Premiery miesiąca - maj 2017


Materdea @ 09:14 05.05.2017
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Inner Chains (PC)18 maja

Nieczęsto zdarza się, by jakaś pozycja dwukrotnie zawitała do naszego zestawienia dotyczącego najciekawszych premier danego miesiąca. Niestety, a może stety, ta sztuka udała się rodzimej produkcji – Inner Chains. Z jednej strony, przełożony termin debiutu daje nadzieje na lepszą jakość finalnego produktu. Z drugiej jednak, ujawnia braki w – najczęściej – warstwie technicznej gry, co rodzi niepewności odnośnie nowej daty. Pokładamy jednak spore nadzieje w studiu Telepaths’ Tree i ich umiejętnościach.

Akcja Inner Chains umieszczona jest w bardzo dalekiej przyszłości, bo przenosimy się miliony lat w przód. Ziemia jest kompletnie zdewastowana, ludzkość cofnęła się do wczesnego średniowiecza, zaś technologia, wraz z niezahamowanym rozwojem fauny, przejęły kontrolę nad zniszczonymi terytoriami. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej, a sama gra łączy elementy typowe dla „chodzonych” przygodówek (narracja przez otoczenie, rozwiązywanie zagadek) i FPS-a.

Endless Space 2 (PC)19 maja

Amplitude Studios po wydaniu Endless Space stworzyło m.in. Dungeon of the Endless oraz Endless Legend. Pierwsza z pozycji odeszła od strategii typu 4X, z których tak dobrze dali się poznać deweloperzy, zaś druga została utrzymana w królewskim dla twórców gatunku, lecz z innymi realiami (sci-fi połączone z fantastyką). Endless Legend 2 wraca do korzeni, a więc 4X i kosmosu.

W „dwójce” powraca ogromna dawka wolności, jaką oferuje się nam przy rozwijaniu naszej cywilizacji. Jako przywódca, gracz posiada wiele możliwości formowania przyszłości swojego ludu, chociażby poprzez ingerencję w sferę militarną, decyzje o gospodarce i produkcji, rozwój naukowy oraz kroki dyplomatyczne. Na wzmiankę zasługuje również nieco zmieniony, efektowny system prezentacji międzygwiezdnych potyczek.

Two Worlds II: Call of the Tenebrae (PC)25 maja

Kiedy do gry sprzed 2-3 lat wychodzi aktualizacja, graczy ogarnia zdumienie. A co, jeśli do produkcji z 2010 roku (a mamy 2017, przypominam!) dostajemy pełnoprawne rozszerzenie? Myślę, że skala zdziwienia zostaje przekroczona. Lecz właśnie takim torem poszło rodzime studio TopWare InteractiveTwo Worlds II, jeden z głośniejszych cRPG-ów z naszego kraju, już pod koniec miesiąca dostanie dodatek zatytułowany Call of the Tenebrae!

W Two Worlds II: Call of the Tenebrae będziemy mieli szansę poznać jakąś wyjątkowo starą tajemnicę i stawić czoła niebezpiecznemu, starożytnemu złu, zwanemu The Tenebrae –stawka nigdy nie była wyższa. Na szczęście z zagrożeniem nie będziemy musieli zmierzyć się samodzielnie. Dostaniemy kompanów, którzy wesprą nas w walce.

Sprawdź także:

Get Even

Premiera: 23 czerwca 2017
PC, PS4, XBOX ONE

Get Even to kolejna strzelanka w dorobku polskiego studia The Farm 51. Tytuł, w odróżnieniu od reszty produkcji tego typu, miesza w jedną całość tryby single i multiplaye...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?