Grand Theft Auto V: Rockstar odpowiada na pytania graczy


Dirian @ 02:01 03.07.2013
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Wrześniowa premiera Grand Theft Auto V zbliża się wielkimi krokami, a Rockstar co chwilę zalewane jest falą kolejnych pytań ze strony graczy. Firma wybrała więc najciekawsze z nich i udzieliła odpowiedzi.

Wrześniowa premiera Grand Theft Auto V zbliża się wielkimi krokami, a Rockstar co chwilę zalewane jest falą kolejnych pytań ze strony graczy. Firma wybrała więc najciekawsze z nich i udzieliła odpowiedzi. Jako że pada tutaj sporo ciekawych informacji, pokusiliśmy się o przetłumaczenie całości. Tak więc, lecimy.

1. "Czy kiedykolwiek zobaczymy gameplay z GTA V?"

Odp. Tak, niebawem (lub we wrześniu, jeżeli nie chcesz oglądać go przed premierą). Pierwszy oficjalny materiał prezentujący gameplay dostępny będzie już wkrótce.

2. "Cześć Rockstar, jestem bardzo zainteresowany planami wydania GTA V na PC." - pyta jeden z graczy. "Prawdopodobnie byliście już o to pytani, ale czy GTA V zmierza także na konsole nowej generacji?" - dopytuje inna osoba.

Odp. Jedyna wersja gry, jaką zapowiedzieliśmy, to ta na Xboksa 360 i PlayStation 3. Na ten moment nie mamy nic do powiedzenia na temat next-genowej czy pecetowej edycji, ponieważ w całości skupiamy się na zaoferowaniu jak najlepszych doświadczeń posiadaczom konsol obecnych na rynku.

3. "Kiedy otrzymamy jakieś informacje o trybie multiplayer w GTA V?"

Odp. Oczekujcie pierwszych detali już niebawem - nazwaliśmy ten tryb Grand Theft Auto Online i jesteśmy podekscytowani, że latem będziemy mogli Wam go pokazać.4. "Witam Rockstar, mam pytanie: czy będzie jakaś różnica pomiędzy wersją gry na Xboksa 360 a PlayStation 3?"

Odp. Gracze mogą oczekiwać takich samych doświadczeń na Xboksie 360 i PlayStation 3, ponieważ obie wersje gry powstawały równolegle. Podobnie jak w innych naszych grach, GTA V wygląda i działa tak samo bez względu na to, na której konsoli grasz. Jesteśmy podekscytowani, że gracze obu platform doświadczą tego samego GTA V we wrześniu. Ewentualne różnice wizualne będą nieistotne.

5. "W jakim stopniu pojazdy oraz broń będą modyfikowalne?”

Odp. Nie zdradzając szczegółów, możemy powiedzieć, że w dużym stopniu będzie można modyfikować broń oraz pojazdy. Więcej informacji już wkrótce.

6. "Rockstar, jak dużo płyt wejdzie w skład edycji na Xboksa i PlayStation 3? Pytam, ponieważ zastanawiam się z ilu płyt będę musiał skorzystać w celu zainstalowania gry na dysku mojego Xboksa 360."

Odp. Gra będzie wymagała zainstalowania zarówno na Xboksie 360, jak i PlayStation 3. Na Xboksa GTA V trafi na dwóch płytach. Dysk numer 1 będzie wykorzystywany do jednorazowej instalacji, dysk numer 2 posłuży do grania w grę. Po instalacji gracz będzie mógł cieszyć się zarówno Grand Theft Auto V, jak i Grand Theft Auto Online bez konieczności zmieniania płyt. Wstępna instalacja będzie wymagała dysku twardego lub zewnętrznego flash USB 16 GB z co najmniej 8GB wolnej przestrzeni. W przypadku dysku flash musi być to sprzęt z przynajmniej USB 2.0, z minimum 15 MB/s prędkości odczytu i odpowiednio sformatowany do użytku przez konsolę. Na PlayStation 3 gra wyląduje na jednej płycie i zawartość zostanie zainstalowana od razu po wsadzeniu jej do napędu. Instalacja zajmie około 8 GB i od razu po jej ukończeniu będzie można przystąpić do gry.


7. "Jeżeli będą grał Trevorem, mogę oddalić kamerę, zobaczyć gdzie jest Michael, a następnie pojechać go zabić, grając jako Trevor?"

Odp. W otwartym świecie, postacie będą kroczyły własnymi drogami i żyły swoim życiem, więc nie zawsze łatwo namierzymy je w tak rozległym mieście, jak Lost Santos lub innych miastach, rozsianych po Blaine Conty, ale będziecie w stanie je znaleźć. Gdy to zrobicie (albo po prostu zadzwonicie do nich i umówicie spotkanie), będziecie mogli udać się w ich kierunku, drażnić się z nimi, zaatakować, ale nie będziecie w stanie ich zabić. Mają oni bowiem niesamowite zdolności regeneracyjne i dobre ubezpieczenie zdrowotne. Gra bazuje na rozgrywce trzema postaciami, więc nie miałoby to sensu. Jeżeli gracz jest zdeterminowany, znajdzie sposób na mocne zranienie jednego z bohaterów i przełączając się na niego, zostanie po prostu przeniesiony do szpitala i rozpocznie rozgrywkę w miejscu, w którym ją przerwał.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudostomekreg   @   10:12, 03.07.2013
Jestem pełen obaw odnośnie posługiwania się trzema postaciami. Czy będzie można nawiązać emocjonalną więź ze swoją postacią? Czy będziemy mogli się utożsamić ze swoim protagonistą czy zwyczajnie polubić? Zobaczymy jakie rozwiązania zastosowali twórcy z RockStar bo do tej pory nie spotkałem się z system, który byłby w pełni zadowalający, przykładem tu jest The Fuse.
0 kudosMicMus123456789   @   11:50, 03.07.2013
Nie ma nic o wersji na PC więc nic ciekawego nie powiedzieli.
0 kudosFox46   @   12:19, 03.07.2013
Całkiem przyzwoite informację przynajmniej ich część. Czekamy do 17 września Dumny
0 kudosMaterdea   @   12:21, 03.07.2013
Cytat: MicMus123456789
Nie ma nic o wersji na PC więc nic ciekawego nie powiedzieli.
Podali do wiadomości, ile miejsca na dysku trzeba będzie zarezerwować. Uśmiech
0 kudosMicMus123456789   @   12:27, 03.07.2013
UP: I co z tego? Nie powiedzieli nic o porcie na PC, a to mnie właśnie najbardziej interesowało czyli jak niczego ciekawego się nie dowiedziałem.
0 kudosDirian   @   12:56, 03.07.2013
Jeżeli rzeczywiście będzie port na PC, to dowiemy się o nim dopiero po konsolowej premierze i to pewnie nie od razu, a w momencie, jeżeli gra się już dobrze sprzeda. Tak obstawiam.
0 kudosLucas-AT   @   12:58, 03.07.2013
Informacja o pecetowym porcie pojawi się ok. 5-6 miesięcy po premierze na PS3 i X360. Nie liczcie, że Rockstar zrobi to teraz.
0 kudosSinBoy   @   15:39, 03.07.2013
A mnie zastanawia jedno... Mamy sytuacje w której gramy np. Trevorem i goni nas policja czy tam inne służby. Ciekawe czy możemy sobie wówczas ułatwić grę i po prostu zmienić sobie bohatera i beztrosko bawić się następną postacią. Wiadomo, że przecież "nie trzeba tak robić" ale każdy sobie zdaję sprawę, że jak mamy coś podane na tacy to mamy tendencje do korzystania z tego. Taki przypadek mi się akurat nie podoba.
0 kudosLucas-AT   @   16:16, 03.07.2013
Cytat: SinBoy
A mnie zastanawia jedno... Mamy sytuacje w której gramy np. Trevorem i goni nas policja czy tam inne służby. Ciekawe czy możemy sobie wówczas ułatwić grę i po prostu zmienić sobie bohatera i beztrosko bawić się następną postacią. Wiadomo, że przecież "nie trzeba tak robić" ale każdy sobie zdaję sprawę, że jak mamy coś podane na tacy to mamy tendencje do korzystania z tego. Taki przypadek mi się akurat nie podoba.

Będzie zapewne tak, jak podczas misji rozgrywanej jednym bohaterem, czyli nie będzie dało się zmienić.
0 kudoszbychu5511   @   18:01, 03.07.2013
Z tego co zrozumiałem pokażą gameplay z trybu multi tak na mój rozum po co mieliby pokazać tryb sp ? skoro chcą abyśmy się " delektowali misjami " i nie tylko .
0 kudoskafel123full   @   09:43, 07.07.2013
Ciekawe info. Niby odpowiedzieli na pytania, ale jednak niewiele powiedzieli. Pozostaje tylko czekać do obiecywanego w najbliższym czasie gameplaya.
0 kudosfrycek88   @   17:35, 11.07.2013
MicMus123456789 Mi się wydaje że zrobią jak zawsze. Wersja PC wyjdzie z pół roku po konsolowych. Więc nie ma co się przejmować.
0 kudosMicMus123456789   @   18:16, 11.07.2013
A ja się będę przejmować póki się jasno nie określą.
Dodaj Odpowiedź