E3 '14: Podsumowanie konferencji Ubisoftu


bigboy177 @ 17:46 10.06.2014
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Konferencje podczas targów E3 to najczęściej świetny sposób na to, aby dowiedzieć się co szykują najwięksi wydawcy w branży. Tegoroczna edycja imprezy nie była niestety szczególnie rozbrajająca, ale mimo to kilka ciekawych projektów można było zobaczyć.

Konferencje podczas targów E3 to najczęściej świetny sposób na to, aby dowiedzieć się co szykują najwięksi wydawcy w branży. Tegoroczna edycja imprezy nie była niestety szczególnie rozbrajająca, ale mimo to kilka ciekawych projektów można było zobaczyć. Zaraz po prezentacjach propozycji Microsoftu oraz Electronic Arts, przyszła kolej na Ubisoft. Aby łatwo było Wam ogarnąć wszystko, to co francuski wydawca ze sobą przywiózł do Los Angeles, mamy dla Was podsumowanie.

Ubisoft na E3 2014

Konferencja Francuzów rozpoczęła się dość mocnym akcentem. Pierwszą grą w ich portfolio okazało się Far Cry 4. Wydawca przyjechał na targi z dwoma materiałami filmowymi. Jeden z nich zobaczyliśmy na jego własnej konferencji, a drugi na prezentacji Sony. Film, który był emitowany podczas prezentacji Ubisoftu był wstępem do rozgrywki. Świetnie nakreśla on klimat, głównie ze względu na charyzmatycznego antagonistę, którego deweloper określił jako takiego kumpla z liceum, z którym fajnie się bawiło, ale który od zawsze robił wrażenie kogoś, kto wcześniej, czy później skończy w pierdlu.

Niedługo po prezentacji Far Cry 4 rozpoczęła się demonstracja The Division. Niestety nie pokazano nowych fragmentów rozgrywki, a jedynie zwiastun, którego zadaniem było nakreślenie nam wydarzeń, jakie doprowadziły do upadku ludzkości w grze. Widzimy więc powoli niszczejące miasta, umierających ludzi i rodzące się rozłamy. Wiadomo, że gameplay byłby bardziej satysfakcjonujący, ale i bez niego nie sposób było narzekać. Pewnie dlatego, że podczas konferencji Microsoftu zobaczyliśmy nowe fragmenty rozgrywki w grze. Jeśli jeszcze ich nie widzieliście, to zachęcam, są u nas na stronie.

Następne w kolejce jest Assassin’s Creed: Unity. W tym przypadku wydawca zaprezentował świetny pre-renderowany zwiastun, jak również nowe fragmenty gameplayu, ukazujące tryb dla jednego gracza. W trakcie dema poznaliśmy też datę premiery najnowszej odsłony sagi. Niestety nie dowiedzieliśmy się niczego na temat edycji przeznaczonej dla konsol poprzedniej generacji. Ubisoft promował wyłącznie wydanie dla komputerów PC oraz next-genów.


Kolejna demonstracja to The Crew. Gra nadal wygląda całkiem nieźle, ale mnie osobiście nie przekonuje. Głównie ze względu na to, że miałem przyjemność w nią zagrać i uważam, że model prowadzenia aut jest bardzo słaby. Zresztą podobne odczucia mam co do prezentacji, na której przedstawiono jedynie zwiastun. Po The Crew przyszła zapowiedź Just Dance oraz ShapeUp. Oba tytuły związane są z kontrolerami ruchowymi. W pierwszym tańczymy, a w drugim staramy się poprawić swoją formę. Na pewno znajdą się zwolennicy takiej rozrywki, ale do mnie ona nie przemawia.

Po lekkim spadku formy, Ubisoft kończy z mocnym uderzeniem, emitując materiał promujący grę Rainbow Six: Siege. Taktyczna strzelanka zapowiada się całkiem ciekawie, ale w mojej opinii nie zaprezentowano nam rozgrywki, jak twierdzi francuski wydawca, a pre-renderowany film, pokazujący jak owa rozgrywka MOŻE wyglądać. Mnie osobiście to nie przekonało. Nie lubię tego typu ściem, a w tym przypadku według mnie z takową mieliśmy do czynienia.

● Far Cry 4 - (zwiastun i gameplay, szczegóły o trybie współpracy);
● The Division - (zwiastun);
● Assassin’s Creed: Unity - (zwiastun, gameplay i data premiery);
● The Crew - (data premiery i zwiastun);
● Just Dance 2015 - (zapowiedź, data premiery);
● Rainbow Six: Siege - (zapowiedź i gameplay, dlaczego anulowano Patriots);
● Valiant Hearts: The Great War - (zajawka).

Kolejne podsumowanie, tym razem konferencji poświęconej grom od Sony już wkrótce. Zostańcie więc z nami!

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   17:54, 10.06.2014
Nie mnie jednak i tak Ubisoft wydało słabo ogólnie te targi nie były jakieś super udane a podsumowując były po prostu mocno średnie.

Większe wrażenie zrobiły gry multiplatformowe niż gry Ekskluzywne na daną platformę. Których było bardzo bardzo mało, nie wliczając w to gier Arcade/Indie.
0 kudossebogothic   @   18:53, 10.06.2014
Wg mnie Ubi miało najlepszą konferencję z tej wielkiej czwórki (EA, Ubisoft, Microsoft, Sony). Pokazali sporo gier i co najważniejsze niemal do każdej był fragment gameplayu. Szczególnie pozytywnie zaskoczył mnie nowy Assassin, choć jakimś wielkim fanem serii nie jestem (dopiero zaczynam z nią swoją przygodę) to muszę przyznać, że prezentuje się świetnie. Far Cry 4 też prezentuje się w porządku, choć główny antagonista mocno przypomina Vaasa.
0 kudosfrycek88   @   12:17, 11.06.2014
Z ubi softu chciał bym pograć jedynie w Far Cry.
0 kudosFox46   @   18:06, 16.06.2014
Cytat: frycek88
Z ubi softu chciał bym pograć jedynie w Far Cry.


Ja chyba tak samo tylko Far Cry 4 bo nic innego ciekawego nie było.............