźminie.

W związku z powyższym postanowiliśmy porozmawiać z Tomkiem Bagińskim. Z oczywistych względów nie był w stanie zdradzić żadnych szczegółów na temat serialu, ale mimo to coś tam od niego wyciągnęliśmy. Zarówno jeśli chodzi o serial, jak i pracę Platige Image, a także jego osobiste growe preferencje. Zachęcamy więc do czytania.

Zdjęcie pochodzi z oficjalnego portalu firmy Platige Image.

MiastoGier.pl: Jak zrodził się pomysł na serial nawiązujący do Wiedźmina?

Tomek Bagiński: Nie mogę powiedzieć dużo więcej ponad to, co zostało już ujawnione. Stoi za tym sporo ludzi po obu stronach oceanu.

MG: To coś, nad czym Platige Image rozmyślało dłuższy czas?

TB: Jesteśmy studiem kreatywnym, więc wymyślanie rozmaitych rzeczy to codzienność. Prawdziwe wyzwanie to wdrażanie pomysłów w życie.

MG: W informacji prasowej mówi się o tym, że będziesz reżyserował co najmniej jeden odcinek w każdej serii. Jesteś w stanie zdradzić z ilu odcinków serie będą się składać?

TB: To podyktują nam historie, które będziemy chcieli opowiedzieć. Nie mogę udzielić dokładniejszej informacji w tej chwili. Zdaję sobie sprawę, że w czasach natychmiastowej informacji każdy chce wiedzieć wszystko o wszystkim i wypadam tu na pozbawionego poczucia humoru sierżanta z ABW, ale o takich rzeczach po prostu nie mogę mówić. Takie informacje będziemy komunikować oficjalnymi kanałami.

MG: Jaka będzie Twoja rola, jeśli nie będziesz reżyserował?

TB: Ja, Jarek Sawko, Sean Daniel i Jason Brown jesteśmy wspólnie producentami wykonawczymi serialu. To oznacza zaangażowanie zarówno produkcyjne, jak i kreatywne.

MG: Andrzej Sapkowski lubi kontrowersyjnie mówić o graczach oraz grach CD Projekt RED. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

TB: Ach, czasy post-prawdy. "Najmroczniejsza" wypowiedź Andrzeja Sapkowskiego, od której zaczęła się cała histeria o nim, jako hejterze CDP została w swoim czasie tak bardzo wyrwana z kontekstu (i zdania, i sytuacji), że szkoda, że trzeba to jeszcze naprostowywać. Żyjemy w czasach pogoni za kliknięciami i konflikt się świetnie sprzedaje, ale od czasu do czasu warto sprawdzić fakty.

Andrzej jest postacią barwną, obdarzoną ogromnym poczuciem humoru. Dorastał w czasach, kiedy ironia nie wymagała dopisywania emotek i trzeba jego wypowiedzi brać z nieco większym dystansem. Podkreślam - przekonanie, że Andrzej "lubi krytykować gry CDPR" jest z gruntu fałszywe.

Sprawdź także:

Wiedźmin

Premiera: 25 października 2007
PC

Wiedźmin to pierwsze, naprawdę rozbudowane RPG zbudowane w całości w Kraju nad Wisłą. Produkcja oferuje nie tylko wciągający wątek fabularny, ale także świetną mechanikę ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosElPolaco   @   12:01, 19.05.2017
Gratulacje, że udało się zdobyć fajny materiał. Szkoda, że na razie wiemy tak mało.
0 kudossebogothic   @   20:34, 19.05.2017
Tomek dobrze podsumował ten ból dupy wokół wypowiedzi ASa.