Prezentownik 2013 - gry niezależne


zvarownik @ 16:22 05.12.2013
Kamil "zvarownik" Zwijacz

Skoro swoje prezentowniki dostały popularne gry pudełkowe, to postanowiłem przygotować także coś dla fanów gier niezależnych. Wybór był niezmiernie ciężki, wszak właściwie w każdym tygodniu w świecie indie ukazuje się coś wartego uwagi, ale jakoś udało się odcedzić z tego morza produkcji kilka wyjątkowych perełek.

Skoro swoje prezentowniki dostały popularne gry pudełkowe, to postanowiłem przygotować także coś dla fanów gier niezależnych. Wybór był niezmiernie ciężki, wszak właściwie w każdym tygodniu w świecie indie ukazuje się coś wartego uwagi, ale jakoś udało się odcedzić z tego morza produkcji kilka wyjątkowych perełek.Shadowrun Returns (PC, Mob):

Jeden z najcieplej przyjętych projektów sfinansowanych w serwisie Kickstarter. Turowa gra RPG, w której kierujemy losami grupki najemników, podejmujących się, oczywiście za odpowiednią kwotę, nawet najcięższych zadań. Akcja rozgrywa się w roku 2050, kiedy to dwa typy wirusów - VITAS oraz HMHVV - pozwoliły na wyodrębnienie się ras znanych głównie z powieści fantastycznych (elfy, orki, gobliny itd.), a także ich mutacje (wilkołaki, ghoule, wampiry). Idealna pozycja dla fanów oldskulowych gier fabularnych.

Recenzja gry Shadowrun Returns
Antichamber (PC):

Gra FPP traktująca o eksploracji, stworzona w oparciu o technologię Unreal Engine, w której przemierzamy niezwykły labirynt. Pomieszczenia w tym szalonym miejscu same zmieniają kształt, tworzą się i niszczą. To samo może robić osoba grająca, która z czasem poznaje kolejne techniki, pozwalające na przejście do dalszych etapów. Tytuł posiada niecodzienny, psychodeliczny styl graficzny.

Recenzja gry Antichamber
Guacamelee! (PC, PS3, PSV):

Pozycja dedykowana miłośnikom szalonych platformówek. Gracz wciela się w Juana Aguacate - Meksykanina, który postanawia uratować córkę El Presidente z rąk porywacza Evil Charro Skeleton. Rozgrywka nawiązuje do produkcji pokroju Metroida i Outland, oferując mnóstwo zręcznościowych sekwencji i tonę starć z przeciwnikami. Natomiast klimat aż ocieka meksykańską kulturą.

Recenzja gry Guacamelee!


Sprawdź także:

Gone Home

Premiera: 15 sierpnia 2013
PC

Gone Home to pierwszoosobowa gra przygodowa, utrzymana w konwencji horroru. Produkcja jest pierwszym projektem studia The Fullbright Company założonego przez twórców taki...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?