E3 '14: Podsumowanie konferencji Sony


bigboy177 @ 00:29 11.06.2014
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Tegoroczna konferencja Sony podczas E3 na pewno nie była najbardziej emocjonującą w historii, ale jednocześnie nie sposób nie zauważyć, że wydawca zaprezentował sporo ciekawych gier. Było kilka projektów wewnętrznych studiów, garść gier ekip zewnętrznych oraz nieco produkcji niezależnych.

Tegoroczna konferencja Sony podczas E3 na pewno nie była najbardziej emocjonującą w historii, ale jednocześnie nie sposób nie zauważyć, że wydawca zaprezentował sporo ciekawych gier. Było kilka projektów wewnętrznych studiów, garść gier ekip zewnętrznych oraz nieco produkcji niezależnych. Myślę, że każdy był w stanie znaleźć coś dla siebie, mimo że wielu zapowiedzi niestety zabrakło (np. God of War albo The Last Guardian).

Sony na E3 2014
Przechodząc do rzeczy, prezentacja zaczęła się od krótkiej zajawki trybu współpracy w Killzone: Shadow Fall, a następnie przeskoczono do Destiny, zdradzając, że najnowszy projekt studia Bungie będzie najpierw dostępny dla posiadaczy PlayStation 4, a część wybrańców będzie w stanie zagrać w niego już w najbliższy czwartek. Twórcy gry wysłali bowiem do niektórych graczy specjalne kody, umożliwiające przystąpienie do testów alfa.

Po Destiny przyszła kolej na inFamous: Second Son, a konkretniej na pierwszy fabularny dodatek do tegoż projektu, zatytułowany First Light. DLC jest samodzielne, a to oznacza, że do jego odpalenia nie trzeba posiadać podstawki. Mimo to jest ona wskazana, albowiem dzięki temu dostajemy jakieś nieujawnione bonusy. Główny bohaterem rozszerzenia jest dziewczyna zwana Fetch, przyjaciółka Delsina Rowe z podstawki.

Trzeci tytuł z kolei to LittleBigPlanet 3. Na scenę wychodzi grupa ludzi ze studia MediaMolecule i wspólnie prezentują oni swoje dzieło. Z czym mamy do czynienia wie każdy, kto miał przyjemność zagrać w którąkolwiek z dwóch poprzednich części. Znowu biegamy pacynkami (tym razem czterema różnymi rodzajami) i staramy się rozwiązywać drobne zagadki, unikać przeszkód, a okazyjnie kogoś ubić.Atrakcji ciąg dalszy, a na ekranach sceny pojawia się nowy materiał ukazujący rozgrywkę w The Order: 1886. Tytuł prezentuje się fenomenalnie, a film, z którym mamy do czynienia zarysowuje lekko klimat survival horroru. Główny bohater musi bowiem uciec przed krwiożerczą, znacznie większą i silniejszą od niego bestią.

W chwilę po tym, jak The Order: 1886 podgrzało emocje, do punktu wrzenia doprowadza je zapowiedź kolejnego projektu From Software. Gry stanowiącej duchowego następcę Demon’s Souls, a zatytułowanej Bloodborne. Zwiastun, który widzimy na scenie nie zdradza żadnych konkretów na temat projektu, ale bez najmniejszego problemu poczuć można mroczny, nieco psychodeliczny nastrój, tak charakterystyczny nie tylko dla Demon’s Souls, ale również Dark Souls.

Pozostajemy przy krwawej tematyce, albowiem następna gra podczas konferencji Sony to Dead Island 2 – jak dla mnie, największe zaskoczenie imprezy. Tym bardziej, że projekt nie jest w rękach studia Techland, ale ekipy Yager, od której dostaliśmy m.in. świetne Spec Ops: The Line. Gra przenosi nas do świata pełnego nieumarłych, a naszym terenem działań staje się zainfekowany wycinek Kalifornii. Wybucha w nim epidemia, a władze USA stawiają potężny mur, odgradzający metropolię od reszty kraju. W ten sposób chcą uratować populację, a przy okazji wszystkich we wnętrzu murów skazują na prawdziwe piekło.

Następna gra to klasyczna przygotówka, Grim Fandango. Sony postanowiło dać zielone światło twórcy, Timowi Schaferowi, na przywrócenie jej dawnej świetności. Dlatego deweloper zasiadł do deski kreślarskiej i opracowuje dla nas remake. Dostaniemy lepszą oprawę audio-wizualną oraz lekko usprawnioną mechanikę rozgrywki, dopasowaną do dzisiejszych realiów.

Sony nie zwalnia, a kolejne prezentacje przynoszą fragmenty rozgrywki oraz zwiastuny z kilku bardzo mocno wyczekiwanych gier. Na pierwszy ogień idzie gameplay z Mortal Kombat X oraz z Batman: Arkham Knight. Następnie możemy oglądnąć klimatyczny zwiastun Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, a po nim zapowiedź PeCetowej i next-genowej wersji GTA V. Konferencja kończy się trailerem ukazującym Uncharted 4.Prócz gier, na konferencji pochwalono się też osiągnięciami samej konsoli. Zapowiedziano otwarte beta testy PlayStation Now, jak i cenę PlayStation TV. Niestety żadna z tych usług nie jest w tym momencie planowana dla Polski, a w związku z tym, nie wypada się nimi emocjonować.

Aha, zapomniałbym, YouTube znajdzie się w menu przycisku Share, pozwalającego udostępniać filmy. Już niedługo będzie więc dało się montować gameplay i wrzucać go do najpopularniejszego serwisu filmowego świata.

Wszystkie powyższe doniesienia, a nawet kilka więcej znajdziecie poniżej.

● Destiny - (zwiastun);
● inFamous: Second Son - First Light (zapowiedź);
● LittleBigPlanet 3 - (zapowiedź);
● The Order: 1886 - (nowy gameplay, edycja kolekcjonerska);
● Bloodborne - (zapowiedź);
● Dead Island 2 - (zapowiedź, nowe detale);
● Remake Grim Fandago - (zapowiedź);
● Mortal Kombat X - (gameplay);
● Batman: Arkham Knight - (gameplay);
● GTA V - (zapowiedź wersji PC i next-genowej);
● Uncharted 4: Thief’s End - (zwiastun, dodatkowe informacje);
● Ratchet & Clank - (zapowiedź remaku i zwiastun filmu);
● No Man’s Land - (zapowiedź);
● YouTube na PS4 – (zapowiedź);
● The Last of Us: Remastered - (premiera);
● Diablo III - (clickery w Diablo III).

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKreTsky   @   00:42, 11.06.2014
Zabrakło zwiastuny Destiny, jest tam tylko kilka sekund jak bundla pokazują.
0 kudosFox46   @   01:15, 11.06.2014
Ogólnie też słabo, no te targi nie były jakieś super na które można było wyczekiwać. Mnie bardzo brak było God of War, szkoda że nie zapowiedzieli jakiejś nowej odsłony.
0 kudosfrycek88   @   12:12, 11.06.2014
Ale też obecne czasy nie są dla gier specjalnie urodzajne. Kiedyś rozmaitych premier, zapowiedzi newsów było więcej, każdego roku wychodziło kilkanaście świetnych tytułów. Ten rok i te targi i tak oceniam nie najgorzej.
0 kudosbinio1   @   22:41, 11.06.2014
Brakuje mi jednej gierki Let it Die chyba też była pokazana co? i do tego sony ex hmm
Ogólnie lepiej niż m$ choć bardziej długoterminowo. Ludzie czekali na gow czy cokolwiek na temat dawno porzuconego widma The Last Guardian. A ja nie bo tak się składa że Kratos został wyeksploatowany do cna. I jakakolwiek próba reanimacyjna pogrążyłaby klasykę i skrzywiła ogólny obraz dzieła. Myślę że jeszcze nie czas na nową przygodę z bogiem wojny w roli głównej i niech tak pozostanie Amen Uśmiech
Sony wypadło znacznie ciekawiej niż m$ choć i tak najlepszą grą może inaczej najładniejszą grą e3 jest far cry4 i to już w listopadzie nacieszymy nasze oczęta tą wspaniałą produkcją od ubików.
Mam tylko nadzieję że do tego czasu wybiorę już sprzęt na nadchodzące lata.
0 kudosFox46   @   18:09, 16.06.2014
na SONY było więcej Indyków niż Exów czy konkretnych gier. SONY miało to do siebie zawsze że miażdżyło Microsoft Exami.... na tych targach nawet tego nie zrobili.
Dodaj Odpowiedź