Premiery miesiąca - sierpień 2016


Materdea @ 15:58 01.08.2016
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Sezon ogórkowy w... no właśnie - po prostu jest mało premier. Ale już za około 3 tygodnie zadebiutuje największy blockbuster tych wakacji - Deus Ex: Rozłam Ludzkości. Po drodze czeka nas kilka mniejszych debiutów, choć nie wiem, czy możemy do nich zaliczyć No Man's Sky, które z kolei będzie dostępne na początku tego miesiąca.

Sierpień to drugi miesiąc wakacji, a w związku z tym, druga połowa sezonu ogórkowego. Nie oznacza to jednak, że kompletnie nie będzie w co zagrać. Po pierwsze, na rynku prawie każdego dnia debiutują rozliczne indyki. Po drugie zaś, będzie kilka wysokobudżetowych projektów, które powinny przemówić do bardziej wybrednych graczy.

Batman – The Telltale Series (PC, Xbox One, PlayStation 4)2 sierpnia

Studio Telltale Games nie zwalnia tempa i pomimo tego, że ma już na warsztacie dwie inne serie – Minecraft: Story Mode oraz The Walking Dead: Season 3 – to wkracza na nowe terytoria. Przez Batmana deweloperzy chcą zaprezentować nieznane do tej pory oblicze Bruce’a Wayne’a. Chcą pokazać rozterki moralne i to, że życie superbohatera nie jest usłane wyłącznie różami oraz kochankami.

Jednocześnie Telltale nie odchodzi o metodyki produkowanych przez siebie serialo-gier. Również i w tym przypadku mamy do czynienia z historią podzieloną na epizody, zaś każdy z nich będzie debiutował w (nie)równych odstępach czasu. Zarówno stylistyka jak i sposób na rozgrywkę nie ulegną większym zmianom. Nadal będziemy mieli do czynienia z komiksowym sznytem oraz połączeniem klasycznej przygodówki z elementami zręcznościowymi.

No Man’s Sky (PC, PlayStation 4)9 sierpnia (PC – 12)

Tytuł niezależnego studia Hello Games dość długo był w produkcji – i z targów na targi stawał się coraz to większym oczkiem w głowie zarówno Sony (ekskluzywność konsoli PlayStation 4) jak i samych graczy. Nieczęsto zdarza się, że tak ogromny projekt robiony jest przez zaledwie kilkanaście osób.

W No Man’s Sky zwiedzimy całą galaktykę – i o tym jest ta gra. Rozgrywka pozwoli nam na eksplorację mnóstwa planet, które nie dość, że będą proceduralnie generowane, to jeszcze zostaną wyposażone we własne ekosystemy, atmosferę i cywilizacje. Produkcja, choć przeznaczona dla pojedynczego gracza, otrzyma również tryb wieloosobowy. Jego formuła sprowadzi się głównie do wspólnego podróżowania.

Grow Up (PC, PlayStation 4, Xbox One)16 sierpnia

Grow Up to kontynuacja całkiem nieźle przyjętej gry przygodowo-zręcznościowo-platformowej Grow Home z zeszłego roku. W tym przypadku również to Ubisoft sprawuje pieczę (konkretnie oddział Reflections) nad procesem produkcji i wydania.

Podczas przygody w Grow Up ponownie wcielimy się w sympatycznego robocika imieniem BUD. Tym razem protagonista doprowadził do katastrofy statku kosmicznego MUM i nie ma jak wrócić na rodzinną planetę. Musi zatem ruszyć na poszukiwanie części i złożyć zniszczony środek transportu, by móc odlecieć do domu.

W trakcie zabawy będziemy przemierzać rozmaite poziomy, zaś akcja została przedstawiona w trzech wymiarach. Rozgrywka nie ograniczy się do prostej eksploracji, a obfitować będzie w liczne zagadki środowiskowe, do których  rozwiązania użyjemy wszelakich umiejętności BUD-a.

F1 2016 (PC, Xbox One, PlayStation 4)19 sierpnia

Kolejny sezon – kolejna odsłona Formuły 1 od Codemasters. Tym razem deweloperzy przygotowali – jak zwykle – garść poprawek w samej mechanice, uaktualnione składy, zespoły, bolidy, a także jeszcze ciekawszy tryb kariery z klimatycznymi wizytami w pit-stopach, podpisywaniem kontraktów, konferencjami prasowymi oraz pozostałą otoczką.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   19:58, 07.08.2016
Deus i tylko DESU i tyle w temacie. Potem wrzesień i Forza Horizon 2, a Pazdiernik Battlefield 1. I to jeżeli chodzi o mnie KONIEC na ten rok. Oczywiście jakby się miało więcej kasy to kupiłbym może jeszcze Assetto Corse ale w tym wypadku nie ma nawet z kim kupić boo Deluxe by się opłacało wziąć, a takowej wersji nie będzie raczej.
0 kudoslopas   @   22:13, 08.08.2016
Jak dla mnie tutaj nie ma nic innego jak sam Deus Ex i World of Warcraft: Legion. To są dwie pozycje, które po prostu muszą się znaleźć w mojej kolekcji. Pewnie najpierw WoW bo konto itd ale później na bank Deus Ex się też znajdzie na półce i pogramy.
0 kudosshuwar   @   08:12, 12.08.2016
Ktoś z Was ogrywa No Mans Sky?
Coraz więcej pojawia się opinii, że nuda, dłużyzna...
Ktoś to potwierdzi?
0 kudosJackieR3   @   17:18, 12.08.2016
Cytat: shuwar
Coraz więcej pojawia się opinii, że nuda, dłużyzna...

Może to kwestia oczekiwań.Gra zapewne nie jest dynamiczna i część graczy czuje sie rozczarowana.
0 kudosshuwar   @   18:54, 12.08.2016
No z pierwszych gameplay'i to faktycznie emocje... jak na grzybach.
Dodaj Odpowiedź