Grand Theft Auto V: Rockstar odpowiada na pytania graczy


Dirian @ 02:01 03.07.2013
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!


8. "Tak więc można przełączać się pomiędzy postaciami? Trevor, Michael i Franklin - możemy wybierać każdego z nich? I każdy ma osobne misje? - pyta jeden z graczy. "Jak wygląda zmiana postaci podczas misji?" - pada inne pytanie. "Czy przełączanie bohaterów jest konieczne?" - dopytuje trzecia osoba.

Odp. Michael, Franklin i Trevor żyją swoim własnym życiem, prowadzą je z odrębną grupą przyjaciół i mają nawet różne sposoby na spędzanie wolnego czasu. Gdy nie wykonujesz misji, możesz bez problemu przełączać się w czasie rzeczywistym pomiędzy nimi aby zobaczyć, co w danym momencie porabiają. Jako że mają oni różne charaktery, nie wiesz co w danym momencie będą robić - możesz w skórze Michaela wpaść w środek awantury rodzinnej, przerwać Franklinowi rozmowę z panienkami czy zobaczyć jak Trevor łamie prawo - lub cokolwiek innego. Jak i gdzie przełączysz się pomiędzy nimi, zależy wyłącznie od ciebie.

Dodatkowo, każdy z chłopaków będzie miał różne misje i roboty do wykonania. W niektórych misjach będziesz grać jako jeden charakter, w innych podążysz w duecie, a na jeszcze inne wyruszysz całą trójką, zawsze mogąc przełączyć się pomiędzy członkami grupy. Poza misjami to zależy od ciebie. Możesz grać jako jeden charakter albo połączyć przygodę z drugim bohaterem czy też dwójką z nich, albo przełączać się pomiędzy nimi.9. "Zdrowa" gra multiplayer w GTA IV jest dzisiaj naprawdę trudna do znalezienia. Mówiąc "zdrowa", mam na myśli grę dla zabawy. Zawsze gdy dołączam do rozgrywki, jest ona zmodowana albo zhakowana. Kiedy stworzę własną grę, dołączają do niej jacyś idioci i rujnują zabawę. Nie mogę ich wywalić bez głosowania. Zróbcie coś z tym, Rockstar!"

Odp. Odkąd GTA IV zostało wydane, tworzyliśmy coraz to lepsze metody do wychwytywania oszustów i zapobiegania im w każdej z naszych gier. Chociaż jeszcze nie ujawniliśmy, jakie konkretne nowe metody anty-cheat zastosowaliśmy w przypadku Grand Theft Auto V, jesteśmy skupieni na tworzeniu odpowiedniego poziomu rozgrywki, by była tak uczciwym i zabawnym (oraz "zdrowym", jak to mówiłeś) doświadczeniem, jak to tylko możliwe, dla każdego. Zawsze będą ludzie, którzy chcą oszukiwać, ale zrobimy co w naszej mocy by ich powstrzymać. Spędziliśmy masę czasu i kosztowało nas to sporo wysiłku by stworzyć niesamowite doświadczenie w trybie online, a wsparcie jest częścią tego pakietu.

10. "Czy plakat świata GTA V będzie dołączony, kiedy zakupię grę?"

Odp. Jak we wszystkich poprzednich częściach GTA, poczyniliśmy kroki do lepszej nawigacji po mieście dołączając do gry mapę. Wszystkim wersjom Grand Theft Auto V towarzyszyć będzie mapa ze wszystkimi szczegółami koniecznymi do nawigacji po mieście. Dużą zmianą w grze jest wielkość świata, wiec stworzyliśmy dwustronną mapę, aby mieć pewność, że gracze znajdą na niej wszystkie niezbędne do eksploracji terenu szczegóły. Mapa planu w innych edycjach gry nie będzie zawierała dodatkowych tajemnic.11. "Wyczuwam opóźnienie premiery" - pisze jedna z osób. "Mam nadzieję że R■ wyda grę 17 września i nie będzie ponownego opóźnienia."

Odp. Nie ma o co się martwić, więc nie jesteśmy do końca pewni co wyczuwasz. GTA V będzie dostępne na X360 i PlayStation 3 dokładnie 17 września.To by było na tyle. Z odpowiedzi udzielonych przez Rockstar można wywnioskować, że niedługo otrzymamy kolejne informacje na temat Grand Theft Auto V, w tym wyczekiwane szczegóły o trybie multiplayer i chyba jeszcze bardziej oczekiwany gameplay. Trzymamy więc rękę na pulsie i czekamy, a w międzyczasie mogę polecić nasze wrażenia z prezentacji gry, w której Lucas miał okazję uczestniczyć w maju.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudostomekreg   @   10:12, 03.07.2013
Jestem pełen obaw odnośnie posługiwania się trzema postaciami. Czy będzie można nawiązać emocjonalną więź ze swoją postacią? Czy będziemy mogli się utożsamić ze swoim protagonistą czy zwyczajnie polubić? Zobaczymy jakie rozwiązania zastosowali twórcy z RockStar bo do tej pory nie spotkałem się z system, który byłby w pełni zadowalający, przykładem tu jest The Fuse.
0 kudosMicMus123456789   @   11:50, 03.07.2013
Nie ma nic o wersji na PC więc nic ciekawego nie powiedzieli.
0 kudosFox46   @   12:19, 03.07.2013
Całkiem przyzwoite informację przynajmniej ich część. Czekamy do 17 września Dumny
0 kudosMaterdea   @   12:21, 03.07.2013
Cytat: MicMus123456789
Nie ma nic o wersji na PC więc nic ciekawego nie powiedzieli.
Podali do wiadomości, ile miejsca na dysku trzeba będzie zarezerwować. Uśmiech
0 kudosMicMus123456789   @   12:27, 03.07.2013
UP: I co z tego? Nie powiedzieli nic o porcie na PC, a to mnie właśnie najbardziej interesowało czyli jak niczego ciekawego się nie dowiedziałem.
0 kudosDirian   @   12:56, 03.07.2013
Jeżeli rzeczywiście będzie port na PC, to dowiemy się o nim dopiero po konsolowej premierze i to pewnie nie od razu, a w momencie, jeżeli gra się już dobrze sprzeda. Tak obstawiam.
0 kudosLucas-AT   @   12:58, 03.07.2013
Informacja o pecetowym porcie pojawi się ok. 5-6 miesięcy po premierze na PS3 i X360. Nie liczcie, że Rockstar zrobi to teraz.
0 kudosSinBoy   @   15:39, 03.07.2013
A mnie zastanawia jedno... Mamy sytuacje w której gramy np. Trevorem i goni nas policja czy tam inne służby. Ciekawe czy możemy sobie wówczas ułatwić grę i po prostu zmienić sobie bohatera i beztrosko bawić się następną postacią. Wiadomo, że przecież "nie trzeba tak robić" ale każdy sobie zdaję sprawę, że jak mamy coś podane na tacy to mamy tendencje do korzystania z tego. Taki przypadek mi się akurat nie podoba.
0 kudosLucas-AT   @   16:16, 03.07.2013
Cytat: SinBoy
A mnie zastanawia jedno... Mamy sytuacje w której gramy np. Trevorem i goni nas policja czy tam inne służby. Ciekawe czy możemy sobie wówczas ułatwić grę i po prostu zmienić sobie bohatera i beztrosko bawić się następną postacią. Wiadomo, że przecież "nie trzeba tak robić" ale każdy sobie zdaję sprawę, że jak mamy coś podane na tacy to mamy tendencje do korzystania z tego. Taki przypadek mi się akurat nie podoba.

Będzie zapewne tak, jak podczas misji rozgrywanej jednym bohaterem, czyli nie będzie dało się zmienić.
0 kudoszbychu5511   @   18:01, 03.07.2013
Z tego co zrozumiałem pokażą gameplay z trybu multi tak na mój rozum po co mieliby pokazać tryb sp ? skoro chcą abyśmy się " delektowali misjami " i nie tylko .
0 kudoskafel123full   @   09:43, 07.07.2013
Ciekawe info. Niby odpowiedzieli na pytania, ale jednak niewiele powiedzieli. Pozostaje tylko czekać do obiecywanego w najbliższym czasie gameplaya.
0 kudosfrycek88   @   17:35, 11.07.2013
MicMus123456789 Mi się wydaje że zrobią jak zawsze. Wersja PC wyjdzie z pół roku po konsolowych. Więc nie ma co się przejmować.
0 kudosMicMus123456789   @   18:16, 11.07.2013
A ja się będę przejmować póki się jasno nie określą.
Dodaj Odpowiedź