Historia Truck Simulatorów - od Hard Truck aż po American Truck Simulator


bigboy177 @ 00:56 10.02.2016
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Pomiędzy premierą ETS oraz ETS 2 mogliśmy zagrać w trzy spin-offy, German Truck Simulator, UK Truck Simulator oraz Scania Truck Driving Simulator. W pierwszych dwóch projektach, stawaliśmy się obywatelami wybranego kraju i byliśmy niewielkim trybikiem w firmie przewozowej, by następnie rozpocząć własny biznes i zarabiać konkurując z innymi korporacjami. Scania Truck Driving Simulator to natomiast swego rodzaju test umiejętności grającego. Zasiadaliśmy za kierownicą ciężarówek firmy Scania, po to by się ścigać na specjalnie zaprojektowanych torach. Duchowym spadkobiercą Scania Truck Driving Simulator było wydane 17 lipca 2011 roku Trucks & Trailers. Wcielaliśmy się w nim w kierowcę, a naszym celem było manewrowanie po placach oraz wykonywanie różnych mniejszych i większych wyzwań. Całość potraktować można jako krótki samouczek, tudzież wstęp do bardziej dojrzałych i rozbudowanych gier. Tak też gracze do niego podeszli, nie wyrażając zbyt dużej aprobaty w kierunku projektu.

Po Euro Truck Simulator 2 saga ponownie postanowiła powrócić do Stanów Zjednoczonych. Tym oto sposobem, w ostatnich kilku dniach na rynku pojawił się American Truck Simulator. Gra oferuje w chwili obecnej tylko dwa stany (w tym jeden do osobnego pobrania), ale w miarę upływu czasu będzie się to zmieniać. Już teraz można przypuszczać, że projekt okaże się sukcesem. Zarówno gracze, jak i recenzenci zadowoleni są z tego, co osiągnęło studio SCS Software. Naszą recenzję ATS - pełną detali - przeczytać możecie w tym miejscu, a jeśli bylibyście zainteresowani zakupem gry, to polecam zerknąć tutaj.

Podsumowując, Hard Truck, 18 Wheels of Steel, Truck Simulator – jakkolwiek seria by się nie zwała, jest bezustannie rozwijana i rozbudowywana od lat. Miała swoje wzloty i upadki, ale nadal cieszy się ogromną popularnością i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Jeśli nie graliście, warto sprawdzić, a jeśli mieliście już okazję podzielcie się spostrzeżeniami poniżej. Macie może swoją ulubioną odsłonę?

Na koniec jeszcze pełna rozpiska ciężarówkowej serii, wraz z datami premier poszczególnych odsłon, nie wliczając dodatków oraz rozszerzeń.

TytułData premiery
Hard Truck20 kwietnia 1998
Hard Truck 2: King of the Road7 czerwca 2002
Hard Truck: 18 Wheels of Steel15 sierpnia 2002
18 Wheels of Steel: Across America23 września 2003
18 Wheels of Steel: Pedal to the Metal30 sierpnia 2004
18 Wheels of Steel: Convoy1 września 2005
18 Wheels of Steel: Haulin'8 grudnia 2006
Bus Driver22 marca 2007
18 Wheels of Steel: American Long Haul3 grudnia 2007
Euro Truck Simulator29 sierpnia 2008
18 Wheels of Steel: Extreme Trucker23 września 2009
German Truck Simulator13 stycznia 2010
UK Truck Simulator19 luty 2010
18 Wheels of Steel: Extreme Trucker 26 stycznia 2011
Trucks & Trailers17 lipca 2011
Scania Truck Driving Simulator13 czerwca 2012
Euro Truck Simulator 219 października 2012
American Truck Simulator2 luty 2016

Sprawdź także:

18 Wheels of Steel: Pedal to the Metal

Premiera: 30 sierpnia 2004
PC

Od wielkich ciężarówek do wielkich interesów, to ty wszystkim kierujesz. Nie pracuj dla innych. Twój zapał poprowadzi cię prosto na szczyt. Podejmij ryzyko i zainwestuj w...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosamdep50   @   21:33, 11.02.2016
Moja ulubiona gra z serii to "18 Wheels of Steel: Pedal to the Metal".

Wszystkie pozostałe z "18 Wheels of Steel" poszły do kosza, niektóre, te późniejsze, niemal błyskawicznie. Dumny

Właśnie się zastanawiam, czy ich śladem nie pójdzie Euro Truck 2... oraz właśnie zakupione, licho wie po po co, American Truck.

Uwielbiam jeździć w "18 Wheels of Steel: Pedal to the Metal", to dziwne, ale są tam lepsze, wygodniejsze drogi, niż w tych najnowszych...
No i można wyłączyć wszystkie utrudnienia na drodze, a w tych nowych, tylko symulację zmęczenia kierowcy.

W tej jedynej części mieli w studio dobry pomysł - dać wolność jazdy gdzie i jak się chce, bez przepisów, Policji, innych samochodów. To jest super, o tym zawsze marzę w realu. Puszcza oko

Polskie drogi jakie są, każdy widzi, a polscy kierowcy w większości pozostawiają jeszcze więcej do życzenia, niestety.
Najwyższy w Europie wskaźnik zabójstw na drogach (świadomie użyłam tego słowa) zdecydowanie odstrasza od korzystania z tych dróg, a kiedy nie ma pociągu ani autobusu na dalszą trasę, trzeba wsiąść w auto, ale jazda jest stresem, zamiast przyjemnością, jak kiedyś.

Dlatego w grze chciałabym od tego odpocząć, a nie fundować sobie kolejny stres.

No cóż, w Czechach jeździ się zupełnie inaczej, więc nawet się nie dziwię, że oni takich potrzeb nie rozumieją... Puszcza oko