INDYK-ACJA ŚWIATA


AiszA @ 14:21 04.11.2011
Joanna "AiszA" Bagińska
Gustuję w grach klimatycznych - z dreszczykiem, horrorach, przygodówkach, akcji, rpg & miszmasz wszystkiego po trochu ;) Wymiana najlepiej na Ps4.

Genialne pomysły - to, co najbardziej doceniamy, rodzą się w głowach niezwykle utalentowanych ludzi. Swoje twory muszą najpierw przerzucić na papier, później przetworzyć na kod.

Genialne pomysły - to, co najbardziej doceniamy, rodzą się w głowach niezwykle utalentowanych ludzi. Swoje twory muszą najpierw przerzucić na papier, później przetworzyć na kod. Niezmiernie trudna praca i mozolny cykl. Zmaterializować swoją pasję, swoje idee i utożsamić się z dziełem. Ja, jako gracz nie martwię się o jakość produkcji, bo w tym przypadku najczęściej jest genialna. Tych ludzi łączy duży zastrzyk oryginalności, nietypowe rozwiązania i świeże podejście do tematu. To wystarczy, by tytuł odniósł sukces.

Rynek gier video stale poszerza swoje horyzonty. Nadzwyczaj intensywny rozwój tej branży co dzień przybliża nas do chwili, w której gaming uznany zostanie za część kultury, gry obecne są już niemal wszędzie.

Indie Games... czyli gry niezależne, a te najciekawsze, które powodują u nas błysk zachwytu w oku, zdarzają się coraz częściej. I to mnie cieszy niezmiernie.

GRYWALNOŚĆ PONAD WSZYSTKO


Więcej filmów z Minecraft


Seria najlepszych - tych stworzonych przez niezależne studia na całym świecie, to całkowicie unikalna oferta na polskim rynku gier. Dzięki oryginalnym pomysłom, atrakcyjnym cenom i niskim wymaganiom sprzętowym już od dawna podbijają serca milionów graczy. Jednak z powodu szerokiej oferty, wybór tych unikatowych jest naprawdę trudny. Wachlarz możliwości, wizja, są ogromne i selekcja takich wyjątkowych tytułów nie jest prosta. Trudno tego uświadczyć nawet w najbardziej znanych pozycjach wielkich producentów. Dla tych niezależnych liczy się grywalność. Bez wątpienia ich dzieła, to powiew świeżości i kreatywność na nieco skostniałym rynku gier.

Trzeba przyznać, że poprzedni rok był chyba jak do tej pory najlepszym dla tego typu produkcji. Pojawiły się setki Chińskich RPGów przeglądarkowych, zmieniły się trendy w grach Flashowych, produkcje Facebook'owe zdominowały swoją popularnością wszystkie PCtowe i konsolowe blockbustery. Wyklarowało się sporo instytucji wspierających i promujących niezależnych developerów. Rozwój cyfrowej dystrybucji gier sprawił, że tytuły mogą być wreszcie zauważone, a nawet bardzo pozytywnie ocenione. Oczywiście "małe" gierki nigdy nie zajmą miejsca wielkich "hitów", ale na pewno będzie się o nich nie raz głośno mówić.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosnolfe   @   15:03, 04.11.2011
Świetny artykuł.Nie miałem jeszcze przyjemności zagrania w Limbo, ale dzięki temu artykułowi na pewno się w niedługim czasie skusze i zakupie Uśmiech
0 kudosDirian   @   22:54, 04.11.2011
Gierki niezależne to fajna sprawa i na pewno pozytywna rzecz na rynku. Szkoda tylko, że cenowo już tak pięknie nie jest, bo 10 euro za 3 godziny zabawy w Limbo to sporo. A w przypadku innych tytułów jest podobnie. Ale od czego są promocje...
0 kudosdudek90r   @   02:34, 05.11.2011
Artykuł bomba... aby więcej takich Uśmiech
0 kudosCioperek   @   12:49, 05.11.2011
To jest bardzo dobra rzecz!Oby wiecej gier jak Limbo,to jest cudo.Artykul bardzo dobry,w fajny sposob ukazuje to wszystko co sie dzieje na rynku gier niezaleznych.Milo sie czytalo Uśmiech
0 kudoswojdas   @   15:32, 05.11.2011
Ciekawy artykuł! Aż przyszła ochota włączyć minecraft!
Zakończenie filmiku najlepsze tsssssss BOOM!
Dodaj Odpowiedź