Intel Extreme Masters Katowice 2017 - streamy i poradnik widza CS GO


Dirian @ 13:15 28.02.2017
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Gdzie oglądać, co oglądać i kiedy zagrają Polacy?

Już 1 marca wystartuje turniej Intel Extreme Masters 2017 w Katowicach, na którym spotkają się najlepsze drużyny Counter-Strike: Global Offensive. Przygotowaliśmy krótki poradnik dla osób, które chcą obejrzeć wirtualne zmagania.

Podczas pierwszych dwóch dni rozgrywki będą toczyły się za zamkniętymi dla publiczności drzwiami. Odbędą się wówczas zmagania grupowe. 1 marca swoje spotkania rozegra grupa A, z kolei 2 marca do walki przystąpią zespoły z gruby B. Z każdej grupy zostanie wyłonionych po 3 zwycięzców, którzy następnie zostaną rozlosowani do gry w ćwierćfinałach. Te rozpoczną się 3 marca tym razem przy udziale publiczności w Spodku.

Nas interesuje oczywiście najbardziej rodzimy zespół Virtus.pro, który swoje zmagania rozpocznie 2 marca, jako drużyna z grupy B. Poniżej rozpiska spotkań dla obu grup zaczerpnięta ze strony HLTV.org. Oczywiście podane godziny są jedynie podglądowe i nie należy się nimi sugerować co do minuty.

Polacy najpierw staną w szranki z drużyną Natus Vincere. Szanse w tym spotkaniu są wyrównane i sporo tak naprawdę zależy od mapy, choć NaVi nie błyszczy ostatnio formą, więc Virtusi powinni dać sobie z nimi radę.

Następnym przeciwnikiem będzie duński zespół North, złożony w większości z młodych i utalentowanych graczy, choć nie mających aż tak olbrzymiego doświadczenia, jak Polacy. Liczymy tu na zwycięstwo naszych rodaków.

Kolejne starcie to spotkanie z Cloud9, najmocniejszym zespołem z amerykańskiej sceny. C9 jeszcze kilka miesięcy temu było bardzo mocną drużyną, ale nagle coś się posypało i ekipa przestała grać tak rewelacyjnie, jak dotychczas. Ostatnie tygodnie jej członkowie poświęcili jednak na pewno na treningi, więc mogą zaskoczyć. Z drugiej strony, Virtusi z reguły gładko pokonywali C9, niezależnie od tego, kto występował w szeregach amerykańskiej drużyny. Ponownie liczymy na dość pewne zwycięstwo VP.

W przedostatnim meczu grupowym Virtus.pro zmierzy się z SK Gaming. Brazylijczycy bez wątpienia będą chcieli zrewanżować się za wielki finał DremHack Masters Las Vegas sprzed nieco ponad tygodnia, gdzie lepsi okazali się Polacy, wygrywając 2:1 w mapach po wyrównanym meczu. Tutaj ponownie szanse są wyrównane i sporo zależy od mapy, na której rozegra się spotkanie, a także dyspozycji zawodników w danym dniu.

Na koniec zostaje starcie z Heroic. To kolejny mocny duński zespół, mający w swoim składzie bardzo utalentowanych  i skillowych graczy. To jednak młoda drużyna, której zdecydowanie brakuje doświadczenia oraz ogrania. Nie będzie to łatwy mecz dla Virtus.pro, ale zdecydowanie powinni go wygrać, jeżeli chcą bez problemu wyjść z grupy.


Dalsza faza rozgrywek

Ćwierćfinały Intel Extreme Masters Katowice 2017 odbędą się 3 marca o godzinie 12:45 i 16:35 w systemie Best of 3. Półfinały zaplanowano na 4 marca o godzinach 12:30 i 16:20, także w systemie BO3.

Wielki finał to niedziela, 5 marca, o godzinie 18:15. Będzie to wymagające spotkanie dla obu drużyn, bowiem zostanie rozegrane w systemie Best of 5.


Transmisje

Sprawdź także:

Counter-Strike: Global Offensive

Premiera: 21 sierpnia 2012
PC, PS3, XBOX 360

Counter-Strike: Global Offensive jest kolejną częścią kultowej strzelanki FPP, która w zamierzchłych czasach swojej genezy była modem do gry Half-Life.Counter-Strike: Glo...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   13:42, 28.02.2017
Jakoś nie kręcą mnie takie rozgrywki, ale potrafię zrozumieć, że inni mogą się tym jarać Puszcza oko
0 kudosItchytude   @   14:21, 28.02.2017
Mimo, że już od długiego czasu nie mam styczności z CS-em, tak w formie widowiska sprawdza się w mojej opinii śpiewająco - być może najlepiej z obecnych pierwszorzędnych tytułów e-sportowych. Potwierdza to zresztą obserwacja części moich znajomych, którzy mimo minimalnego kontaktu z grą potrafili naprawdę wciągnąć się w transmisję.

To pewnie w dużej mierze zasługa czytelności i prostoty zasad rozgrywki. Śledzenie większości e-sportowych zawodów, czy to w Starcrafta czy różnego rodzaju bijatyki, wymaga solidnego zrozumienia mechaniki i sporej wiedzy na temat stosowanych przez graczy strategii, przez co dla niewtajemniczonych widzów akcja na ekranie to zaawansowana czarna magia.
0 kudosGuilder   @   18:05, 28.02.2017
Dirian, w miarę możliwości rzucaj linkami do Virtusów też na facebookowym profilu, bo tam jednak większa szansa jest na to, że dotrze do zapominalskich. Takich jak ja. Dumny
0 kudosmrPack   @   19:05, 28.02.2017
Może nie być tak łatwo, ale VP ostatnio grają dość dobrze, więc jestem dobrej myśli.
0 kudosDirian   @   20:04, 02.03.2017
No niestety VP chyba wraca do swojej sinusoidalnej formy... :v
0 kudosmrPack   @   20:28, 02.03.2017
Cytat: Dirian
No niestety VP chyba wraca do swojej sinusoidalnej formy... :v
Raz na wozie, raz pod wozem Smutny Mieli kilka dobrych akcji, ale niestety na niewiele się to zdało.
0 kudoshunter   @   20:41, 02.03.2017
Dwa turnieje super, nie można być ciągle top2. SK rok temu też miało spadki formy. Szkoda że w Kato no ale cóż. "Wrócą silniejsi".
Dodaj Odpowiedź