Meandry Serii: Scenariusz Resident Evil!


juve @ 10:05 06.04.2013
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.

Biblioteka gier wideo zawiera tytuły, które mogą się pochwalić wielką tradycją, głębią intelektualną i skomplikowaną fabułą. Do tego grona zalicza się marka zapoczątkowana przez Capcom, ojcem której jest legendarny Shinji Mikami.

Biblioteka gier wideo zawiera tytuły, które mogą się pochwalić wielką tradycją, głębią intelektualną i skomplikowaną fabułą. Do tego grona zalicza się marka zapoczątkowana przez Capcom, ojcem której jest legendarny Shinji Mikami. Od lat jesteśmy raczeni kolejnymi odsłonami gier spod tego szyldu, a że jest ich naprawdę sporo, to niczego nieświadomy gracz mógł się pogubić. Za ambicję powziąłem sobie uświadomienie Was i naświetlenie całej historii serii. Zapinać pasy i szykować spluwy, bo właśnie wjeżdżamy do Raccoon City!

Narodziny korporacji Umbrella

Od wieków, w zachodnim regionie słonecznej Afryki, żył w zupełnej izolacji od świata zewnętrznego klan Ndipaya, który skrywał intrygującą tajemnicę. Tradycje jakie tam panowały, mówiły o kultywowaniu daru natury - kwiatów Sonnentreppe - silnie trujących, aczkolwiek posiadających zdolności koegzystencji z komórkami ludzkimi, a nawet ich transformacji. Klan, aby wybrać lidera, od pokoleń zbierał się w sali zwanej Słonecznym Ogrodem, a ten który spożył kwiaty i uszedł z życiem zostawał mianowany nowym przywódcą. Sonnentreppe wpływały na uczestników, tym samym, ocalały otrzymywał nadludzkie zdolności.

Wszystko trwało w ten sposób nieprzerwanie do roku 1966, kiedy na miejscu pojawili się pierwsi obcy. Naukowa wyprawa została zorganizowana przez niejakiego Oswella O. Spencer'a – bardzo wpływowego Brytyjczyka, który zabrał ze sobą doktora Jamesa Marcus'a i Brandona Bailey'a. Odwiedziny w Słonecznym Ogrodzie zafascynowały członków wyprawy, zagarnęli oni próbki ze słonecznych kwiatów i, jak się później okazało, otrzymano szczep groźnego wirusa. Zafascynowani i świadomi siły nowego wirusa, postanowili zabrać go ze sobą na badania, wirus otrzymał nazwę Progenitor. Naukowcy po powrocie do kraju przekonali się o sile szczepu genetycznego albowiem Progenitor niebezpiecznie mutował wszystko, z czym wszedł w związek, a ponadto żadne inne rośliny nie chcą z nim koegzystować. Uznano, iż niezbędnym jest powrót na czarny ląd.Mieszkańcy terenów na których odbywały się badania zostają wysiedleni. Placówce badawczej przewodzi odtąd Brandon Bailey. W Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w górach Arklay, otaczających miasteczko Raccoon City, zostaje wybudowana posiadłość na zlecenie Spencera. Rezydencja jest przykrywką, a pod jej fundamentami znajduje się sporej wielkości, nowoczesny kompleks laboratoriów, służący dalszym badaniom nad Progenitorem. Projektantem kompleksu jest George Trevor, który okazuje się być zagrożeniem dla przedsięwzięcia, a więc Oswell decyduje się go zabić, a jego żonę i córkę włączyć w zakres badań. Uprowadzonym kobietom zaaplikowano wirus, niestety tylko córka, Lisa, uchodzi z życiem, ale jej ciało doznaje okropnym mutacjom. Aby uchronić się od oskarżeni i inspekcji, Oswell wraz z arystokratą Edwardem Ashworderm i doktorem Marcusem, rejestrują korporację o nazwie Umbrella, która oficjalnie zajmuje się produkcją leków.

Sprawdź także:

Resident Evil: Outbreak

Premiera: 17 września 2004
PS2

Resident Evil jest serią, która zwykła stawiać Gracza w mało konfortowej sytuacji: odddzielone od reszty świata miasteczko lub samotna wyspa. Szalejący wirus korporacji U...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosVerdungo   @   18:19, 06.04.2013
Przydatny artykuł, porządkuję trochę historię tego jak to wszystko się zaczęło. Szczególnie jeżeli ktoś nie grał w wersję "0".
0 kudosFox46   @   02:07, 07.04.2013
Bo Zero było przed wydarzeniami z RE1 tej z 1997 roku gry. Szkoda tylko że tak przesrali fabułę i zmienili zombie w jakieś Las Plagas co zupełnie pchnęło serię Resident Evil na całkowicie zupełnie inny tor, według mnie znacznie gorszy. RE 4 szło jeszcze ścierpieć, ale RE5 już nie a o RE6 już nie wspomnę.
To co według mnie cechowało RE to dobra fabuła, powiązane z nią wątki i dobre łamigłówki w postaci zagadek niektóre mniej bardziej wymagające. Dziś te wszystkie Elementy poszły na łeb na szyję, jednymi słowy w zapomnienie. Swoimi czasy CAPCOM tez jest sobie winien, wydał tez dużo średnich produkcji takich na siłę, związanych z zombie jak chociażby outbreak 1 i 2
Jak wypadnie Revelations przekonamy się w Maju
0 kudosSadzio   @   18:03, 11.04.2013
Drobna uwaga, Leon nie miał na nazwisko Claire tylko Kennedy Uśmiech Dla ludzi zapoznających się z serią brak ,,i" może być istotny.. A generalnie świetne wprowadzenie i kawał dobrej roboty, nie mogę się doczekać następnych części Uśmiech