Meandry Serii: Geografia The Elder Scrolls!


juve @ 10:55 25.11.2012
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.High Rock to ojczyzna Bretonów i Orków. Umiejscowiona jest na dalekiej, północno-zachodniej części Tamriel. Przybywamy tutaj przy okazji drugiej części gry.

Hammerfell to kolejna prowincja, która umiejscowiona jest na zachodzie. Jej klimat jest gorący. Tereny zalewają pustynie i pustkowia. Region jest ojczyzną Redguardów. To stąd rozpoczynają oni swoją wędrówkę po całym świecie, w poszukiwaniu lepszej przyszłości.Summerset Isle jest dowodem na artyzm twórców. Do tej pory nie mieliśmy okazji jej odwiedzić. To region matczyny rasy Altmerów (Wysokich Elfów) . Zalany archipelag dwóch wysp żyjących w koegzystencji materialnej, politycznej i społecznej. Rasa stworzyła tak zwane Dominium Aldmeri. Thalmor, pod zwierzchnictwem elfów, pełni funkcję ambasadora Aldmeri. Region słynie z bogactwa i dostojności. Z legend i zapisków wynika, że stolica zbudowana jest w oparciu o szkło i skrzydła owadów.Valenwood to gęsto zalesiona kraina, umiejscowiona na południowym zachodzie. Urbanistyka ma tutaj stonowany wydźwięk. Prowincja składa się wyłącznie z lasów, co wpływa bezpośrednio na wygląd miast i wiosek. To miejsce narodzin rasy leśnych elfów.Elsweyr graniczy od zachodu z gęstymi lasami Valenwood, a od wschodu z imperium Cyrodill. Region ten jest zamieszkały przez rasę Khajit (kotów). Tereny na północy – graniczące z imperium – są raczej jałowe i wymarłe, południe zaś tętni życiem. Fauna i flora kojarzyć się może z klimatami tropików. Elsweyr słynie z handlu, zarówno morskiego, jak i lądowego.Black Marsh to niemalże opuszczona i wyludniała część Tamriel. Są to słabo poznane tereny, głównie podmokłe i bagniste. Krąży wiele mitów i opowieści na temat tego, przez wielu przeklętego, miejsca. Na kartach historii Nirn nie doszukałem się wzmianki na temat jakichkolwiek ruchów urbanistycznych na tych terenach. Jest to miejsce zamieszkiwane przez rasę Argonian, która przywykła do bujnej roślinności i podmokłych terenów. To tajemnicza kraina, genialnie pasująca na głębszą opowieść.Sprawdź także:

The Elder Scrolls III: Przepowiednia

Premiera: 03 czerwca 2003
PC

The Elder Scrolls III: Przepowiednia jest drugim, oficjalnym dodatkiem do The Elder Scrolls III: Morrowind - jednej z największych i najbardziej rozbudowanych gier RPG w ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudossebogothic   @   16:26, 25.11.2012
Hehe a w Cyrodil czasami nie było klimatu tropikalnego? O ile pamiętam to w książkach w Morrowindzie było tak napisane. Może twórców przerosło zadanie stworzenia tropikalnej krainy? W książkach w TES III wyczytałem też, że w krainie Leśnych Elfów lasy są gęste a drzewa są ogromne i się poruszają. Są to tzw. chodzące miasta. Chciałbym aby TES VI nas tam przeniósł.
Warto dodać, że w grze Morrowind mamy tylko wyspę Vvardenfell a nie całą prowincję.
0 kudosamdep50   @   02:59, 26.11.2012
Legendarny Morrowind... Czytałam o tej grze sporo, nie spotkałam negatywnego komentarza, same zachwyty. Próbowałam kupić, ale nie mogłam już trafić na grę, nigdzie, nawet w używanych.
A to, co oferuje Steam, jest po angielsku.. niestety.
0 kudosDirian   @   21:52, 26.11.2012
Przecież na Alledrogo pełno Morrowindów jest ;)
0 kudosdenilson   @   23:00, 26.11.2012
Muszę sobie w końcu sprawić Morrowind. Pytanie czy będzie grywalne na W7 64-bit?
0 kudosRaion   @   22:35, 29.11.2012
Cytat: denilson
Muszę sobie w końcu sprawić Morrowind. Pytanie czy będzie grywalne na W7 64-bit?
Będzie grywalne. Sam grałem na 7 64-bitowej i nie było najmniejszego problemu.
0 kudospscorpio   @   11:10, 03.12.2012
Dopiero przeczytałem artykuł i bardzo mi się podoba Uśmiech Poproszę więcej Uśmiech
0 kudosGuilder   @   15:23, 05.03.2013
Bardzo fajny artykuł, mnie najbardziej zaciekawiły Czarne Moczary (czy jak tam tłumaczyć "Black Marsh"), i właśnie tam najchętniej przeniósłbym się w TES VI (bo nie mam wątpliwości, że prędzej czy później takowy tytuł się pojawi, za duże zyski to generuje). Generalnie całe to uniwersum stworzone przez Bethesdę prezentuje się imponująco, i jestem pewien, że gdzie by nas następne części nie przenosiły, ja tam będę. ;-)
0 kudosFestus_   @   21:04, 26.03.2013
W kolejnej części najchętniej przeniósłbym się do krainy Wysokich Elfów - Summerset Isle. Niesamowicie klimatyczna kraina i ciekawa architektura. Bardzo ciekawy artykuł i informacje. Odkryłem go dopiero teraz, po opublikowaniu kolejnego artykułu z serii. Zabieram się więc i za niego! ; )
Dodaj Odpowiedź