Przegląd komiksów, książek oraz filmów z serii Assassin's Creed


Materdea @ 11:17 01.11.2013
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Seria Assassin’s Creed to nie tylko gry wideo, ale także dzieła w wersji papierowej oraz adaptacje filmowe, tudzież animowane. Wbrew pozorom, biblioteka książek z tego uniwersum jest całkiem spora i bogata.

Seria Assassin’s Creed to nie tylko gry wideo, ale także dzieła w wersji papierowej oraz adaptacje filmowe, tudzież animowane. Wbrew pozorom, biblioteka książek z tego uniwersum jest całkiem spora i bogata. Z racji tego, iż swoją premierę miała czwarta „duża” część serii (ta growa) na konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3, przedstawiamy Wam spis wszystkich najważniejszych pozycji książkowych i filmowych ze świata Assassin’s Creed. Poprzednio mogliście poczytać o wszystkich grach z tego cyklu.Komiksy:Assassin's Creed: Graphic Novel (premiera EU: 16 listopada 2007)

„Graficzna powieść” to przede wszystkim 16-stronicowy komiks, mający za zadanie promować nową markę Ubisoftu. Dołączany do limitowanej edycji pierwszego Assassin’s Creeda, dziś jest nie lada gratką dla kolekcjonerów i fanów serii o zakonie Asasynów. Historia zaprezentowana na kartach Graphic Novel stanowi prequel do wydarzeń ukazanych w „jedynce”, opisujący akcję z perspektywy zarówno Desmonda, współczesnego asasyna porwanego przez korporację Abstergo, jak i Altaira – jego średniowiecznego przodka.


Assassin's Creed: Desmond (premiera EU: 11 listopada 2009)

„Desmond” zapoczątkował komiksową trylogię Assassin's Creed. Wydany w 2009 roku przedstawia losy – a jakże – współczesnego asasyna, Desmonda Milesa. Korzystając z Animusa przenosi się we wspomnienia poszczególnych przodków, zaczynając od Auqilusa – starożytnego pra-asasyna, działającego w Rzymie jeszcze przed Chrystusem. Później pojawiają się starzy znajomi, a więc Altair i Ezio. Pod koniec nowojorski barman znów wchodzi do Animusa – stanowi to wstęp dla drugiej części tego cyklu.Assassin's Creed: Aquilus (premiera EU: 12 listopada 2010)

Teraźniejszy skrytobójca doszukuje się zdrady w bractwie – przenosząc się w przeszłość musi rozwiązać problem przeciekania informacji i jawnego, choć tajemniczego, wyrzeczenia się stroju asasyna. Epizod różni się od gier wideo tym, że ukazuje losy rzymianina imieniem Aquilus. Starożytny zabójca walczył z templariuszami już wtedy, gdy nikt nie śmiał ich nawet tak nazywać.


Assassin's Creed: Accipiter (premiera EU: 1 grudnia 2011)

Accipiter to ostatnie dzieło trójodcinkowego, komiksowego wydania alternatywnej historii serii Assassin’s Creed. Za komiks ponownie odpowiada duet Eric Corbeyran (Pieśń Strzyg, XIII Mystery) i rysownik Djillali Defali (Uchronies), zaś akcja znów przenosi nas na brukowane uliczki starożytnego Rzymu. Wyścig po enigmatyczny artefakt nazwany Ankh nabiera rozpędu – nie może on wpaść w niepowołane ręce. Ogromną rolę w walce z przeciwnikami o niego, odgrywa kuzyn Aquiliusa, tytułowy „Jastrząb” (z łaciny Accipiter to właśnie jastrząb). Historia kończy się cliffhangerem, który jednocześnie otwiera drogę do fabuły kolejnego tomu pt. „Hawk”. Ukaże się on pod koniec bieżącego roku.


Assassin's Creed: The Fall (premiera pierwszego epizodu EU: 10 listopada 2010)

„Upadek” nie jest w żadnym stopniu powiązany z przed momentem opisaną serią komiksów. To oddzielny twór, wykonany przez Karla Kerschla i Camerona Stewarta. Wydawany w częściach opowiada o przygodach rosyjskiego Asasyna, Nikolaia Orelova, żyjącego na przełomie XIX i XX wieku.


Sprawdź także:

Assassin's Creed

Premiera: 16 listopada 2007
PS3, PC, XBOX 360

Assassin's Creed jest miksem gry akcji i skradanki, stworzonym przez autorów słynnego Prince Of Persia: Piaski Czasu. Gra główny nacisk kładzie na eksterminację przeciwni...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?