The Division - porady na problemy wersji PC


Dirian @ 22:52 08.03.2016
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Kilka prostych trików, które mogą pomóc Wam w problemach z rozgrywką.

Oficjalna premiera The Division już za nami, ale, jak to często ostatnimi czasy bywa w przypadku wysokobudżetowych gier wideo, nie przebiegła ona bez problemów. Pomijając już kiepskie działanie serwerów, które początkowo nie wyrabiały z obsłużeniem napływających graczy, pojawiła się także garść niedoróbek technicznych, z czego niektóre umożliwiały nawet dostanie się do menu. Oto kilka prostych porad, jak doprowadzić grę do stanu użyteczności.

1. Czarny ekran po odpaleniu gry

Jednym z częściej przewijających się na forach problemów jest czarny ekran po włączeniu The Division. Tyczy się to głównie kart firmy NVIDIA. Nie można wówczas nic zrobić, nawet dostać się do menu. Rozwiązanie jest dość proste - należy nadusić kombinację Alt + Enter, w efekcie czego gra odpali się w oknie. Wówczas nie powinno być problemów z dostaniem się do menu. Żeby jednak wrócić do pełnego ekranu, konieczne jest najpierw wyłączenie Uplay w grze. W tym celu udajemy się do ustawień programu, wybieramy "Ogólne" i odznaczamy "Włącz nakładkę wewnątrz gry dla zgodnych gier". Po wykonaniu tych czynności wszelakie problemy z czarnym ekranem powinny zniknąć. 

2. Mało fps

To dość standardowa przypadłość, szczególnie dla osób posiadających słabszy sprzęt. The Division jest jednak nieźle zoptymalizowane, więc, jeżeli tylko spełniacie minimalne wymagania, nie powinno być problemów z odpaleniem gry. Możecie też zerknąć do naszego poradnika, gdzie składaliśmy maszyny specjalnie pod tę grę.

W innym wypadku warto pogrzebać w ustawieniach. Ubisoft przygotowało dla graczy PC szerokie możliwości regulacji detali i efektów, dzięki czemu można łatwo dostosować produkcję pod swój sprzęt.

Aby uzyskać najlepszą płynność, można wyłączyć kilka opcji graficznych lub obniżyć detale. Rozwiązaniem jest też oczywiście zjechanie z rozdzielczości, ale wiadomo, że zdecydowanie najlepiej gra się na nominalnej, czyli tej, jaką jest w stanie wyświetlić nasz monitor.

Najbardziej pożerające zasoby opcje to HBAO+ (Horizon-Based Ambient Occlusion), funkcja odpowiedzialna za dynamiczne cieniowanie obiektów i Volumetric Fog (wolumetryczna mgła). Jeżeli jesteście posiadaczami słabszego sprzętu, warto wyłączyć te wodotryski, bowiem pożerają one spore ilości zasobów i przeznaczone są jedynie dla posiadaczy najmocniejszych kart. Dobrym rozwiązaniem jest też zmniejszenie Depth of Field (głębia ostrości) i standardowo ograniczenie lub całkowite wyłączenie wygładzania krawędzi. Gdyby to nie pomogło, możecie spróbować wyłączyć również V-Sync (synchronizacja pionowa), obniżyć Object Detail (szczegółowość obiektów i otoczenia) oraz Local Reflection Quality (jakość lokalnych odbić). Jak bardzo poszczególne ustawienia wpływają na wygląd gry oraz wydajność (na podstawie GTX 980 Ti), można podejrzeć na stronie firmy NVIDIA.


Póki co to na tyle, jeżeli chodzi o rady tuż po premierze gry. W razie potrzeby będziemy aktualizować ten artykuł o nowe wskazówki i rozwiązania najczęściej występujących problemów. Jeżeli macie jakieś inne porady (lub problemy) dotyczące działania produkcji, śmiało piszcie w komentarzach.

Sprawdź także:

Tom Clancy's The Division

Premiera: 08 marca 2016
PS4, XBOX ONE, PC

The Division to kolejna produkcja studia Ubisoft sygnowana nazwiskiem słynnego pisarza Toma Clancy. Projekt powstał w studio Massive, reprezentuje natomiast gatunek sieci...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosnovy13   @   09:52, 10.03.2016
Ta gra to kolejny dowód że gry już nie wychodzą takie jak kiedyś tylko jakieś pomyłki które przez pół roku producenci zalepiają patchami. Po ostatnich wydaniach Batmana, M&M Heroes 7, Fallout 4 (może nie był mocno sknocony ale ja czekałem na ulepszenia) i innych gier.