Ekskluzywne gry dla PS4, na jakie czekamy w 2016 roku


bigboy177 @ 19:46 15.12.2015
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Przygotowaliśmy krótkie zestawienie gier ekskluzywnych, jakie w 2016 roku zadebiutują na konsoli PlayStation 4.

Minione 12 miesięcy, choć pełne gier, nie były jakoś szczególnie atrakcyjne dla posiadaczy konsoli PlayStation 4. Debiutowało na niej wiele tytułów, w tym także sporo ekskluzywnych, ale trzeba uczciwie przyznać, że największym hitem, niedostępnym nigdzie indziej, okazało się Bloodborne. Reszta produkcji, z Until Dawn i The Order: 1886 na czele, po prostu w takim czy innym stopniu zawiodło. A jak wygląda rok 2016? Zapowiada się smakowicie, przynajmniej jeśli założymy, że wiele wyczekiwanych od lat projektów wreszcie ujrzy światło dzienne. Zobaczmy zatem, co potencjalnie dostaniemy w ciągu kolejnych 12 miesięcy, jeśli chodzi o projekty ekskluzywne dla PS4.

Uwaga: Jako grę ekskluzywną traktujemy projekt, który nie będzie dostępny na Xboksie One, ale może np. zadebiutować na komputerach PC.

Firewatch9 luty 2016

Już w lutym pierwsza, dość intrygująca premiera. Firewatch nie jest może wielkim przebojem AAA, ale zapowiada się ciekawie. Wcielamy się tu bowiem w rolę strażaka, którego zadaniem jest patrolowanie lasów i pilnowanie, aby nie dochodziło do pożarów. Fabuła przedstawia nam moment, kiedy główny bohater, niejaki Henry, zmuszony jest do opuszczenia swojej strażnicy, celem… no właśnie w sumie nie wiadomo po co. Najpewniej ktoś jest zagrożony, a my musimy mu pomóc. Więcej szczegółów w najbliższych tygodniach, a debiutu spodziewajcie się już 9 lutego 2016 roku.

Street Fighter V16 lutego 2016

Zaledwie kilka dni po premierze Firewatch kolejny ciekawy tytuł, tym razem z gatunku AAA – mowa tu o Street Fighter V. Produkcja dostępna będzie zarówno dla posiadaczy konsol PlayStation 4, jak i właścicieli blaszaków. Jak na Ulicznego Wojownika przystało, potyczki będą dynamiczne, wciągające i efektowne. Całość podano zaś w przyjemnej, kreskówkowej oprawie, z której słynie saga. Premiera odbędzie się 16 lutego 2016 roku.

Uncharted 4: Kres Złodzieja18 marca 2016

Zdecydowanie jedna z najgłośniejszych i najbardziej wyczekiwanych gier, przeznaczonych ekskluzywnie dla konsoli PlayStation 4. Uncharted 4: Kres Złodzieja zaserwuje nam więcej tego, do czego zdążyły nas przyzwyczaić trzy poprzednie (stacjonarne) części. Co ważne, będzie to najprawdopodobniej ostatni rozdział przygód Nathana Drake’a. Na to przynajmniej wskazują krążące w sieci informacje. Czy marka dalej będzie rozwijana? Tego nie wiemy. W każdym razie warto zaznaczyć w kalendarzu dzień 18 marca 2016 roku. Wtedy, przedsięwzięcie zagości w sklepach.

Ratchet & Clank12 kwietnia 2016

Ostatnia gra z doprecyzowaną datą premiery, jeśli chodzi o projekty ekskluzywne dla konsoli PlayStation 4, to swoisty remake pierwszej odsłony serii Ratchet & Clank. Twórcy nie szykują dla nas jedynie lepszej oprawy wizualnej, poprawiono bowiem także sterowanie oraz scenki przerywnikowe, a jakby tego było mało, będą także nowe rodzaje broni oraz wcześniej niedostępne poziomy. Wszystko po to, aby jak najlepiej przedstawić nam początki niesamowitej znajomości dwójki tytułowych bohaterów. Premiera nastąpi 12 kwietnia 2016 roku, wyłącznie na PS4.

No Man's Skyczerwiec 2016

Kolejne intrygujące dzieło, niebędące reprezentantem gier AAA, ale warte uwagi to No Man's Sky. Ten „symulator” kosmiczny do dnia dzisiejszego okryty jest tajemnicą i nikt tak naprawdę nie wie, jak całość będzie funkcjonować. Wiadomo tylko tyle, że naszym zadaniem będzie przemierzanie wszechświata (wraz z innymi graczami), zwiedzanie przeróżnych planet i gromadzenie surowców. A co dalej? Przekonamy się najprawdopodobniej w czerwcu 2016 roku. Na ten miesiąc została bowiem wyznaczona przybliżona data premiery tytułu.

Sprawdź także:

The Last Guardian

Premiera: 06 grudnia 2016
PS4

The Last Guardian to trzecia z kolei przygodowa gra akcji przygotowana przez Team ICO - autorów ICO i Shadow of the Colossus. Cała trylogia dostępna jest na wyłączność ko...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   20:27, 15.12.2015
Z nadchodzących gier na PS4 najbardziej czekam na Uncharted 4. Jeśli chodzi o pozostałe to Horizon i Ratchet and Clank zapowiadają się interesująco.
0 kudosremik1976   @   22:51, 15.12.2015
Aż dziwne, że jeszcze nic nie wspominają o Beyond Good and Evil 2. Uśmiech Dla mnie może z dwa tytuły były by interesujące i nie ma wśród nich Uncharted 4.
0 kudosKrru   @   23:01, 15.12.2015
Zapomniałem już o Deep Down. Nie zagram w to, bo nie lubię gier wieloosobowych. Szkoda, że nie ma kampanii dla jednego gracza, bo wygląda dobrze.
0 kudosFox46   @   02:48, 16.12.2015
Pierwszy i drugi kwartał 2014 prezentuje się średnio albo raczej słabo. Uncharted 4 jedynie mocny tytuł i nowy Richet. To dwa Exy w przeciągu kilku miesięcy, z czego reszta jest pod znakiem zapytania.
0 kudosPietek=)   @   09:49, 16.12.2015
Zapowiada się w końcu rok z grami wartymi uwagi.
Uncharted 4 to absolutny pewniak tak samo jak Ratchet & Clank. Martwię się o Horizon bo pomimo że pomysł na rozgrywkę ciekawy to może wkraść się schematyczność - obym się mylił. Street Fighter V i Tekken 7 mnie nie interesują choć może zmieni się to po premierach. O Deep Down można już zapomnieć - gra o której była mowa jeszcze przed premierą PS4. Najbardziej ciekawi mnie Hellblade choć urywek gamepaly'u mnie nie przekonuje jak dotąd. The Last Guardian również od lat się ciągnie ale mimo to czekam.
0 kudosMicMus123456789   @   16:11, 16.12.2015
Zdecydowanie Horizon: Zero Dawn wygrywa zestawienie, przynajmniej według mnie Dumny
0 kudosKreTsky   @   00:13, 19.12.2015
Pare fajnych gierek bedzie. Horizon i Hellblade naprawde fajnie sie zapowiadaja, no i oczywiscie Uncharted. Trzeba troche czasu na przyszly rok se zorganizowac ;]
Dodaj Odpowiedź